Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

FUTBAL / 3. liga západ

Slovan Levice - Spartak Bánovce 1:0 (0:0)

Gól: 78. Vidra.

Prvý polčas bol herne priemerný. Úvod patril domácim, dvakrát Rácz a raz Chmelo ohrozili bránu súpera, boli však nepresní. V 13. min. sa nepresadil hlavou ani Kubala. Bánovce dobrou defenzívou tlak Levíc postupne otupili. Domáci nenašli recept na obranu hostí, nastreľované lopty do šestnástky s prehľadom likvidoval brankár Kosiba. V rušnom závere prvého polčasu najskôr akcia Valach - J. Pristach skončila slabou strelou J. Pristacha, potom center Žemberyho odvrátil M. Pristach a po rohovom kope mal gól na hlave Kubala. Herne kvalitnejší druhý polčas bol úplne v réžii Levíc, ich prevaha bola miestami drvivá. Gól však dlho neprichádzal. Dve šance mal Chmelo, z dobrej pozície strieľal Vidra. V 62. min. Palic naservíroval loptu do čistej šance Žemberymu, ten ju však nespracoval. Vzápätí Kosiba skvele vyrazil gólovú strelu Palica. Vytúžený gól prišiel v 78. min. - Žembery hlavou posunul loptu Vidrovi, ktorý prudkou strelou od pravej žrde nedal Kosibovi šancu. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale bez efektu. Levice vyhrali úplne zaslúžene a ich víťazstvo mohlo byť výraznejšie.

Rozhodoval Divéky, ŽK: P. Čvirik, M. Palic - Líška, 237 divákov.

SPARTAK: Kosiba - Valach, Parkan, M. Pristach, Filin, Senko, Števanka, J. Pristach (83. Trenčan), Zita (83. Mezovský), Kráľ, Líška. ĽUBOMÍR ŠOLC

FC ViOn - MFK Myjava/Turá Lúka 0:1 (0:1)

Gól: 21. Bogora.

Domáci sa od úvodnej minúty s chuťou pustili do lídra súťaže a v 10. min. Vondra po šikovnom Štucikovom priťuknutí namieril z 10 m vedľa. Po góle volala tutovka Piačeka v 14. min., keď po prihrávke Nozdrovického vari z 8 m pálil tesne vedľa ľavej žrde. Ako blesk z čistého neba prišiel potom gól hostí, keď fatálnu chybu Štuciku využil Zríni, v situácii zaváňajúcej postavením mimo hry našiel Bogoru a ten sa nemýlil - 0:1. Rozruch na ihrisku i v hľadisku vyvolala 24. minúta, keď po faule na Pavlendu v pokutovom území nariadil pán Gunda pokutový kop, ktorý následne po konzultácii s asistentom číslo dva Jamborom odvolal... V 37. min. Tesársky jemným centrom našiel na päťke Dekýša, ale jeho hlavičku Solnička kryl. Druhý polčas začali domáci náporom. V snahe o vyrovnanie v 48. min. Králik z dobrej pozície prestrelil bránku, po hodine hry opäť Králik napriahol k tvrdej strele, ale hosťujúci gólman sa nenechal prekvapiť. Domáci neustále búšili do súpera, ale ten umnou hrou odolával. Keď v 87. min. ani Pánik po prihrávke Révaya z dobrej pozície neprekonal pozorného Solničku, stretnutie sa napokon skončilo šťastným víťazstvom lídra.

Pred 650 divákmi rozhodoval Gunda, ŽK: Tesársky, Štucika - Solnička, Zríni, Pančík.

MFK: Solnička - Šúplata, Gučík, Štermenský - Michalovič, Zverec, Šarudi, Pančík (90. Buček), Zríni - Bogora (75. Balcír), Kuračka (88. Hyža). ĽUBOMÍR IVANOVIČ

Baník Prievidza - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0

Pred 640 divákmi rozhodoval Poruban, ŽK: Píš, Cserge, Hoksa - Bohman, Kráľovič.

BANÍK: Furka - Hoksa, Vojvoda, Cserge, Píš, Orolín, Gašparovič (46. Pavlovkin), Kotula (71. Vrtiel), Slezák (46. Richter), Šnirc, Lagin.

MILAN HOSŤOVECKÝ

Slavoj Sládkovičovo - MFK VTJ Topoľčany 1:1 (1:0)

Spartak Trnava B - Slovan Duslo Šaľa 1:1 (0:0)

Vegum Dolné Vestenice -

FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)

Gól: 89. Argyusi.

Od začiatku zápasu mali domáci prevahu, no vyloženú šancu si nevypracovali. Hostia sa tiež snažili o rýchle brejkové protiútoky. V 19. min sa v šanci ocitol domáci Mikláš, no jeho lob smeroval nad bránu. V 23. min Némova strela z trestného kopu skončila na múre hostí. V 29. a 30. min sa vo vyložených šanciach ocitli Mikláš a Humaj, no hostí podržal brankár Minár. V 37. min išiel Mikláš sám na bránu ale mieril nad. V 49. min sólo Masného skončilo pádom v šestnástke, no rozhodcova píšťalka zostala nemá... O tri minúty nato sa uvoľnil Stanček, ale mieril vedľa. Ďalekonosnú strelu Jelšica z 35 m chytil brankár hostí. Hlavička Sepešiho išla vedľa Betákovej brány. Vzápätí Masný bol sám pred gólmanom, ale ten jeho tutovku chytil. V 73. min hlavičku Krajču zlikvidoval opäť pozorný brankár. V 80. min Stručka prehlavičkoval bránu súpera. Veľký tlak domácich predsa len priniesol v závere cenný úspech, keď Argyusi hlavou rozhodol o zaslúženom víťazstve domáceho mužstva. Domáci zvíťazili na rohové kopy 14:1...

Pred 550 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Néma - Murárik, Czajlík, Sebestyéni.

VEGUM: Beták - Hájovský (46. Sobota,) Iskra, Kytka, Stanček, Jelšic, Néma, Masný, Mikláš (73. Stručka), Argyusi, Humaj (61. Krajčo). Milan Vážan