FUTBAL / V. LIGA - SEVER

Rybany - Krásno 1:0 (1:0)

Domáci dali rýchly gól už v 10. minúte. Neskôr sa hostia začali venovať viac útočeniu, vytvorili si veľa šancí, tie však nedokázali premeniť.

Gól: Kolárik.

(jg)

Kanianka - Veľké Uherce

5:3 (3:2)

V stretnutí priemernej úrovne mali domáci dobrý nástup, keď už v 22. minúte viedli 2:0. Hostia do polčasu brejkami stačill znížiť na 3:2. Domáce mužstvo najmä v prvom polčase zahodilo niekoľko vynikajúcich šancí. Ku koncu stretnutia v priebehu jednej minúty zvýšilo výsledok na 5:2 a najlepší hráč hostí hetrikom v 90. minúte upravil na konečný stav 5:3. Víťazstvo domáceho celku je za predvedenú hru zaslúžené.

Góly: M. Píš 2, Záhora, Bršťák, Mečiar - R. Kováč 3.

Rozhodoval M. Bachratý, 150 divákov.

Kanianka: M. Kurbel - Kriko, P. Kurbel, Richter, Perniš, Píš, Mečiar, Hôlka, Záhora (Lacko), Pekár, Körmeczy (Bršťák). Veľ. Uherce: Radosa - E. Štálnik, Foltán, Offertaler (Vlčko), M. Štálnik, Stanček, Kopál, Beliansky, Urík, Kováč, Duchovič.

Lajtman

Malé Lednice - Handlová 1:0 (0:0)

Zápase priemernej úrovne sa hral v strede ihriska s malým počtom gólových príležitostí. V 20. minúte center M. Čelka nepremenil v dobrej pozícii P. Vančo. V druhom polčase hostia umnou hrou a rýchlymi brejkmi sa dostali do dvoch príležitostí Althapom a Pavlíkom. Domáci dosiahli gól v nadstavenom čase nechytatelnou strelou J. Čelka do šibenice z priameho kopu.

ŽK: M. Čelko - Konopásek, Pavlík, Z. Hudec, M. Kováčik, Podolec. Rozhodoval Szabo, 60 divákov.

M. Lednice: Jasenovský - P. Lednický, J. Vančo, Domanický, M. Lednický, M. Čelko, P. Vančo, J. Čelko, M. Vančo, T. Čelko, Bubela (Dudák). Handlová: Konopásek - Gál, A. Kováčik, Pavlík, Andrejčák, Z. Hudec, Jonas, M. Kováčik, Tran, M. Hudec, Althap, striedali Podolec, Frťala.

Tibor Lednický

Košeca/Dubnica "B" -

Častkovce 0:1 (0:1)

Domáci opäť doplatili na nepremenené šance. Najskôr Janíček a potom aj Gajdoš zahodili čisté gólové príležitosti Hostia po ojedinelom útoku skórovali, keď z pokutového kopu zaznamenal pre hostí víťazstvo Madera.

Gól: Madera (11 m). ŽK: Batla za domácich. Rozhodoval Guliš, 100 divákov. Košeca/Dub."B": Poštrk - Rýdzi (Mojto), Decký, Riško, Brtáň, Kozík, Janíček (Závodný), Jakuš, Gajdoš (Králik), Batla.

Jozef Škrovánek

Horná Streda - Čereňany

7:0 (5:0)

Zápas, ktorý mal byť šlágrom kola, keďže hralo prvé mužstvo tabuľky s druhým, vyznel až prekvapujúco v prospech Hornostredanov, ktorým v domácom prostredí opäť vyšiel úvod zápasu, keď v 15. minúte vyhrávali už 5:0! Hostia v podstate vážnejšie neohrozili domáceho brankára, a tak domáci v druhom polčase strelili už len dva góly, i keď šancí mali nespočetne viac.

Góly: Varga 3, Chebeň 2, Majerský 2. Rozhodoval Macháček, 420 divákov.

Horná Streda: Kukučka - Krajčo, Zelanay, Šupka, Feranec, Chebeň, Varga, Marek, Talajka, Majerský, G. Havrlent, striedali Királ, Mráz.

Roman Markech

Dežerice - Trenč. Jastrabie

1:1 (1:0)

Domáci nastúpili s odhodlaním konečne naplno bodovať, čo proti silnému súperovi nebolo ľahké. Prvý polčas bol veľmi nervózny, minimum šancí na oboch stranách. V 22. minúte bol v šestnástke hostí faulovaný domáci Jozef Adamovič, rozhodca ponechal výhodu a Matuška dorazil loptu do brány. Druhý polčas bol tiež bojovný s množstvom dramatických situácií, hlavne pred bránou hostí. V 64. minúte spadol v šestnástke domácich hráč hostí a rozhodca bez mihnutia oka odpískal proti domácim jedenástku, ktorú Bročko bez problémov premenil. Snaha domácich do konca zápasu nepriniesla vytúžené víťazstvo.

Góly: Matuška - Bročko (11 m). Rozhodoval Tekel, 250 divákov.

Dežerice: Urban - M. Adamovič, Benca, Valach, Sedlák, Matuška, Ľ. Adamovič, Strieženec, J. Adamovič, Mikulovský, Ďuriš.

Ján Adamovič

Zem. Kostoľany - Prečín

2:1 (1:0)

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčas, keď v prvom polčase domáci zahodili päť čistých gólových šancí, druhý polčas patril hosťom.

Góly: Bajgar 2 - Andel.

ŽK: V. Oršula - Melicherík.

Rozhodoval Németh, 60 divákov.

Zem. Kostoľany: Hurtiš - Duda, Hulényi, Záhon, Hancko, Cmarko, Rolinec, Chlpek, J. Oršula, V. Oršula, Bajgar, striedal Zvalo. Prečín: Turčáni - Andel, Melicherík, Faciník, Briestenský, Raček, Mojžišík, Micheľ, Blaško, Orávik, Birošík, striedali Šarlay, Ligaz.

Juraj Záhon

Považská Teplá - Podolie

0:1 (0:0)

Hostia hrali útočný futbal, domáci boli vzácnym hostiteľom. Hral sa vcelku pohľadný futbal, aj keď šancí nebolo veľa, hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami.

Gól: Valo. Rozhodoval Samek, 400 divákov.

Stanislav Maleňák

Dohrávka 4. kola (zápas sa odohral 18. 09. 2002)

Čereňany - Kanianka 4:0 (0:0)

Prvý polčas sa domáci trápili, nedokázali si poradiť s akívnou obranou hostí. Po zmene strán sa im však začalo dariť i strelecky, čoho výsledkom boli štyri zaslúžené góly v sieti súpera.

Góly: Kočiš 3, Krajčí. Rozhodoval Bojda.