MFK VTJ Topoľčany - Spartak Trnava B 0:2 (0:2)

Góly: 16. Lietava, 36. Hodúr.

Rozhodoval Sluk, ŽK: Balážik, Buday - Bachňák, ČK: 85. Hrabal, 250 divákov.

FC Neded - LR Crystal Lednické Rovne 2:2 (1:1)

Góly: 15. J. Bombicz, 47. Sládeček - 18. Nosický, 77. Václavík.

Domáci v hodovom zápase potrebovali naplno bodovať a mali od úvodu viac z hry. Do vedenia mohli ísť už v 8. min., ale I. Jedinák ideálnu prihrávku Kubalu napálil do brankára. O sedem minút neskôr rozohral vtipne roh T. Bombicz a delovka jeho brata Juraja skončila v pravom dolnom rohu brány - 1:0. Hostia zásluhou dobrej stredovej formácie vystrkovali rožky a v 18. min vyrovnali hlavičkou Nosického. Brankár Rovní Minarech osvedčil svoj postreh pri nebezpečných akciách P. Jedináka a Gendiara, na druhej strane sa zaskvel tiež Baláž po gólovej strele Václavíka. Domáci mali v závere polčasu ťažké srdce na hlavného arbitra, keď nechal bez karty faul na I. Jedináka, po ktorom musel odstúpiť z hracej plochy. V 43. min. prehliadol ruku Lazora v malom štvorci. Hneď po prestávke Neded uderil, keď v 47. min. Sládeček nezadržateľne pod brvno skóroval. Vedenie mohli domáci zvýšiť v 65. min., ale hlavičku L. Orosziho Minarech zneškodnil. Na začiatku poslednej štvrťhodiny stred domácich chyboval a Václavík nemilosrdne trestal. V poslednej päťminútovke Minarech chytil gólovú strelu Sládečeka do šibenice. Na druhej strane Baláž vyrazil nohou tutovku Nosického.

Rozhodoval Šmidovič, ŽK: Lazor, Meliš, 800 divákov.

CRYSTAL: Minarech - Meliš, Bajza, Lazor, Nosický, P. Martinka, Turza, Puček (75. Pažitný), Holeščák (90. Bačin), Václavík, Tomana (55. J. Martinka).

JOZEF SKLENÁR

ŠK Blava J. Bohunice - ŠK Vegum D. Vestenice 3:1 (0:1)

Góly: 62. Plančo, 85. a 90.+ Lipnický - 39. Masný.

Hodový zápas mal v J. Bohuniciach vyrovnaný priebeh. V 14. min mal prvú gólovú príležitosť Lipnický, ale jeho strela tesne minula bránku. O dve minúty pochodil podobne aj po Krajčovičovej prihrávke a gól mohli dať hostia. Po faule na kraji pokutového územia zahrával Iskra penaltu, ale Gebauer vystihol jej smer a vyrazil ju. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v 39. min Masnému, ktorý sa dostal do brejku a bezpečne ho premenil na vedúci gól. V druhej časti chceli domáci pred početným publikom zvrátiť stav, no dlho sa hralo iba medzi šestnástkami. Až v 62. min zahrával Faktor skrátený roh a Plančo hlavou vyrovnal. Od tohto momentu vsadili domáci všetko na útok a vyplatilo sa im to. Najskôr v 85. min Faktor potiahol útok, odcentroval a Lipnický pohotovo usmernil loptu do siete. Ten istý hráč potom v nadstavenom čase pridal aj poistku, keď si pre zmenu nabehol na Plančov center a rozhodol o cennom víťazstve domácich, ktoré ich posunulo na čas na čelo tabuľky.

Rozhodoval Michlian, bez kariet, 600 divákov.

VEGUM: Beták - Hájovský, Iskra, Kytka, Kuzma, Jelšic, Nema, Masný, Stručka, Argyusi, Krajčo. (wp)

Slovan Levice - Baník Prievidza 0:0

Slavoj Sládkovičovo - FC ViOn

2:2 (1:1)

Spartak Bánovce -

FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)

Gól: 53. J. Pristach.

Najmä starší priaznivci už iba s nostalgiou spomínajú na niekdajšie duely oboch tímov, ktoré mali náležitú divácku kulisu (bežné okolo tisíc ľudí) a hlavne primeranú futbalovú kvalitu. V komornom prostredí sa tentoraz viac bojovalo ako hralo. Spomínaná futbalová kvalita bola poznačená veľkou nervozitou najmä zo strany domácich. Tí veľmi chceli avšak v úvodných minútach akoby zabúdali na obranu a hostia mali v prvej štvrťhodine dve veľmi dobré šance. Aj oni sa však dosť trápili a tak do prestávky diváci gól nevideli, hoci šance si vypracovali aj Bánovčania. Najprv mal možnosť Senko, ale bravúrne zachránil Minár, potom z Kráľovho úniku hlavičkoval Líška hoci sám - vysoko nad. Vzápätí Mlynárova delovka preverila Kosibov postreh. Rovnako tak domáci Kráľ i Šebo sa pre Minárovu mrštnosť nemohli radovať. Stalo sa tak až v 53. min, keď si na vysokú prihrávku nabehol J. Pristach, loptu si spracoval na prsiach a po zemi zabezpečil spartakovcom vôbec prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Pred 100 divákmi rozhodoval Schmidt, ŽK: Parkan, M. Pristach, Líška - Procházska, Szebestényi.

SPARTAK: Kosiba - Filín, M. Pristach, Senko, Parkan, Melicher, Mezovský, Šebo, J.Pristach, Kráľ (68. Zita), Líška (85. Arbecík). FKM: Minár - Molka, Czajlík, Dome, Lesovský, Procházska, Murárik (57. Hajko), Sepeši (65. Gyepes), Sebestyényi, Mlynár, Trnka.