Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

1. FUTBALOVÁ LIGA - 6. kolo: ZTS DUBNICA - MŠK SCP RUŽOMBEROK 5:0 (3:0)

Góly: 13. Lysáček, 23. Dovičovič, 35. Kiška, 62. A. Suchý, 72. Sokol. Rozhodca: Stredák, bez ŽK, ČK: 65. Jurčo (Ružomberok - za hrubý faul). Striedanie: 65. Bellák za Dovičoviča, 71. Sokol za Kišku, 83. Filo za Lysáčka - 46. Urban za Jančíka, 46. Ovšianik za Štefka, 81. Zošák za Kurtyho. 4400 divákov.

DUBNICA: P. Kováč - Zimen, Hanek, Seve- la, B. Mráz - Dovičovič (65. Bellák), Držík, Doležaj, A. Suchý - Kiška (71. Sokol), Lysáček (83. Filo ml.)

RUŽOMBEROK: J. Mucha st. - Pet. Jurčo, R. Hrnčár, Jančík (46. R. Urban) - Rák, Kurty (81. Zošák), Tomovčík, Helbich, Zofčák - Hazucha, Stevko (46. Ovšianik)

Dubnica odohrala stretnutie, na ktoré sa bude dlho spomínať. Na slnkom zaliate ihrisko nastúpil v úlohe favorita Ružomberok, no už po štvrťhodine bolo zrejmé, že bude ťahať za kratší koniec. Vedúci gól hlavičkou Lysáčka v 13. min. ambície ZŤS potvrdil, o desať minút zvýšil vedenie domácich po zemi Dovičovič. Oba góly padli z rohových kopov aj zásluhou nepozornosti hráčov SCP. Do konca polčasu pridal Kiška tretí gól, na ktorý nahrával Dovičovič. Dubnica mala po prvej polovici dobrý základ na výrazné víťazstvo. Druhý polčas začal síce Rákovým sľubným trestným kopom, no potom už hrali len domáci. Dubnický kolektív exceloval. Z Lysáčkovej prihrávky pridal A. Suchý v 62. min. nádherným lobom štvrtý gól. Obecenstvo sa zabávalo a skandovaním sa dožadovalo ďalšich streleckých zásahov. Na 5:0 uzavrel v 72. min. Sokol, pričom bol na ihrisku sotva dvadsať sekúnd. Aj Sokolovi prihrával najlepší dubnický hráč Lysáček. Vo výnimočnom zápase sa museli hostia vysporiadať nielen so streleckou disponovanosťou domácich, ale od 65. min. dohrávali oslabení o vylúčeného Jurča, ktorý sa neudržal a hrubo fauloval Doležaja.

HLASY TRÉNEROV

S. Griga (Dubnica):

Konečne sme odohrali zápas, v ktorom sme boli efektívni. Aj v tých predchádzajúcich sme mali dobré momenty, vyšli aj celé zápasy, no nie strelecky. Nedali sme góly a tak sa hra neprejavila na výsledku. Verím, že to nie je ojedinelá lastovička a že úspech s Ružomberkom sa prejaví v náraste útočného sebavedomia našich hráčov tak, aby sme končne dokázali doniesť body aj z vonku.

V. Rusnák (Ružomberok):

Po takomto zápase sa mi veľmi ťažko hovorí. Do 65. minúty, kedy bol za faul vylúčený Jurčo, to ešte z našej strany o niečom bolo. Potom bolo po zápase. Dostali sme lekciu z účelnosti a doplatili na naivitu. Som sklamaný prístupom mužstva. Gratulujem domácim kúspechu.