Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Bude stačiť Trenčanom v Koprivnici dvojgólový náskok?

1. kolo Intertoto Cupu: ODu TRENČÍN - SLAVEN BELUP

Góly: 23. Fabuš z 11 m, 43. Ďuriš, 75. Fabuš - 76. Dodik. ŽK: Mičenec, Svrček - P. Bošnjak, Dodik. Pred 1677 divákmi rozhodovali Jakimovski (Mihailov, Meckarovski) - všetci Macedónsko.

Ozeta Dukla: Smak - J. Nečas (49. Paraska), Konečný, Mičenec, Šmelko - P. Ďuriš (83. Martaus), Kopačka, Hanko, Svrček - Fabuš, Staš (50. Ivana). Tréner: Róbert Paldan.

Slaven Belupo: Solomun - Brgles, P. Bošnjak, Ferenčina, Posavec (72. Jurič) - Dodik, Kovačič (89. Filipovič), Radiček, Medimorec - Gal, Tukser. Tréner: Rajko Magič.

Trenčania začali náporom, bez akéhokoľvek rešpektu pred súperom, ktorý skončil v šestnásťčlennej chorvátskej lige na 6. mieste, keď v domácom prostredí neprehral ani jeden majstrovský duel. Už v 5. min vystrašil hostí strelou do žrďe Staš a hráči Ozety boli aktívnejší a nebezpečnejší. V 23. min sa zrodil prvý úspech domácich, keď za ruku obrancu hostí nariadil rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil kanonier Martin Fabuš a prudkou umiestnenou strelou otvoril gólový účet. Keď sa už zdalo, že Trenčania odídu do šatní na polčasovú prestávku s jednogólovým náskokom zahrmelo po druhý raz. Oku lahodiacu biliardovú akciu zakončil Ďuriš a bolo 2:0.

Po zmene strán sa za ideálneho letného počasia hral podstatne živší futbal a zobudili sa aj nenápadní hostia, ktorí v prvej časti hrali akosi ustráchane, bez výraznejšej gólovej možnosti. V 73. min Fabušova hlavička minula cieľ, ale o dve minúty nato sa už nemýlil a z otočky vsietil pekný tretí úspech Ozety. Chorváti ani za tohto stavu nezložili zbrane a vzápätí zaznamenli čestný úspech Dodikom zo situácie zaváňajúcej ofsajdom. Víťazstvo domácich mohol zvýšiť a prikrášliť štvrtým gólom Svrček, ale jeho sľubná príležitosť zostala nevyužitá.

HLASY TRÉNEROV

Rajko Magič (Koprivnica):

„K zápasu sme nastúpili bez siedmich hráčov základnej zostavy, ktorí mali zdravotné problémy. Hrali sme tak ako hrali, ale v druhom polčase sme ukázali svoju hru a verím, že na domácom trávniku podáme taký výkon, aby sme výsledok zvrátili a postúpili do 2. kola.“

Róbert Paldan (Trenčín):

„Pokiaľ naše mužstvo vládalo a fyzický stav to hráčom umožňoval, tak robili to, čo sme si povedali. Naši hrali dosť dôrazne, agresívne s tým, že sme sa snažili napádať súpera na jeho polovičke a prvý polčas sme boli aktívnejší. Úvodný polčas nám však naznačil, akou cestou by sme sa mali uberať a s ich výkonom som bol spokojný. Mrzí ma gól, ktorý sme dostali, pretože v pohárovom stretnutí je určite lepšie vyhrať na nulu. Keby sme vyhrali 3:0, tak by to bolo pre nás pred náročnou odvetou oveľa prijatelnejšie.“

Odvetný zápas sa odohrá v nedeľu 30. júna v chorvátskej Koprivnici. Postupujúci z tejto dvojice sa v 2. kole stretne s nasadeným portugalským mužstvom Belenenses Lisabon.

Karol Ďurina

Trenčín po sérii prehier porazil Poprad

Súperi sa na trenčianskom ľade stretli po štyroch dňoch znova. Trenčania ťahali pred stretnutím päťzápasovú sériu prehier.

Nočná dráma v Trenčíne. Plačúce dieťa ratovali susedia, policajti, hasiči, záchranka aj sociálka

Krátko po polnoci zavolala mestskú políciu obyvateľka ulice M. Bela v Trenčíne, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma.