Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / 2. tr. sever

Oscar Trenčín - LO Trenčín 0:6 (0:5)

Hostia boli jednoznačne lepším mužstvom, domácich od vyššej prehry zachránilo množstvo zahodených šancí letcov, ktorí na "svojej" pôde hrali vo veľkom štýle. Stretnutie sledovalo 150 divákov.

Góly: Daško 2, Kalaba, Gažík, Dužek, Švikruha.

LO: Mišák - Chudý, Straka, Vitko, Daško, Švikruha (Muška), Sýkora, Dužek, Kalaba, Hlavatý, Gažík.

(kd)

Ľuborča - Veľké Bierovce/Opatovce 3:2 (1:1)

V Ľuborči videli domáci zápas dobrej úrovne, ktorého korením boli pekné góly. Domáci od začiatku zatlačili súpera a v 10. minúte sa ujali vedenia po peknom uvoľnení a strele Macharu. Hostia neustále hrozili nebezpečnými a rýchlymi brejkami a v 17. minúte Zháňač veľmi pekným gólom vyrovnal. Po prestávke domáci opäť zatlačili súpera a do vedenia sa dostali ďalekonosnou strelou Schwandtnera v 48. minúte. Po nepremenení ďalších príležitostí prišiel trest trest, keď strelu Bartáka si domáci obranca nešťastne zrazil za chrbát domáceho brankára. V ávere domáci vsadili všetko na útok a v 88. minúte sa dočkali vytúženého gólu po krásnej krížnej hlavičke Macharu. Hostia sa nevzdávali a v nadtavenom čase mali výhodnú príležitosť na vyrovnanie, avšak z výhodnej pozície prestrelili bránu.

Góly: Machara 2, Schwandtner - Zháňač, vlastný. ŽK: Jozef Belko, Mihálik - Sabadka. Pred 150 divákmi rozhodoval Malec.

Ľuborča dorast - Trenčianske Teplice 3:5. Ľuborča žiaci - LO Trenčín 2:4.

MAREK KONÍČEK

Ivanovce - Mníchova Lehota

2:1 (1:0)

Mužstvo Ivanoviec, hrajúce posledné zápasy v hernom kŕči, muselo siahnuť na dno psychických a fyzických síl, aby porazilo posledné mužstvo tabuľky, ktoré nehralo zlý futbal. Príkladom pre mladších spoluhráčov z mužstva Ivanoviec môže byť nestarnúci Miro Kudla, ktorý dvoma gólmi rozhodol o víťazstve domácich. Za hostí vyrovnával v 60. minúte na 1:1 Šedivý.

Góly: Miroslav Kudla 2 - Šedivý. Pred 70 divákmi rozhodoval Kyška.

VLADIMÍR FABIÁN st.

Záblatie - Kľúčové 0:4 (0:2)

Hostia boli po celých deväťdesiat minút jednoznačne lepším mužstvom a zo Záblatia si zaslúžene po veľmi dobrom výkone odviezlo tri body.

Pred 100 divákmi rozhodoval Majtán

Horňany - Dolná Súča 2:5 (1:2)

Hostia už v 30. sekunde viedli gólom najlepšieho hráča na ihrisku Antona Plevu. V 9. minúte zvýšil ten istý hráč na 2:0, čím sa hostia uspokojili a domáci vyrovnali nielen hru, ale aj výsledok. Od stavu 2:2 hostia znova prevzali iniciatívu a tromi gólmi rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve.

Góly: Trenčan, Sigel - Anton Pleva 2, Radoslav Pleva 2, Radomír Hlávek.

ŽK: 3:2. Pred 70 divákmi rozhodoval Repka.

Lubina dorast - D. Súča 4:3 - na výsledku má veľký podiel rozhodca Kyška, ktorý hosťom neuznal regulérny gól a dve minúty pred koncom odpískal jedenástku. Nová Dubnica starší žiaci - D. Súča 0:3.

ANTO HLÁVEK

Neporadza - Drietoma 2:0 (1:0)

Hostia sa pred zápasom netajili, že si prišli po tri body, ale ich sebavedomie skončilo po úvodnom hvizde rozhodcu. Domáci začali nebojácne a hlavne hrou po krídlach rozleptávali neistú obranu hostí. V 38. minúte po rýchlom útoku domácich hostia nedovolene faulovali v šstnástke domáceho hráča a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Rasťo Laššo. V druhom polčase asi v 60. minúte po peknej krídelnej akcí Chudého a strele do tyče, vrátil loptu do prázdnej brány Kučerka. Hostia po tomto góle otvorili hru, snažili sa skorigovať nepriaznivý stav, ale svoje šance nepremenili. Domáci sa už dostávali do otvorenej obrany hostí, ale niekoľko šancá nepremenili ani oni. Domáci si za predvedený bojovný výkon víťazstvo zaslúžili a hostia svojim výkonom sklamali.

Góly: Rastislav Laššo (11 m), Kučerka.

Pred 100 divákmi rozhodoval Horňák

ROMAN DLÁBIK

Trenčianska Turná - Zamarovce

3:0 (1:0)

Krásne slnečné počasie akoby vlievalo silu a optimizmus na kopačky domácich. Od začiatku zápasu ovládli stred poľa, z čoho vyťažili zaslúžené víťazstvo po góloch Chochlíka, Lapšanského a Chorváta. Hostia domácu bránu vážnejšie neohrozili.

Góly: Chochlík, Lapšanský, Chorvát. ŽK: Častulín - Belica. Pred 150 divákmi rozhodoval Felgr

Tr. Turná dorast - Stará Turá 1:1. Tr. Turná starší žiaci - Nemšová 1:1. Trenčianska Teplá mladší žiaci - Tr. Turná 0:11. Beckov internacionál - Tr. Turná 4:1.

14. Mn. Lehota 8 0 0 8 4:20 0 (-9)

Ľuborči odrátajú po skončení súťaže 3body.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.