Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

FUTBAL / 5. liga sever

Krásno - Zemianske Kostoľany 1:0 (0:0)

Hral sa technický futbal, šance boli na obidvoch stranách a o víťazstve domácich rozhodol nakoniec jediný gól, ktorý padol po peknej akcii na jeden dotyk s vyšachovaním hosťujúcej obrany.

Gól: Školka. Rozhodoval Gádoši, 150 divákov.

Krásno: Bohunský - Adamus, S. Záhradný, Dragula, Blaho, Hyrošš, L. Domček, R. Žiak, J. Žiak, Gašparík, Školka, striedali A. Domček, Horváh, Švajc.

Juraj Gašparík

Považská Teplá - Dežerice

3:0 (3:0)

Domáce mužstvo nastúpilo do zápasu s veľkým elánom a o výsledku rozhodli prakticky už v prvej dvadsaťpäťminútovke stretnutia. Nakoniec sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich rozdielom triedy.

Góly: R. Valjent, Zlatoš, Popelka. Rozhodoval Valášek, 500 divákov.

Stanislav Maleňák

Podolie - Horná Streda 1:2 (1:0)

Už v 7. minúte Ščepko z priameho kopu trafil spojnicu hosťujúcej brány, a tým sa začala séria nešťastných striel z kopačiek domácich hráčov, ktoré končili zväčša na konštrukcii brány ako v nej. I napriek tomu sa domáci v 44. minúte ujali vedenia gólom Vaneka.Ešte v závere polčasu zazvonilo hosťujúce brvno po strele Vaneka. V druhom polčase, v 65. minúte, nastrelili domáci R. Augustínom opäť žrď a hostia z rýchleho protiútoku vyrovnali a o dve minúty dokonca zvýšili na 2:1. Domáci už nedokázali zvrátiť nepriaznivý výsledok, a hostia si tak odniesli z vynikajúceho derby zápasu z Podolia tri body.

Góly: Vanek - Varga, Majerský. Rozhodoval Palocsányi, 500 divákov

Podolie: Vajaš - Hrušovský, Ščepko, Kubica, Janiš, Matyáš, Vanek, Valo, Masár, Radošinský, Augustín.

Vít Ščepko

Prečín - Košeca/Dubnica "B" 1:0 (1:0)

Nástup do zápasu vyšiel domácim, keď po ideálnom centri Orávika zakončil Andel strelou pod brvno. Tento gól prakticky rozhodol o celom stretnutí, potom sa už domáci proti súperovi posilnenom o prvoligových hráčov viac bránili a snažili sa udržať jednogólové víťazstvo. Hostia vážnejšie neohrozili domáceho brankára Krištofa.

Gól: Andel. ŽK: Šupka, Pagáč. Rozhodoval Adamkovič, 120 divákov.

Prečín: Krištof - Mojžišík (Lieskovský), Melicherík, Faciník, Briešťenský, Tomanec, Andel (Ligas), Micheľ, Blaško, Orávik, I. Birošík (R. Birošík). Košeca/Dub."B": Turza - Šupka, Decký, Rýdzi (Batla), Brtáň, Tomša, Janíček, Hejčík, Bellák, Pagáč, Partel.

Jozef Mamis

Častkovce - Rybany 8:0 (2:0)

Futbalisti domáceho Ropspolu svojou útočnou hrou od úvodu zápasu si pripravovali jednu šancu za druhou, ale skóre zápasu otvoril až v 25. minúte Ostrenka po prihrávke Gaža. V 42. minúte M. Madro po narážačke s Trebatickým pridal druhý gól prvého polčasu. Skóre druhého polčasu otvoril už od úvodného útoku po faule v šestnástke na Brezuľu Madera z pok. kopu. V 54. minúte sa uvoľnil Trebatický na hranici šestnástky a zvýšil na 4:0. Piaty gól pridal v 61. minúte krížnou strelou Gažo. V 70. minúte Matuljov trestný kop do prázdnej brány umiestnil Trebatický. V 72. minúte M. Madro po narážačke s Trebatickým zvýšil na 7:0. V 77. minúte využil Madera chybu v hosťujúcej obrane a uzavrel skóre zápasu, ktorý sa zmenil na exhibíciu domácich hráčov. Od vyššej prehry hostí zachránil hostí výborne chytajúci brankár Tretinár a miestami i vychýlená muška domácich hráčov.

Hralo sa bez kariet, rozhodoval Mrázik, 100 divákov.

Častkovce: Líška (Šimo) - Vlado, Matulja, D.Madro, Zmeko, Gažo, Ostrenka (Burza), Trebatický, Brezuľa (Vojtek), Madera, M. Madro. Rybany: M. Tretinár - Daniš (Šimunčík), Gábriš, Kikuš, Stolárik, M. Šimuni (Žabko), P. Tretinár, Bobuš, Mezovský, J. Tretinár, Janečka (O. Šimuni).

DORAST: Častkovce - Nová Ves 0:1.

ŽIACI: Častkovce - Pobedim 4:0.

Peter Uhlík

Trenč. Jastrabie - Malé Lednice 1:1 (1:1)

Vo vzácne vyrovnanom zápase sa hra odvíjala medzi šestnástkami, šance si vytvorili mužstvá na obidvoch stranách a remíza je spravodlivým vyjadrením síl k pomeru na ihrisku.

Góly: Bročko (11 m) - T. Čelko. Rozhodoval Tonkó, 300 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár - Rad. Glasa, Mir. Glasa, Peťovský, Bročko, Cintula, Raček, Pavlo, Mliečko (P. Fodrek), Koreň, Piláthy. M. Lednice: Jasenovský - Pavol Lednický, Ľ. Vančo, Dudák (M. Vančo), Milan Lednický, M. Čelko (Morávik), Miloš Lednický, J. Čelko, P. Vančo, T. Čelko, Ján Lednický.

Drahomír Koreň

Čereňany - Kanianka nehralo sa.

Hlavný rozhodca Peter Bojda označil terén po silnej predzápasovej búrke za nespôsobilý a nariadil zápas neodohrať. Mužstvá sa dohodli na náhradnom termíne stretnutia - 18. 9. 2002.

Handlová - Veľké Uherce

5:1 (3:0)

Prekvapujúco vysoké víťazstvo nad favoriom sa začalo rodiť od 15. minúty. Za podrazenie Jonasa premenil jedenástku Pavlík, ktorý po spolupráci s Althapom pridal v 36. minúte aj druhý gól. Následne kapitán domácich Andrejčák dal ďalšie dva góly, najprv v 45. minúte po zemi prekonal Maleca a po obrátke jeho strelu chytil brankár hostí za bránkovou čiarou. Handlovskí hráči hrajúci už v pohode, krížnou polovysokou strelou Althapa zavŕšili gólový účet baníkov. Bezgólový stav na strane domácich zmenil v čestný úspech v 69. minúte Mešina.

Góly: Pavlík 2 (1 z 11 m), Andrejčák 2, Althap - Mešina. Rozhodoval Polocik, 180 divákov.

Handlová: Konopásek - Hudec, Podolec, Ondrejka, Tran, Srnka (Černák), Andrejčák, Chudý, Jonas, Pavlík, Althap (Kováčik). Veľ. Uherce: Malec - Kopál, E. Štálnik, M. Štálnik, Beliansky, Mojto, Stanček (Mešina), Vlčko (Offertaler), Kováč, Urík, Duchovič (Foltán).