Duslo Šaľa - Slavoj Sládkovičovo 4:0 (2:0)

ŠK Blava Jasl. Bohunice - Slovan Levice 1:0 (1:0)

Gól: 32. Lipnický.

FKM Nové Zámky -

Baník Prievidza 2:0 (1:0)

Góly: 35. Mlynár, 90. Trnka.

Lepšie začali "baníci", no z úvodnej prevahy nevyťažili nič. Prvú nebezpečnú situáciu po rohu vyriešil domáci gólman Minár, potom sa v šestnástke pridlho chystal pohyblivý Píš, ktorý mieril vzápätí nad hlavou. V 30. min sa ocitol v dobrej pozícii Trnka po nepresnej strele Slováka, pred bránou hostí mu však chýbal kľud. O päť minút sa pred Furkom najlepšie zorientoval Mlynár, ktorý využil zaváhanie zadných radov Hornonitranov a domáci viedli. Aktívny Mlynár potom ešte tvrdo vypálil a lopta sa od Furkovej náruče odrazila do žrde. Druhé dejstvo otvoril Slovákov volej tesne vedľa, diváci však stŕpli po Kotulovom priamom kope zo 17 m, ktorý bravúrne vytlačil Minár. V 69. min sa rútil sám do domácej kuchyne Lagin, trestuhodne však volil prihrávku. Hostia sa tlačili stále viac k Minárovi, no vyložené šance si už nevytvorili, a čo prešlo pochytal pohotový brankár FKM. Minútu pred koncom sa dostal do nebezpečnej vzdialenosti Šnirc, Czajlik však jeho strelu stihol zblokovať. V 90. min sa dostal do brejku Trnka, ktorý pohodlným lobom poistil domáce víťazstvo.

Rozhodoval J. Šmidovič, ŽK: Sebestyényi, 500 divákov.

BANÍK: Furka - Hoksa, Mečiar (46. Zimányi), Piš, Orolín, Gašparovič (54. Slezák), Cserge, Kotula, Šnirc, Richter (70. Lacena), Lagin. MARIÁN DRAGÚŇ

Spartak Bánovce - Vegum Dolné Vestenice 0:3 (0:2)

Góly: 9. Masný, 34. Krajčo, 58. Stručka.

Už v 2. min hostia po prvýkrát pohrozili, ale lobovaná strela minula bánovskú bránu. V 9. min nechali domáci hráči úplne voľného Masného, ktorý bez prípravy z voleja polovysokou strelou k žrdi otvoril skóre - 0:1. Bánovčania akoby sa hľadali, ich hre chýbala potrebná myšlienka, nebolo medzihry a o stredovej formácii už ani nehovoriac. Prvú a prakticky jedinú strelu smerom na Čangelovu bránu poslal v 25. min Parkan z priameho kopu. Osamotení Líška so Šebom bez pomoci ostatných nemali napriek snahe šancu presadiť sa. Fyzicky lepšie stavaní i kondične pripravení hostia v 34. min využili zmätok v domácej obrane a Krajčom zvýšili na 0:2. Po prestávke to bola dolnovestenická exhibícia a domáci sa chvíľami iba prizerali. Ich výkon bol viac ako trápny, pričom nemali medzi sebou hráča, ktorý by ostatných strhol k zvráteniu stavu. tretí klinec po pomyselnej bánovskej rakvy zahlobil v 58. min Stručka a to ešte mohol v 88. min zvýšiť z výskoku hlavou striedajúci Stanček.

Pred 400 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: M. Pristach, Filin, Líška - Hájovský.

SPARTAK: Klačko - Zita, Parkan, Senko, M. Pristach, J. Pristach, Valach (46. Sány), Števanka, Filin, Šebo, Líška. VEGUM: Čangel - Iskra, Kytka, Néma (69. Humaj), Sobota, Kuzma, Hájovský, Argyusi, Masný, Stručka (71. Stanček), Krajčo. ĽUBOSLAV JEŽO

MFK Myjava/T. Lúka - MFK VTJ Topoľčany 3:1 (0:0)

Góly: 56. Bogora, 65. Stančík, 90.+ Zríni - 90. Mokráň.

Druhé stretnutie na domácej pôde odohrali hráči MFK na ihrisku v Myjave a na ideálnom teréne predviedli divákom najmä v druhom polčase výborný futbal. Od úvodu tohto stretnutia jasne diktovali tempo hry a nebyť nedôrazu v koncovke a obetavosti hostí mohli vyhrávať už aj v prvom polčase. Počas prvých dvadsiatich minút doslova uzavreli súpera pred jeho bránu a ten sa iba sporadicky, no o to nebezpečnejšie dostával na polovicu domácich. Práve v tom čase nevyužili domáci päť dobrých gólových príležitosti. Keď v 24. min Balcír zle vyriešil situáciu dvaja na jedného strelou len do žrde, tempo pokleslo, čo využili hostia a dvakrát nebezpečne ohrozili bránu domácich, no vždy nepresne. Druhý polčas ponúkol futbal výbornej úrovne, najmä vďaka domácom, ktorí pridali na dôraze, zrýchlili pohyb a začali byť agresívnejší. Po nepremenených ďalších dvoch šanciach sa konečne dočkali v 58. min, kedy ideálnu prihrávku Zríniho premenil na úvodný gól Bogora. Vzápätí nacvičený signál perfektne zakončil Zverec, no brankár hostí zázračne vytlačil strelu na roh. Hneď z neho presne trafil hlavou Stančík a upravil na 2:0. Potom domáci nepremenili ďalšie tutovky a hlavne smoliar zápasu Balcír zahadzoval doslova nemožné. Keď už všetci mysleli na koniec zápasu, hostia využili svoj prvý pobyt v šestnástke domácich na strelenie gólu, ktorý tečovanou strelou vsietil Mokráň. Tento okamih zdravo nasrdil domácich, ktorí v nadstavenom čase po akcii Bogoru pridali zásluhou Zríniho tretí úspech.

Pred 450 divákmi rozhodoval Divéky, ŽK: Šuplata, Šarudi - Kičura, Géci, Švestka, Balážik.

MFK: Solnička - Michalovič, Stančík, Šuplata (76. Hyža), Zverec, Hesek (52. Štermenský), Gúčik, Balcír (74. Kuračka), Bogora, Šarudi, Zríni. VTJ: Ondruš - Kičura, Buday (78. Karvay), Grznár, Géci, Švestka, Fruňo (78. Mokráň), Greguš, Candrák, Hippik (61. Michalík), Balážik. PETER HALABRÍN

Družstevník Báč -

Juhcelpap Štúrovo 5:1 (2:0)

LR Crystal Lednické Rovne - Spartak Trnava B 2:1 (1:0)

Góly: 33. Turza (11 m), 50. Meliš - 47. Tóbl.

Zápas sa začal opatrene, ale postupne skúšali šťastie domáci, keď Pažický nebol úspešný po Trendelovej akcii a z tímu hostí neuspel Lietava, keď jeho strela smerovala nad bránu. Sklári postupne prebrali iniciatívu a neustále doslova dobýjali bránu súpera. Sľubné šance Václavíka, Turzu a Nosického minuli cieľ. Domáci sa však predsa len dočkali a odmenou im bola 32. min, keď po kombinačnej akcii faulovali v šestnástke Pučeka a pokutový kop Turza premenil. Ďalšie príležitosti Nosického a Grendela hrozili síce gólom, ale vyvrcholením dobrej hry bola strela Nosického do brvna z priameho kopu. Druhý polčas začali sklári tlakom, ale pozabudali sa rýchlo vrátiť, čo využil Tóbl a v 47 min vyrovnal. Domáci odpovedali o dve minúty, keď po Grendelovej presnej prihrávke strelil víťazný gól Meliš. Hostia potom pritvrdili, ale to na domácich neplatilo, keď ďalšiu šancu mal Bajza hlavou trafil žrď a odrazenú loptu hráči už nepretlačili do siete. Dobrý výkon sklárov odmenili diváci potleskom na konci stretnutia, lebo videli aj zaujímavý futbal.

Pred 500 divákmi rozhodoval Barcík, ŽK: Martinka, Puček - Kopčan, Tóbl, Psota.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Lazor, Bajza, P. Martinka, Turza (70. Vozár, Nosický, Václavík, Puček (88. Bagin), Grendel (82. Holeščák), Pažitný. SPARTAK: Černý - Bachňák, Bestvina, Pavlus, Urbánek (18. Hrubý), Psota, Červenka, Tóbl, Lietava, Kolek, Kopčan. STANISLAV DETKO

Spracoval KarolĎurina

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 152

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.