Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Riskantný ťah kauča futsalistov Dubnice slávil úspech!

1. liga vo futsale: Program Dubnica - Perpetuum Bratislava 6:4 (2:2)

Súboj dvoch tímov z čela ligovej tabuľky mal nervy drásajúci záver. Hoci Bratislavčania prišli na zápas iba so šiestimi hráčmi, predsa boli pre domáceho favorita veľmi nepríjemným súperom. Oba kolektívy boli pred týmto meraním síl bez prehry a išlo viacmenej o to, kto z koho. V prvom polčase to bol taký hojdačkový duel, v ktorom sa oba tímy striedali vo vedení. Na začiatku druhej časti sa však hostia dostali do dvojgólového vedenia (2:4) a toto si chceli taktickou hrou udržať až do konca. Osem minút pred záverečným hvizdom rozhodcov však domáci vsadili všetko na jednu kartu - na hru bez brankára. Tento riskatný ťah kormidelníka Programu Ing. V. Pavlikovského sa nakoniec perfektne vydaril, keď jeho zverenci nielenže vyrovnali na 4:4, ale dokonca otočili výsledok vo svoj prospech na rozdiel dvoch gólov! Ešte za stavu 5:4 naďalej riskovali, lebo stále hrali bez brankára a čuduj sa svete, podarilo sa im pridať ďalší presný zásah. Bolo to vydreté, ale zaslúžene víťazstvo srdnato bojujúcich reprezentantov Programu, ktorí si týmto víťazstvom upevnili prvú priečku v ligovej tabuľke. Góly: Paulíny 3, Krajčík 2, Kopačka. Sledovalo 500 divákov. (kď)

ŠK Javorina Obal Vogel & Noot Nové Mesto nad Váhom - Izolex Košice 2:4 (1:1)

Domáce mužstvo už bez asistenta trénera Ing. Vrbu (ktorý abdikoval na svoju funkciu), bez dlhoročného kapitána domácich Miroslava Ostrenku (ktorý ukončil aktívnu činnosť), ale s posilou Martinom Madrom (ktorý sa vrátil z hosťovania v Dubnici) chceli od začiatku diktovať tempo hry. Súper však vyrukoval na domácich s výbornou defenzívou, s ktorej produkoval smrtiace protiútoky. Výraznou oporou bol i reprezentant Nagy, ktorý mal prsty vo všetkých štyroch góloch a ešte v minulej sezóne hral futsal za Spartak Moskva. Domáci sa síce ujali vedenie ukážkovým gólom Matulju po prihrávke Zmeka – 1:0, no hosťom sa podarilo 40 sekúnd pred koncom 1. polčasu vyrovnať na 1:1. V 2. polčase, snaživý novomešťania, nevedeli nájsť recept na prekonanie gólmana Košíc, a tak udrelo na druhej strane a hostia otočili zápas na nepriaznivých 1:3. V závere Javorina znížila Martinom Madrom, avšak 9 sekúnd pred sirénou Košičania spečatili svoje zaslúžené víťazstvo. Pred 400 divákmi rozhodovali: Droppa aZeleňák.