Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

FUTBAL / 2. tr. juh

Brestovec - Očkov 6:0 (1:0)

Domáci, ako nováčik súťaže začali veľkým tlakom, no streliť gól sa im nepodarilo ani z najvyloženejších šancí. Až v 43. minúte po závare pred hosťujúcou bránou presnou strelou skóroval Polák. Po zmene strán v 55. minúte na 2:0 zvyšoval z trestného kopu Koronsály. O päť minút neskôr pridal ďalší gól Nemček. V 69. minúte po presnom trestnom kope Dušana Černáka bolo 4:0. Piaty gól pridal Valent a na konečných 6:0 upravil v poslednej minúte Karika, ktorý tečoval loptu do protipohybu brankára.

Góly: Polák, Koronsály, Ján Nemček, Polák, Valent, Karika. Pred 100 divákmi rozhodoval Tobiáš

JÁN MAJTÁN

Beckov - Kočovce 3:0 (1:0)

Domáci mali po celý zápas miernu prevahu, vypracovali si viac gólových príležitostí. Prvá prišla v 22. minúte, pri ktorej hráč Kočoviec tečoval strelu Lacka do vlastnej siete. V druhom polčase striedajúci Kobida v 58. minúte poistil víťazstvo domácich hlavičkou. Skóre uzavrel v 72. minúte Krištof.

Góly: vlastný, Kobida, Krištof. Pred 150 divákmi rozhodoval Barinka

Beckov: Kačerek - Padžgon, Fabián, Lacko, Kišš, Cagala, Krajčovič, Izakovič, Krištof, Vaculík, Minárik.

Kočovce: Ondrejička - Mihál, Nedbal, Moravčík, Gajdošík, Orsava, Sevald, M.Briška, Motola, Trgo, J.Briška.

Beckov dorast - Lubina 0:3 (0:0). Góly: Stacho, Chorvát, Gašpar.

VLADIMÍR ŠKOLÁR

Čachtice - Považany 4:0 (0:0)

Na mokrom teréne sa hral korektný zápas, šance mali domáci aj na tri zápasy. Domáci i hostia predvádzali kombinačnú hru. Čachtičania rozhodli o svojom vysokom víťazstve štyrmi gólmi až v druhom polčase.

Góly: Roman Opatovský, Peter Kožuch, Imriška, Daniel Vido. ŽK: Korytina (Považany). Pred 150 divákmi rozhodoval Otiepka

Čachtice: Zemka - Tomáš Imriška, Ďuriš, Roman Opatovský, Rastislav Čavojský, Peter Čavojský, Balala, Peter Hadbábny, Mário Novotný, Kožuch, Daniel Imriška (Vido, Konštiak, Mário Belák, Jozef Imriška)

Považany: Ondrášik - Kotyra, Podstavek, Masár, Kotyra, Kubica, Kubáň, Jambor, Petráš, Krajčovič, Tulis

MARIÁN GREGOROVIČ

Kálnica - Lubina kopanice

1:4 (0:3)

V slušnom stretnutí za stáleho dažďa domáci po slabom výkone utrpeli prehru od snaživo hrajúceho nováčika.

Góly: 62. Krchnavý - 13. a 24. Halušic, 23. a 86. Urbánek. Pred 80 divákmi rozhodoval Naď

Kálnica: Dovina - Guláš, Bolech, Krchnavý, Hladký, Pavlech, Lajzo, Valovič, Juraj Bušo, Koreň (Ľuboš Bulko), Miroslav Bušo (Peter Filip).

Lubina kop.: Praj - Madara (František Filip), Dunajčík (Zámečník), Heriban, Šidla, Urbánek, Durnek, Halušic, Kolár, Rubaninský, Ideš (Mackovič).

Kálnica dorast - Lubina kopanice 4:3 (3:2). Góly: Andrej Važan 3, Lukáš Pavlech - Liptai, Peter Ďurech, Cibulka

DUŠAN FILIP

Stará Turá - Bošáca 4:0 (1:0)

Domáci nastúpili opod novým názvom, s novým vedením, nových dresoch vo farbách Starej Turej a s novým trénerom Ľubošom Čičalom z Nového Mesta nad Váhom. Za stáleho dažďa predviedli domáci bojovný výkon. Úvodný gól vsietil už v desiatej minúte Ostrovský a na 2:0 zvýšil ten istý hráč päť minút po zmene strán. Ďalší gól pridal Slovák po tečovanej strele. Skóre uzavrel v 69. minúte Bohuš.

Góly: Ostrovský 2, Slovák, Bohuš. Pred 180 divákmi rozhodoval Hodál

Stará Turá: Viskup - Bohuš, Vojtek, Tomčík, Andel, Beňo, Slovák, Gyorok, Dvonč, Pinka, Ostrovský

Bošáca: Vavro - Brezovák, Kopunec, Janega, Tinka, Benko, Sádecký, Kostelán, Helík, Malec, Zámečník

JÁN HODERMARSKÝ

Hrašné - Bzince pod Javorinou

2:1 (1:1)

Moravské Lieskové -

Myjava/Turá Lúka B 1:2 (0:0)

Domáci nepremenili v 35. minúte jedenástku a hostia v 44. minúte nastrelili brvno. Rovnako, aj hostia v druhom polčase päť minút pred odchodom do kabín nedokázali streliť gól z pokutového kopu.

Góly: Miloš Šimovec, Mareček - Mozolák. Pred 80 divákmi rozhodoval Neckář

Mor. Lieskové: Poláček - Kukuča, Drobný, Miloš Šimovec, Radoš, Praslička, Vladimír Kušnierik, Žákovic, Zámečník, Ivan KUšnierik, Podhradský

Myjava/T. Lúka B: Jaroslav Mareček - Marek, Adámek, Malečka, Málek, Koník, Ľuboš Mareček, Jurča, Koníček, Duga, Mozolák.

VLADIMÍRHERÍNEK

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  3. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  6. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Školákov za socializmu spojila so západom aspoň poštová schránka

Koníček, o ktorom sa dnešnej mladej generácii už ani nesníva. Doslova retro. Aj viacerí novomestskí školáci zo základných škôl mu na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia podľahli.

Odpísali im stovky firiem zo západu.

Krajč s otrasom mozgu. Šancu na MS mu zobral Čajkovič

Útočník Dukly Trenčín Samuel Krajč už nebude bojovať o miestenku na hokejové MS hráčov do 20 rokov v Kanade.

Samuel Krajč (v červenom)

„Saki“ Šatanovi neodpustil. Za najväčší zážitok považuje „otočku“ proti Sparte, ktorá odrovnala aj trénera Horešovského

Rovnica Rastislav „Saki“ Sakala a Dukla Trenčín funguje už takmer štyri desaťročia. Oddaný fanúšik bol s Duklou pri štyroch tituloch aj pri tom, keď takmer vypadla do nižšej súťaže. Zažil ohadzovanie pohármi od piva i šialený obrat proti Sparte.