Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

FUTBAL / II. trieda sever

Ľuborča - Ivanovce 2:0 (1:0)

Na ťažkom teréne videli diváci zápas veľmi dobrej úrovne, s častým vzruchom pred obidvoma bránkami. Hostia si hneď v úvode vypracovali gólovú šancu, ktorú však nepremenili a z protiútoku v tretej minúte poslal domácich do vedenia Jozef Belko. Po góle domáce mužstvo úplne ovládlo hru a v krátkom čase zahodilo päť tutoviek, vrátane nastreleného brvna. V závere polčasu sa osmelili aj hostia a dve vyložené šance tiež nedokázali premeniť. Po prestávke pokračoval obojstranne útočný zápas s množstvom šancí na oboch stranách, pri ktorých sa vyznamenali obdivaja brankári. Až desať minút pred koncom striedajúci Švantner definitívne rozhodol o výsledku.

Góly: Jozef Belko, Roman Švantner. ŽK: Machara - Šimlovič, Lukáčik, Zvarík. Pred 100 divákmi rozhodoval Bulko

Melčice - Lieskové dorast - Ľuborča 2:2 (2:0). Góly hostí: Guga, Jurenka.

MAREK KONÍČEK

Horňany - Oscar Trenčín 1:5 (1:1)

Góly: Michal Šmehíl - Mišák 2, Farkaš 2, Repka. Pred 50 divákmi rozhodoval Mrázik.

Neporadza - Veľké Bierovce/Opatovce 1:1 (1:0)

Za neustáleho dažďa futbal "plakal". V úvodnej polhodine sa hralo bez šancí, potom domáci, uvedomujúc si, že konečne musia vyhrať, pridali a po akcí Chudého v 35. minúte sa konečne strelecky prebudil Dlábik. Domáci nezachytili úvod druhého polčasu a v 47. minúte po rýchlom protiútoku hostí vyrovnal krížnou strelou Nitschneider. Domáci hostí zatlačili, ale nepremenili ani tú najvyloženejšou šancu. Zápas sa nakoniec skončil deľbou bodov a domáci opäť doma nevyhrali...

Góly: Dlábik - Nitschneider. Pred 60 divákmi rozhodoval Vozár

Neporadza dorast - V. Bierovce/Opat. 5:2. Neporadza žiaci - Tr. Teplá 0:2.

Záblatie - LO Trenčín 3:1 (0:0)

Po vyrovnanej hre v prvom polčase domáci zaskočili hostí dobrou hrou, premenili aj šance, takže diváci odchádzali zo zápasu spokojní. Hostia kozmeticky upravili stav zápasu v 90. minúte.

Góly: Brlej, Kallo, Vallo - Dušák. Pred 100 divákmi rozhodoval Ondrušek

Záblatie: Zverbík - Bulko, Galbavý, Samák, Minárik, Kováčik, Vallo, Seriš, Kallo, Šťastný, Brlej (Adamkovič, Havier, Makíš)

LO Trenčín: Minár - Chudý, Lobotka, Vitko, Švikruha, Kalaba, Čemez, Daško, Dušák, Hlavatý, Straka (Feréni, Dudek)

JÁN ŠŤASTNÝ

Trenčianska Turná - Mníchova Lehota 2:0 (1:0)

V usmoklenom počasí obidve mužstvá nastúpili do zápasu s chuťou, čo sa ukázalo vyrovnaným a svižným súbojom hneď od prvých minút. V prvom polčase domáci naklonili misky váh na svoju stranu po presnom zásahu Petra Hasenoviča. Druhý polčas sa od začiatku odohrával v réžií hostí, ktorí vystupňovali tlak v snahe vyrovnať, čo sa im v závere takmer podarilo, keď po úniku z ľavého krídla opečiatkovali ľavú žrď domácej bránky. Vzápätí sa potvrdilo pravidlo - nedáš, dostaneš, keď domáci rýchlym protiútokom potvrdili zaslúžené víťazstvo. Susedské derby sa odohralo vo férovom duchu, kedy rozhodca nemusel ani jedného z hráčov napomínať žltou kartou.

Góly: Hasenovič, Vanko. Pred 100 divákmi rozhodoval Opatovský

Tr. Turná dorast - D. Súča 1:1. TR. Turná internacionáli - Mn. Lehota 5:2. Góly za domácich: Ivan Santa 3, Martin Santa, Zdenko Poruban.

MARTIN LIPTÁK

Zamarovce - Dolná Súča 0:2 (0:1)

Na ťažkom a mokrom teréne diváci videli zaujímavý zápas. Hostia sa ujali vedenia v predposlednej minúte prvého polčasu. V druhom polčase domáci viac útočili, čo hostia využívali na rýchle protiútoky, pričom z jedného si päť minút pred koncom poistili gólom víťazstvo.

Góly: Radoslav Pleva 2. Pred 150 divákmi rozhodoval Hodál

Zamarovce: Michal Balaj - Martin Jaššo, Drahomír Kadlečík, Andrej Balaj, Bočák, Fraňo, Valachovič, Drienka, Mojžiš, Kramár, Vlk (Bóžik, Bitto)

D. Súča: Michal Hlávek - Radomír Hlávek, Martin Kotrpčík, Masteš, Repka, Panák, Žúži, Radoslav Pleva, Anton Pleva, Sedláček, Horňák (Peter Pleva) MILAN SKOVAJSA

Kľúčové - Drietoma 5:2 (2:1)

Domáci oslabení o troch hráčov základnej zostavy podali oduševnený výkon. Hviezdou zápasu sa stal domáci Peter Blaško, ktorý svojími tromi gólmi rozhodol o výsledku stretnutia.

Góly za domácich: Blaško 3, Pavol Kudlík, Peter Kudlík - Pred 100 divákmi rozhodoval Mičko

10. Neporadza 11 3 4 4 16:24 13 (-8)

11. V.Bierovce/Op. 11 3 2 6 16:24 11 (-1)

12. Oscar Trenčín 11 3 1 7 16:37 10 (-2)

13. Horňany 11 3 0 8 22:40 9 (-12)

14. Mn. Lehota 11 1 1 9 8:25 4 (-8)

Ľuborči a Oscaru Trenčín odrátajú po skončení súťaže po 3body.

Trenčín po sérii prehier porazil Poprad

Súperi sa na trenčianskom ľade stretli po štyroch dňoch znova. Trenčania ťahali pred stretnutím päťzápasovú sériu prehier.

Nočná dráma v Trenčíne. Plačúce dieťa ratovali susedia, policajti, hasiči, záchranka aj sociálka

Krátko po polnoci zavolala mestskú políciu obyvateľka ulice M. Bela v Trenčíne, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma.