Góly: 5. Spal - 56. Pav. Vavrík z 11m, 84. Breška. ŽK: Zd. Štrba, Talda, Perniš - Svrček, Németh, Fabuš. Pred 3070 divákmi rozhodoval Udvardy (Suchý,Csabay).
Matador: Bernady - Bugala, Šatka, Pav. Vavrík, Holčík - Mužlay (46. Gegič), Zd. Štrba, Belák (46. Krauš), Talda (78. Škripec) - Perniš, Breška. Tréner: Jozef Šuran.
Laugaricio: Smak - J. Nečas, Killar, Svrček, Spal - P. Ďuriš, Németh, Hanko, Martaus (61. Miklas) - Fabuš, Staš. Tréner: Róbert Paldan.
Konečný výsledok tohto považského derby zápolenia má pre oba kolektívy pomerne dôležitý význam. Oba tímy sa totižto nachádzali pred vzájomným meraním síl na dne ligovej tabuľky a preto nečudo, že body potrebujú ako soľ.
Od Trenčanov bolo teda viac ako sympatické, že na horúcej púchovskej pôde začali duel v rezkom tempe a už v 5. min dosiahli vedúci gól. Zaslúžil sa oň Spal, ktorý zúžitkoval peknú Fabušovu prihrávku na prvý a škoda, že zároveň aj na posledný presný zásah hostí. Veď napríklad Staš opäť dokázal zahodiť aj nemožné, hoci sám mal jeden-dva góly na kopačke, lenže naďalej pokračuje v žalostnej koncovke, obdobne ako tomu bolo v domácom zápase s Ružomberkom. Natíska sa otázka, kedy tento koncový hráč vôbec trafí do čierneho, lebo čo je veľa, to je už veľa.
Ako sa dalo predpokladať, do druhého dejstva nastúpili domáci s predsavzatím čosi rozumné spraviť s nepriaznivým výsledkom. Preto začali s aktivným poňatím hry a vehementne sa vrhli do čulého útočenia. V 56. minúte prišlo v šestnástke hostí k osobnému kontaktu Nečasa s Pernišom, ktorý rozhodca Udvardy posúdil ako faul na prenikajúceho útočníka Matadoru a nariadil pokutový kop. Pavol Vavrík sa z bieleho bodu nemýlil a loptu s prehľadom poslal za Smakov chrbát a bolo vyrovnané - 1:1. Potom sa pekné kombinačné akcie striedali na oboch stranách, ale strelci mali pomerne dosť vychýlenú mušku. Chlieb sa lámal až v záverečnej desaťminútovke, kedy Púchovčania vystupňovali tempo v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Tento svoj zámer nakoniec aj zrealizovali - šesť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu, keď po chybe zadákov Laugaricia strelil neúnavný Breška trojbodový gól Matadoru. Hosťom teda zostali oči pre plač, lebo k zisku aspoň jedného bodíku mali veľmi blízko... Trenčania po tejto prehre opäť klesli až na posledné miesto tabuľky a v sobotu ich čaká opäť zápas na ihrisku súpera - Interu Bratislava.
HLASY TRÉNEROV:
Jozef Šuran (Púchov):
„Chceli sme hrať útočný futbal, ale so zabezpečenou obranou, pretože nebezpečné hroty súpera budili rešpekt. Priznávam sa, že po rýchlom góle ma premkol nepríjemný pocit chudobného, ktorému z hrnca vykypí. Víťazstvo sme potrebovali ako soľ a predovšetkým neúnavnou bojovnosťou sme zápas dotiahli tam, kde sme aj pôvodne chceli.”
Róbert Paldan (Trenčín):
„Nezaslúžili sme si prehrať. Gólom v našej sieti predchádzali individuálne chyby, akých sa v budúcnosti musíme vyvarovať. V prvom rade sme však vo fázach, kedy sme boli bližšie k víťazstvu, mali premeniť také šance, aké si vypracovali Staš s Durišom. Ak by sa tak stalo, možno by tri body boli na našej strane.”
Karol Ďurina
TABUĽKA
1. Trnava 5 3 2 0 10:4 11
2. Žilina 5 3 1 1 7:5 10
3. Slovan 5 2 2 1 7:5 8
4. Ružomberok 5 2 1 2 11:8 7
5. 1. FC Košice 5 1 4 0 9:8 7
6. Petržalka 5 1 3 1 5:5 6
7. Dubnica 5 2 0 3 4:5 6
8. Púchov 5 2 0 3 6:10 6
9. Inter 5 1 1 3 6:9 4
10. Trenčín 5 1 0 4 6:12 3
PROGRAM 6. KOLA:
17. augusta:
Dubnica - Ružomberok, 1. FC Košice - Slovan Bratislava (oba začínajú o 17,00h.), Inter Bratislava - TRENČÍN, Trnava - Žilina (oba o 19,00h.). 18. augusta o 10, 30 h: Petržalka -Púchov.