Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

V Trenčíne sú fitnesky na pohľadanie, ale málokto o nich vie

Nájdu sa sponzori a tréner gymnastiky pre ambicióz

O tom, že krajské mesto Trenčín a jeho blízke okolie je liahňou špičkových slovenských silákov vie pomerne dosť priaznivcov športu v našom regióne. Neraz sa títo „drobčekovia“ prezentujú na tradičných siláckych súťažiach v meste pod hradom Matúša Čáka, kde prezentujú svoje nesporne kvality. Preto ani nečudo, že na svojom konte už majú sériu úspechov. Málokto však vie, že okrem silných mužov vyrástli v Trenčíne aj veľmi talentované fitnesky, o ktorých sa vie už pomerne málo, hoci taktiež sa majú čím pochváliť...

Všetky vedno možno stretnúť počas pravidelných cvičení vo „fitnesku“ Gabrhel, kde precízne modelujú svojú postavu, precvičujú náročne zostavy a gymnastiku. Zároveň na súťažiach aj reprezentujú Fitnes centrum Gabrhel Trenčín. Možno kvôli skromnosti sa doposiaľ výraznejšie nezviditeľnili, preto sme sa rozhodli ich navštíviť na „kus reči“, aby nám čo-to o sebe prezradili a vyznali sa k svojej veľkej láske - cvičeniu fitnes.

ERIKA BUCHELOVÁ: (28-ročná, matka dvoch detí - Nikolas 8 rokov, Timea 4 roky.)

„V tomto roku som získala na Grand Prix v Prešove v kategórii do 160 cm 6. miesto a takú istú priečku som si vybojovala aj na majstrovstvách Slovenska. S cvičením som začala pred 7 rokmi najmä preto, že po pôrode som chcela schudnúť, čo sa mi aj podarilo. Samotné cvičenie ma začalo čoraz viac „baviť“, a postupne som si vytýčila vyššie ciele - schudnúť ešte viac, vyformovať si postavu a vyskúšať si majstrovstvá Slovenska vo fitnes. K tomu som sa dlho pripravovala najmä preto, lebo som sa bála začať v mojom veku s náročnou gymnastikou. Nakoniec som sa predsa len odhodlala, gymnastiku som zodpovedne nacvičila a môj cieľ - dostať sa do finále na M-SR sa tento rok aj naplnil a som samozrejme spokojná. Tým pádom som zo súťažami vo fitnese však definitívne skončila (zdravotné problémy), začínam sa venovať trénerstvu vo fitnese, mám totižto kvalifikáciu III. triedy. Fitnes mi veľa dal, naučila som sa aplikovať zdravý životný štýl a potešilo by ma, keby bol v Trenčíne Klub fitnesiek... Som rada, že aj môj syn pričuchol k športu, konkrétne k hokeju a Timea začína s gymnastikou. Sme taká športová rodina, keď všetci vedno holdujeme lyžovaniu a tenisu“.

ERIKA KOŠÍKOVÁ: (27-ročná, matka trojročnej Timei).

„Doposiaľ som štartovala na Grand Prix v Prešove, kde som v kat. nad 167 cm skončila na 4. mieste. Na M-SR v Bratislave som si o jednu priečku umiestnenie polepšila a skončila som tretia, čo ma veľmi milo prekvapilo a pomohlo po psychickej stránke. Na Rakúskom pohári som dokonca získala cenný skalp - víťazstvo. Posilujem už asi päť rokov, ale patrím medzi tie, že svaly na kulturistku by som nikdy nemala a preto som sa rozhodla pre fitnes, kde rozhoduje najmä súmernosť postavy a fitnesky by nikdy nemali mať veľkú svalovú hmotu. Problémom pre mňa bola gymnastika, ktorú som nikdy zatiaľ necvičila. Preto som sa ju učila niekoľko mesiacov a na podujatiach som ukázala to, čo som vedela a myslím si, že toho bolo dosť. Mojím snom ani nebolo pôvodne súťažiť, ale Milan Gabrhel ma presvedčil, aby som to predsa len skúsila a teraz som spokojná. Cenné poznatky odovzdám v budúcnosti mojej dcérke „Timejke“, lebo robím to asi pre ňu, nakoľko je pohybovo veľmi zdatná, v kuse sa pohybuje, skáče, cvičí a tancuje. Neraz práve kvôli nej musím ísť aj do posilňovne, aj keď sa mi nechce. Či sa na jeseň zúčastním ďalších súťaži to ešte neviem, po chorobe totižto potrebujem „nabrať“ svalovú hmotu a to nejde z večera na ráno. Ak sa mi to nepodarí, tak zápoliť pôjdem až na budúci rok. Po chorobe trénujem štyrikrát v priebehu týždňa“.

MARTINA VÁLKOVÁ: (18-ročná, slobodná, bezdetná).

„Na M-SR žien som si zaknihovala v kat. nad 167 cm piate miesto a tak isto som skončila aj v celoslovenskej juniorskej súťaži. V minulosti som holdovala viacerým športom (tenis, volejbal, plávanie), ale ani jeden ma tak nezaujal ako fitnes, kde sa mi páčia pekné ženské svaly. Vo fitnese by som chcela pokračovať, v škole som však v maturitnom ročníku čo bude dosť zložité a kritické. Všetko nasvedčuje tomu, že asi si dám rok pauzu a potom budem určite pokračovať, lebo tento šport mi veľa dal, zvýšil mi sebavedomie a postaral sa o peknú postavu. V súčasnosti trénujem 2+1 (dva dni tréningu + deň voľna)“.

GABIKA JEŽÍKOVÁ: (31-ročná, matka troch synov - čoskoro 10-ročného Ľuboša, Simon Gabriel bude mať šesť a Christian tri roky).

„Na súťaži v Prešove som obsadila v kat. do 167 cm 5. miesto a na majstrovstvách Slovenska som skončila šiesta. Z mojich kolegýň som najstaršia, z cvičením som začala neskoršie, nakoľko mám troch synov a toho času bolo samozrejme pomenej. Navyše, bývala som predtým v Mníchovej Lehote a tam ani neboli možnosti si poriadne zacvičiť. Fitnes ma vždy lákalo a až pred rokom som sa dostala k cvičeniu a hneď sa mi to veľmi zapáčilo. Nechala som sa prehovoriť naším trénerom a rozhodla som sa to vyskúšať. Pohybovo nadaný je aj môj najstarší syn, ktorý tancuje vo folklórnom súbore Drotárik, najmladší syn so mnou cvičí a chce byť kulturista. V súčasnosti sa pripravujem na jesenné pohárové súťaže, keď práve končím objemovú prípravu a začínam rysovaciu fázu. Trénujem šesťkrát do týždňa, jeden deň voľna a po večeroch ešte zaberám na kolieskových korčuliach a venujem sa aeróbnej činnosti. Som rada, že moje deti sú spoľahlivé, vedia sa o seba už postarať a pochopia, keď mama ide cvičiť. Dvaja starší synovia sa už vedia postarať o toho najmladšieho a dajú ho večer spať, keď idem cvičiť. Keď si prečíta moja mama, tak ju „klepne“...

Samozrejme, že súťažný fitnes nie je iba takou zábavou a každú aktérku vyjde počas sezóny „všeho-všudy“ na približne 30 tisíc korún. Nakoľko žiadný so sponzorov o trenčianske fitnesky ešte vôbec ani len „nezakopol“, tak všetko si museli hradiť z vlastného vrecka. Čo sa týka podmienok, tak s vybaveným fitnes centra je spokojnosť. Fitnesky však zákonite potrebujú cvičiť gymnastiku, čo je dôležitejšie ako samotné cvičenie. Že by sa v Trenčíne vari taký odborník nenašiel? V minulosti sa na to podujal Vojtech KOVÁČIK z AŠK Dukla Trenčín, ktorému sú všetky fitnesky nesmierne povďačné za všetko, čo pre ne urobil. Veria, že po určitej odmlke sa opäť medzi ne vráti a o to ho všetky prosia aj cez naše noviny, lebo za pol roka ich veľa toho naučil, keď mnohé nevedeli v začiatkoch ani kotúľ. Nuž, Vojto si na ťahu...

Karol Ďurina

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Stále verím v dobrý koniec, tvrdí Ondrej Janíček

Ondrej Janíček vstúpil do politiky ako aktívny bojovník za spravodlivosť. Rozhodnutie vyplynulo z udalostí posledných rokov, kedy zakúsil neobmedzenú moc najvplyvnejších tohto štátu.

Dvaja vodiči zaplatili za rýchlu jazdu vysoké pokuty

Ďalších dvoch cestných pirátov odhalili pri svojej práci dopravní policajti z Trenčianskeho kraja.

FOTO: Polícia oddelila obe verejné zhromaždenia

Široké okolie Mestského kultúrneho strediska na Hviezdoslavovej ulici kontrolovalo množstvo štátnych a mestských policajtov.

FOTO: Pochovávanie basy v Bošáci

Tradičnú fašiangovú zábavu pripravili miestni hasiči.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 15. h

Vietor sfúkol strechu v centre Nitry, poškodila dve autá

Plech visí až na zem. Pod ním je priechod pre chodcov.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

Už ste čítali?

Voľby 2020