Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

1. FUTBALOVÁ LIGA - 12. kolo: ZTS DUBNICA - SPARTAK TRNAVA 0:0

Diváci: 5700. Rozhodca: Udvardy, Žlté karty: Homér, Straka – Hluško, Poljovka, Filip, ČK: 67. Poljovka po druhej ŽK za faul na A. Suchého Polčas: 0:0

Dubnica: Kováč – Homér , Ševela, Hanek, Suchý – Zimen (73. A. Šupka), Dovičovič (81. Lysáček), Doležaj 3, Kiška 3 – Straka 3, Bellák 3 (69. Sokol).

Trnava: Belic–Fall, Poljovka, Hluško, R.Konečný – Fili , Staňo, Ježík–Ujlaky-Kožuch (76. M. Molnár), Kriss (73. Horvatovič).

Už v 5. min A. Suchý dobre rozohral nepriamy kop, no Straka odrazenú loptu spracoval nepresne. V 26. min sa dostal do dobrej pozície Kriss, Kováč loptu bez problémov zvládol. Kožuchovu strelu o dve minúty neskôr zblokoval výborne hrajúci Ševela. Druhý polčas začal v znamení aktivity hostí. Z výhody nebolo nič, lebo v 67. min Poljovka zbytočne druhýkrát hrubo fauloval a bol vylúčený. V oslabení sa Spartak zameral na úpornú defenzívu, v múre na hranici šestnástky bolo vždy najmenej sedem trnavských hráčov. Na ostatbú činnosť nebolo pomyslenia. Krušné chvíle nastali aj pre domácich, cez zhustenú obranu sa ťažko prebíjali, pokusy o ucelené kombinácie stroskotávali. O deľbe bodov rozhodol dramatický záver. V 87. min Homér a A. Šupka odvrátili nebezpečenstvo od dubnickej brány, pri Trnavčanoch stálo šťastie v nadstavenom čase. V skrumáži mal „gólový“ pokus Lysáček, vzápätí remízu „zaklincoval“ strelou nad Hanek.

HLAS TRÉNERA:

Stanislav Griga, Dubnica: „Odohrali sme veľmi nervózny zápas, stratili veľmi veľa ľahkých lôpt. Stálo nás to veľa síl. Chýbal nám konštruktívny hráč, ktorý by ukľudnil a spresnil hru, dal finálnu prihrávku, no a chýbal nám strelec. Súperovi stačilo, aby postavil na hranicu šestnástky múr so siedmimihráčmi.“