Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

FUTBAL / 3. liga západ

Spartak Bánovce - Družstevník Báč 1:2 (0:1)

49. Kráľ - 6. Miklóš, 65. Miklóš

Bánovčania opäť potvrdili, že s ich výkonnosťou nie je všetko v poriadku. Kolísavé výkony z jarnej časti pretrvávajú a na ihrisku sa doslova trápia. Aj preto bude mať nový kormidelník nemalo starostí. Hostia vôbec nepôsobili ako nováčik a chvíľami Bánovčanov akoby vyučovali z knihy futbalovej moderny. V 6. min po centrovanej lopte z ľavej strany nikým neobsadený Mikloš bez problémov prekonal domáceho Kosibu. Ten však v nasledujúcich minútach doslova zázračnými zákrokmi ratoval spartakovcov od pohromy, pretože im chýbala náležitá súhra, zakončenie i kondícia. Osamotený Kráľ i snaživý Líška nemali bez podpory ostatných šancu prekonať skonsolidovanú obranu hostí za ktorou bol spoľahlivý Jánoš. Bánovčanom sa načrtla možnosť na priaznivý výsledok po vyrovnávajúcom góle Kráľa v 49. min, avšak po streleckej stránke sa už na nič nezmohli. Naopak, len vďaka Kosibovi môžu vďačiť, že po druhom góle Mikloša v 65. min neinkasovali debakel. Pred 200 divákmi rozhodoval Kéry. ŽK: Mášik, Parkan - Lopu.

Spartak: Kosiba - Mášik, Parkan, Senko, M. Pristach, Filin, Števanka (79. Melicher), J. Pristach, Zita (64. J. Valach), Kráľ, Líška.

Báč: Jánoš - Albert, Bodrogyi, Nagy, Cisár, Marinič (15. Suchý), Sziljarttó, Lopu (88. Karas), Števica (65. Meszároš), Balla, Miklóš.

Do zostavy kola: Balla (pravé krídlo), Miklóš (ľavé krídlo) - Báč

ĽUBOSLAV JEŽO

MFK Myjava/Turá Lúka - Slavoj Sládkovičovo 10:0 (6:0)

Góly: 2. Štermenský, 5. Šarudi, 7. Bogora, 15. Kuračka, 24. Zríni, 43. Bogora, 64. Štermenský, 70. Balcír, 75. Buček, 85. Balcír.

Keď bol už v 7. min na ukazovateli skóre stav 3:0, tak nikto z prítomných neveril, že body nezostanú doma. Tým pádom každý z divákov očakával jednoznačne vysoké víťazstvo domácich. Hráči MFK produkovali kombinačný a kolektívny výkon, ktorý okorenili aj bohatým počtom itešených gólov. Hostia nehrali v Myjave futbal hodný tretej ligy a od vyššej prehry ich zachránil solídný výkon brankára Maglockého a trikrát nastrelená žrď. Po poltuctovom polčase bolo už iba otázkou času, kedy hostia načisto z trávnika "odídu" nielen psychický, ale aj fyzický a stretnutie so cťou nakoniec dohrajú. Aj keď bol Slavoj v súboji s MFK evidentne slabším súperom, jeho hráči sa neznižovali k hrubým zákrokom a snažili sa hrať futbal do poslednej minúty. Domáci si z chuti zahrali i zastrieľali a príležitosť dostali aj poniektorí hráči z lavičky. Svojím nadšeným výkonom mužstvo MFK narobilo vrásky aj pozorovateľom zo Zlatých Moraviec...

ŽK: Šramo. Pred 250 divákmi rozhodoval Prešinský.

MFK: Solnička - Michalovič (60.Bruško), Stančík, Šuplata, Štermenský, Zverec (70. Buček), Zríni, Gúčik, Bogora (46. Balcír), Kuračka, Šarudi.

Slavoj: Maglocký - O. Piši (70. Šido), L. Kondákor, Botlo, Šramo (60. Bartaloš), Mehéš, R. Piši, Bohunický, J. Kondákor, Kriška, Németh.

Do zostavy kola: Šarudi (záložník), Michalovič (záložník

Milan Mockovčiak

Crystal Lednické Rovne - Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0)

Góly: 13. 66. 70. Nosický - 79. Humaj

Zápas sa začal obojstranne opatrným tempom a náznaky šancí Václavíka a na druhej strane Masného pohotovo zlikvidovali pozorní brankári. Domáci sa strelecký prejavili už v 13. min zápasu, keď po peknej kombinačnej akcii trafil presne pod brvno Nosický. Postupne sklári prevzali iniciatívu, ale Pažitný a Turza nemali šťastie v koncovke. Hostia sa iba sporadický dostávali pred bránu a zápas nemal patričné vzrušenie. Bodkou za prvým polčasom bola strela Nosického iba do bočnej siete.

Druhý polčas začal priamym kopom hostí, strelu Ješica však Minárech vyrazil a taktiež aj nasledujúcu dorážku. Sklári vzápätí odpovedali strelou Tomanu, ktorú však Čangel vyrazil. Hostí vlastne zlomil Nosický, keď v 66. min vybojoval v ich pásme loptu a pridal druhý úspech domácich. O štyri minúty nato Lazor s Turzom rozohrali rýchlu akciu a ich myšlienku perfektne zužitkoval s prehľadom hrajúci Nosický. Ďalšiu šancu Gatiala zlikvidoval Čangel a Holeščáková hlavička išla tesne vedľa. Hosťom sa podarilo skórovať po chybe v strede obrany Humajom, ale to nenarušilo iniciatívu domácich hráčov, ktorí zápas doviedli do víťazného konca. Poslednú šancu mali gumári, ale gólman sklárov bol namieste.

ŽK: Pažitný - Humaj. Pred 580 divákmi rozhodoval Kravárik.

Crystal: Minárech - Meliš, Bajza, Lazor, P. Martinka, Turza, Nosický, Tomana (75. Holeščák), Puček, (85. Cíbik), Václavík, Pažitný (70. Gatial).

Vegum: Čangel - Hájovský, Iskra, Kytka, Kuzma (65. Stanček), Jelšic, Néma, Masný, Sobota, Argyusi, Krajčo (60. Humaj).

Do zostavy kola: Nosický (záložník), Meliš, Bajza (záloha).

Baník Prievidza 6:1 (4:1)

Góly: 2. a 8. Lancz, 16., 39. a 72. Dékany, 90. Prúčny - 25. Hoksa.

Šestnásť minút stačilo Duslu na to, aby dokonale rozobralo defenzívu súpera. Po rohoch Laláka a Lörinca zakončoval nekrytý Lancz raz hlavou, potom nohou a Šaľa viedla v 8. min. 2:0! Baníci sa mohli v 13. min. vrátiť do zápasu, no tutovku Šnirca na čiare zázračne vyrazil na roh domáci gólman Valenský. Vzápätí sa lopta po osi Lalák - Lörinc - Andódi dostala k Dékanyovi, ktorý z hranice 16-tky pridal tretí gól. "Zobuďte sa a hrajte, veď tu dostaneme pakel," takto prezentoval kormidelník hostí Ján Mikloška nespokojnosť s dianím na hracej ploche. V 25. min. sa potom dočkali aj jeho zverenci, keď Hoksa delovkou z 18 m znížil a Šaľan Valenský vlastne inkasoval prvý gól v tejto sezóne. Poľavenie domácich však bolo len chvíľkové, pretože pred prestávkou zbehol po ľavej strane rýchly Gašparík a jeho prízemný center Dékany zblízka premenil na štvrtý gól Dusla. V druhom dejstve už tempo hry poľavilo, domáci ale mali i naďalej viac z hry, kým súper bol smerom dopredu prakticky neškodný. V 72. min. sa zrodil možno najkrajší moment zápasu - domáci kapitán Prúčny načasoval prihrávku na šprintujúceho Dékanya, ktorý obišiel aj brankára Beláňa a do prázdnej brány zvýšil na 5:1. O chvíľu namieril Lörinc hlavičkou do ľavej žrde a o desať minút neskôr nepremenil ani Lalák na gól svoj brejk na Beláňa, ktorý jediný ratoval hrúbky svojich obrancov, čo mu sily stačili. V 90. min. našiel Oláh v 16-tke Prúčneho a ten pečatil konečný výsledok 6:1.

Pred 600 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Lancz, Gašparík - Lagin.

BANÍK: Beláň - Mečiar, Vojvoda, Orolín (16. Zimányi), Cserge (77. Lacena) - Richter, Gašparovič, Hoksa, Píš (46. Kotula) - Lagin, Šnirc.

ŠTEVO KORMAN

MFK VTJ Topoľčany - Slovan Levice 0:2 (0:2)

9. Strávte Veľkú noc inak. Cestujte za dobrodružstvom
  10. Čo by ste mali vedieť pred tým, ako sa pustíte do investovania?
  2. Ktorá farba je tá tvoja?
  4. ... viac ako vzdelanie
  5. Študuj matematiku, fyziku a informatiku v Prahe
  6. Prečo je Nitra rajom študentov?
  7. Moderné, inovatívne a praktické štúdium práva? U nás sa to dá!

Štátny fond samosprávam s cestami nepomôže

Podľa údajov Slovenskej správy ciest z prvého polroka 2019 je v Trenčianskom okrese 60 percent ciest I. triedy v nevyhovujúcom stave, v okrese Nové Mesto nad Váhom ich je 40 percent.

Technické služby mesta Prievidza zabezpečujú v Prievidzi viacero služieb.

Okolie Pamätníka umučených na Brezine pred výročím obnovia

Pamätník v lesoparku oslavuje tento rok 50. výročie.

Pamätník umučených v lesoparku Brezina.

Z Trenčína vymizla pätina vtáctva, upozorňuje ornitológ

Jedenásť rokov monitoringu vyústilo do 150-stranovej publikácie.

Lepenie nálepiek na železničnom moste. Zamedziť majú zbytočnej smrti drobného vtáctva.

Nedával som si podmienky, že musím byť zaradený do prvých dvoch formácií, hovorí Rastislav Špirko

Na úvodný gól v drese Trenčína čakal iba tri a pol minúty. 35-ročný Rastislav Špirko sa po odchode zo Zvolena zaradil medzi lídrov Dukly.