Slovan Levice - Duslo Šaľa

0:2 (0:1)

FK Baník Prievidza - Crystal Lednické Rovne 1:0 (0:0)

Gól: 87. Kotula.

Na klzkom trávniku boli hostia celý prvý polčas pohyblivejší a herne aktívnejší. Najmä ortuťovitý Tomana robil baníkom problémy. V 24. min ho v strede poľa nešetrne poslal na trávnik Lacena a uvidel žltú kartu. A keď sa v 30. min dopustil tento prievidzský stredopoliar ďalšieho faulu, tréner Baníka J. Mikloška ho radšej preventívne vystriedal. Domáci si vypracovali len dve vážnejšie príležitosti, keď v oboch takmer navlas rovnakých zakončoval Lagin - v 9. min mu prihral Šnirc a v 44. min lopta putovala na jeden dotyk po osi Kotula - Slezák - Lagin, ale v oboch prípadoch bol brankár Minarech pri pravej žrdi pozorný. Oveľa viac možnosti na skórovanie mali Považania, keď v 14. min Turzov prudký center nikto nezachytil, o šesť minút neskôr Václavík nespracoval oblúk z hĺbky poľa - inak by bolo s Prievidžanmi zle-nedobre. V 27. min po peknej kombinácii Nosický nemieril presne, ale najväčšiu šancu si vypracoval v 44. min, kedy Grendel ideálne našiel Pažitného, ale jeho hlavička do protismeru pohybu brankára stačil predsa len brankár Furka zázračne zneškodniť. Aj po zmene strán (už pod reflektormi) začali lepšie sklári a už v 46. min lopta z kopačky Turzu doslova zazvonila na pravej žrdi Hornonitranov. V nasledujúcich minútach sa však k výbornému výkonu vypli aj prievidzskí futbalisti, ale raz Šnirc nemal šťastie v koncovke, Slezák zasa netrafil dobre loptu a v 80. min Šnirc ako na podnose prihral Richterovi, ktorý však asi zo siedmich metrov trestuhodne prekopol. Kotula sa v 87. min rehabilitoval, keď z priameho kopu po signále nádherne trafil dolný kút Minarechovej brány a body zostali na hornej Nitre.

Pred 785 divákmi rozhodoval Laco, ŽK: Lacena - Tomana, ČK: 88. Tomana.

BANÍK: Furka - Pavlovkin (38. Kotula), Hoksa, Cserge, Píš - Mečiar, Orolín, Lacena (31. Slezák), Zimányi (71. Richter), Šnirc, Lagin. CRYSTAL: Minarech - Meliš, Lazor, Bajza, Martinka - Grendel, Nosický, Tomana, Václavík - Turza, Pažitný (69. Gatial).

MILAN HOSŤOVECKÝ

MFK VTJ Topoľčany -

ŠK Blava J. Bohunice 0:3 (0:2)

Góly: 4. Faktor, 27. Bohman, 75. Plančo.

Aktívnejšie začali hostia a už v 4. min. z prvej strely na bránu sa ujali vedenia, keď zaváhanie Greguša potrestal krížnou strelou pod brvno Faktor. Potom prevzali iniciatívu domáci, ale vyťažili len štyri rohy, keď ich koncovke chýbal dôraz a presnosť. V 27. min. sa po Faktorovom trestnom kope najlepšie zorientoval Bohman, ktorý bol pri lopte skôr ako domáci brankár a zvýšil. Do prestávky mali hostia ešte dve sľubné šance, ale Plančo namiesto prihrávky spoluhráčom vystrelil iba do bočnej siete a onedlho Bobák v čistej šanci mieril vedľa. V závere polčasu po Budayových centroch dvakrát pohrozili domáci, ale tečovaná strela A. Candráka letela nad a Kičurov volej len tesne minul horný roh brány. Hneď po zmene strán Krajčovičovu hlavičku k tyči vyškriabal Ondruš na roh. Potom mali loptu opäť častejšie domáci, ale tvrdá strela Candráka z uhla letela do rúk Gebauera a keď sa v čistej šanci nepresadil ani Greguš, prišiel ďalší trest. V 75. min. Gálik poslal výbornú loptu do behu Plančovi, ktorý bezpečne strelil tretí gól hostí. V závere to strelecky ešte dvakrát skúšal domáci Mokráň, ale ani on, ani na druhej strane Gálik, ktorý z trestného kopu opečiatkoval brvno, už na výsledku nič nezmenili. Na prvý domáci zápas prišlo 400 verných topoľčianskych divákov, ktorí sa museli tiesniť pri vedľajšom ihrisku - to si vybrali samotní domáci futbalisti...

Rozhodoval Koníček, bez kariet, 400 divákov.

MFK: M. Ondruš - Balážik (59. Aneštík), Kičura, Švestka, Buday - Hippík, Géci, Greguš (75. Michalík), Fruňo (46. Mokráň) - Grznár, A. Candrák. ŠK: Gebauer - Bango, Piovarči, Bohman, Lukáč - Faktor, Gálik, Plančo, Mišovič - Bobák (90. Suchoň), Krajčovič.

Góly: 58. Zverec, 88. Bogora - 3. Šebo.

Už v priebehu prvých dvoch minút domáci zatlačili súpera do jeho šestnástky, no v úvodnej eufórii zabudli na obranu a hostia z prvej akcie získali vedenie 0:1 po presnej strele Šeba. Tento moment výrazne zaskočil domácich a až o 15 minút sa dokázali znovu postaviť na nohy, keď Balcír nepremenil šancu po prihrávke Zvereca. V prvom polčase domáci pohrozili ešte dvakrát a vždy zakončoval nepresne Zverec. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, no do ďalšej šance sa v prvom polčase nedostali. Druhý polčas začali domáci obrovským náporom s oveľa bojovnejším nadšením a už v 52. min mohol Bogora vyrovnať, no jeho hlavička z 8 m letela nad bránu. Vyrovnať sa podarilo až Zvercovi, ktorý nádherne trafil z priameho kopu presne k žrdi. V ďalšom priebehu domáci dominovali, no kvalitná defenzívna hra hostí im robila veľké problémy. Keď v 85. min nepremenil šancu Hesek, zdalo sa, že domáci už nebudú mať dostatok pokoja na strelenie víťazného gólu. Našťastie sa tak nestalo a v 88. min Bogora dotlačil loptu do siete. Už predtým však nedokázal Balcír prekonať brankára ani z 5 metrov. Domáci tak vrátili hosťom požičané, pretože v jarnom zápase na ihrisku v Bánovciach viedli ešte päť minút pred koncom o dva góly, no domáci vyrovnali v poslednej minúte.

Pred 450 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Michalovič, Stančík, Štermenský, Balcír - Zitta, Filín, Števanka, Sány.

MFK: Solnička - Michalovič, Stančík, Šuplata, Štermenský, Zverec, Hesek (85. Bruško), Gúčik, Balcír (90. Kvasnica), Bogora (90. Hyža), Šarudi. SPARTAK: Kľačko - Zitta (86. Arbecík), Parkan, M. Pristach, Filín, Senko, Števanka, J. Pristach, Líška, Šebo, Sány (63. Melicher).

PETER HALABRÍN

Spartak Trnava B -

Družstevník Báč 3:1 (0:1)

Juhcelpap Štúrovo - Vegum Dolné Vestenice 1:0 (0:0)

Gól: 6. Špendla.

Rozhodoval Gunda, 300 divákov.

ŽK: Faltinovič, Bábsky, Maršal.

JUHOCELPAP: Procházska - Urbán, Maršal, Smatana, Faltinovič, P. Kováč (66. Mišenčík), Kolárik, Sárkany, Tárnyik, (85. Balázs), Bábsky. VEGUM: Čangel - Mikláš (51. Stanček), Iskra, Kytka, Hájovský, Kuzma (46. Krajčo), Néma, Masný, Sobota, Argyusi, Mojžiš.