Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Letná plaváreň v Trenčíne otvorená, možno bude aj nočné kúpanie

Rekordné teploty lákajú k vode a tak sa už viacer

Vynovené mestské kúpalisko na Sihoti ani zdaľeka nestačí pokryť záujem kúpaniachtivej verejnosti a minikúpalisko Za mostami slúži len na osvieženie iba niekoľko desiatok ľudí. í obyvatelia nevedeli dočkať otvorenia letnej plavárne. Nakoniec sa predsa len dočkali - deň s veľkým D bol vo štvrtok 20. júna o 10, 00 hodine, kedy sa konečne otvorili brány letného kúpaliska.

Niekoľko minút pred jeho otvorením sme oslovili vedúceho plavárne Jozefa BERECA, ktorý netrpezlivo čakal na výsledky rozboru vody a na súhlas hygienika k otvoreniu kúpalísk.

Už niekoľko dní je veľmi horúce letné počasie. Nemohli ste areál kúpaliska sprístupniť verejnosti o čosi skôr?

„Vlani sme otvorili letné kúpalisko pri príležitosti Challenge Day - teda už 28. mája. Žiaľ, počasie nám neprialo, stále pršalo a tak prví návštevníci prišli na kúpalisko až 16. júna. Po štyroch dňoch sa počasie opäť zhoršilo, a hoci júl býva najteplejší, tak v minulom roku tri týždne pršalo. Z biedy nás vytrhol pekný august, kedy sa nám podarilo znížiť pomerne veľkú finančnú stratu. Práve po tejto skúsenosti sme prišli k názoru, že naozaj sa neoplatí tak skoro sprevádzkovať kúpalisko. Ťažko predpokladať, kedy bude aké počasie. Je to riziko, ktoré predstavuje vysoké náklady. Len za minulý rok predstavuje strata okolo 280 tisíc korún len preto, že sme tak skoro otvorili. Pokiaľ nepríde na plaváreň aspoň okolo 500 ľudí, tak sa ju neoplatí ani sprístupniť. Minulý rok sme mali 49 kúpacích dní a počas nich plaváreň navštívilo 54160 ľudí“.

Kedy ste zamýšľali otvoriť plaváreň v tomto roku?

„Tento rok sme to všetko posunuli a otvorenie naplánovali na 15. júna. Boli sme na tento termín pripravení, bazény však napustené ešte neboli, ale počasie nám opäť spravilo škrt cez rozpočet. Keď sme sa z predpovede počasia dozvedeli, že na Slovensko prichádza teplá tropická vlna, tak už v sobotu 15.júna sme začali napúšťať vodu do plaveckého bazéna a v nedeľu večer do rekreačného a detského bazéna. Upozorňujem verejnosť, že napustenie týchto dvoch bazénov trvá až tri dni(!) a ďalší jeden deň treba na výhrev vody. Aby boli bazény prevádzky schopné, tak na to treba až štyri dni. Jeden bazén má kapacitu 1700, druhý 1400 a detský bazén 40 kubíkov vody. Dohromady to predstavuje aj s výhrevom vody 100 000 Sk. Je skutočne teda na uváženie, či otvoríme alebo neotvoríme skôr plaváreň. Bol by som najradšej keby ľudia boli spokojní, ale treba brať na zreteľ aj druhú stranu mince. Navyše, výsledky rozboru vody trvajú až 48 hodín.“

Aké novinky očakávajú návštevníkov počas tejto sezóny?

„Služby budeme poskytovať v takom rozsahu ako tomu bolo v uplynulých rokoch a plne sa osvedčili. Opäť bude k dispozícii úschovňa bicyklov, rozšírená požičovňa športových potrieb, doplnili sme okolo rekreačného bazéna plastové „lehátka“ a súpravy na sedenie. Kapacitu plavárne určujú smernice a schvaľujú to hygienici. V našom prípade to predstavuje 2000 ľudí, čo je samozrejme na Trenčín málo, lebo je obrovský záujem verejnosti a jednoducho povedané - nestačí to. Tento rok budeme musieť plaváreň pri plnom vyťažení uzavrieť a postupne koľko ľudí odíde, toľko vpustíme dnu.

K dispozícii bude osem plavčíkov, štyri upratovačky a šatňárky. Nakoľko sme zaznamenali aj krádeže, treba využiť naše služby a cenné a osobné veci si treba uschovať. V areáli plavárne možno hrať stolný tenis, plážový volejbal, minifutbal, nohejbal, bedminton a iné športové aktivity.“

Krytá plaváreň bude počas leta v prevádzke pre verejnosť až do 12. augusta, kedy sa kvôli záručným opravám odstaví do 23. augusta. Karol Ďurina

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Gambrinus si už v plastovej fľaši nekúpite

„Riadime sa zdravým rozumom,“ hovorí Mária Dzureková, brand manažérka značky Gambrinus a odpovedá na najčastejšie otázky zákazníkov.

Zlodejovi našli pri krádeži drogy

Mladý muž mal pri sebe vrecúška extázy na minimálne 23 dávok.

Ilustračné foto.

Pre sociálne slabých vyzbierali v Trenčíne 220 bicyklov, kolobežiek a odrážadiel

V Trenčianskom obchodnom centre bola charitatívna zbierka.

Ilustračné foto.

Podgurážená vodička skončila v plote

Žene hrozí trest odňatia slobody až na rok.

Foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Trenčíne bola hospitalizovaná pacientka s podozrením na koronavírus

V súvislosti so šírením nebezpečného vírusu po Európe vo štvrtok zasadne Bezpečnostná rada štátu.

Nočná dráma v Trenčíne. Plačúce dieťa ratovali susedia, policajti, hasiči, záchranka aj sociálka

Krátko po polnoci zavolala mestskú políciu obyvateľka ulice M. Bela v Trenčíne, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma.

AKTUALIZOVANÉ 12:34

Výsledky sú negatívne, žena v nemocnici v Trnave nemá koronavírus

Žena sa vrátila z Talianska.

V Ružomberku hospitalizovali kamionistu s podozrením na koronavírus

Doposiaľ dostupné výsledky vyšetrení nepotvrdili prítomnosť bežného chrípkového vírusu.

Už ste čítali?

Voľby 2020