Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA – ZÁPAD

MFK VTJ Topoľčany - LR Crystal Led. Rovne 2:3 (2:1)

Góly: 13. Géci, 21. Greguš - 40. Lazor, 56. Turza (11 m), 83. vlastný (Kičura).

Hostia, ktorí boli herne lepším tímom, zvíťazili zaslúžene. Vypracovali si množstvo gólových šancí, ale kvôli problémom s koncovkou im paradoxne k víťazstvu dopomohli domáci. Už v 3. min. vystrelil z 20 m do tyče Turza a v 7. min. neuspel Tomana. V 13. min. sa odvážne v trme-vrme vrhol rybičkou do lopty najlepší hráč domácich Géci a pretrhol 508-minútovú streleckú nemohúcnosť MFK. O minútu po Václavíkovom teči Ambróz reflexívne kryl. V 21. min. prešiel Hippíkov roh húštinou tiel a Greguš pohotovo zvýšil na 2:0. V 33. min. Tomana spoza 16-ky opečiatkoval druhú tyč domácej brány. V 40. min. sa hostia konečne dočkali, keď po trestnom kope dotlačil loptu hlavou do siete Lazor. V 44. min. zabránili domáci vyrovnaniu, keď po závare odvrátili loptu z čiary. Aj po zmene strán mali viac z hry hostia. V 52. min. napálil Václavík do brvna. V 56. min. však už hostia vyrovnali keď po Kičurovej chybe a následnom faule Greguša premenil penaltu Turza. Ešte v tej istej minúte neuspel sám pred Ambrózom Grendel a topoľčiansky brankár zachránil aj o 10 minút. Futbalová spravodlivosť sa naplnila v 83. min., keď si po centri agilného Václavíka dezorientovaný a neatakovaný Kičura dal hlavou vlastný gól.

Rozhodoval Zsébi, ŽK: Lazor, 200 divákov.

CRYSTAL: Minarech - Meliš, Lazor, Bajza (34. Grendel), P. Martinka, Turza, Tomana, Nosický, J. Martinka (90. Bagin), Václavík, Holeščák (61. Pažitný).

MATÚŠ BAJZÍK

Spartak Bánovce n/B. -

Duslo Šaľa 0:3 (0:2)

Góly: 32. Lancz, 38. Lalák, 60. Andódi.

Na blatistom teréne sa podstatne lepšie pohybovali hostia, ktorí sa netajili už pred zápasom ziskom troch bodov. Ich postupové ambície boli potvrdené aj na bánovskom trávniku. Hoci domáci bez štyroch hráčov základnej zostavy sa zo začiatku snažili, ich výkon bol bezzubý. Veď za celé stretnutie nedokázali ani raz vystreliť do priestoru súperovej brány. Hostia taktickou hrou získavali územnú prevahu a tú dokázali premeniť na gólový efekt. Po prvýkrát využil v 32. min Lancz nepozornosť domácej obrany a v páde hlavou otvoril skóre. Druhý gól vsietil strelou z hranice šestnástky Lalák, keď domáci obrancovia nepresne odkopli loptu. Druhý polčas začal náporom hostí a Bánovčania môžu ďakovať len brankárovi Kosibovi, ktorý zneškodnil minimálne dve gólové šance hostí. Tí doslova búšili do súpera a bolo len otázkou času, kedy vsietia ďalší gól. Stalo sa tak v 60. min po obliehaní bánovskej brány. Najprv nastrelili žrď a odrazenú loptu nemal Andódi problém dopraviť do siete - 0:3. Aj keď sa prehra čakala, výkon domácich bol sklamaním.

Pred 200 divákmi rozhodoval Gocník, ŽK: Kráľ.

SPARTAK: Kosiba - Zita (54. Mikloš), M. Pristach, Filin, J. Pristach, Mezovský, Šebo, Líška, Valach, Znášik, Kráľ. DUSLO: Valanský - Mikla, Prúčny, Čirik (88. Čoknay), Lalák, Lörinc, Oláh (78. Udvarós), Lancz, Klusa, Andódi, Dékany. Ľ. JEŽO

MFK Myjava/Turá Lúka -

FKM Nové Zámky 1:0 (1:0)

Gól: 30. Michalovič.

Veľmi ťažký terén a prudký nárazový vietor lepšie vyhovoval v prvom polčase domácim hráčom, ktorí mali viacero dobrých gólových príležitosti. Aj keď prvú strelu vyslal v 2. min hosťujúci Lipovský už v 5. min mal čistú šancu domáci Bogora, ktorému strelu asi z 10 m zblokoval obranca hostí. Už o minútu to isté čakalo Kuračku a domáci ďalej produkovali útočný futbal. V 22. min mal čistú šancu Lipovský, ktorý z 5m mieril hlavou nad bránu. V 27. min po strele Kuračku dobre dorážal Bogora, ale jeho strela trafila brankára Minára do tváre, čím zachránil istý gól. V 30. min zľava centroval Zríni až na druhú stranu, kde obranca hostí spravil chybu a Michalovič zo 7 m vymietol bližšiu šibenicu. Potom mali hostia v 42. min Trnkom šancu, ale Solnička včasným vybehnutím zachránil. V 44. min ešte domáci Šarudi pekne vystrelil zo šestnástky, jeho gólová strela však išla tesne vedľa ľavej žrde. V druhom polčase sa hralo na veľmi ťažkom teréne a osmelili sa viackrát aj hostia. Dobré príležitosti Trnku, Sepéšiho z priameho kopu ani Sebestényiho však nepremenili, vďaka výborne chytajúcemu domácemu brankárovi. Aj gólman hostí Minár chytil čisté šance Michaloviča a gólovú hlavičku Šarudiho a tak sa už skóre do konca zápasu nezmenilo. Víťazstvo domácich je zaslúžené najmä za výborný výkon v prvom polčase.

Pred 350 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Michalovič, Šúplata - Murárik, Czajík, Döme.

MFK: Solnička - Michalovič, Stančík, Šúplata, Štermenský, (88. Hesek), Zverec, Zríni, Gúčik, Bogora (81. Balcír), Kuračka (90+. Hyža), Šarudi.

FKM: Minár - Sepeši, Murárik, Mach, Czajlík, Lipovský, Holka (46. Mančík), Slovák, Trnka, Döme, Sebestyéni. ZDENO ŠIMO

Slavoj Sládkovičovo - Vegum Dolné Vestenice 1:4 (0:2)

Góly: 70. Hlavatý - 5. a 84. Kuzma, 18. Krajčo, 76. Mikláš.

Nelichotivé postavenie Sládkovičova velilo mužstvu proti nebezpečnému súperovi konečne bodovať naplno. Avšak domáci, ktorým nemožno uprieť snahu, si počas celého stretnutia nevytvorili vážnejšiu šancu a prehrou si ešte viac zhoršili aj tak zlú tabuľkovú bilanciu. Hostia začali bez rešpektu a za dvadsať minút vyhrávali dvojgólovým rozdielom, keď chyby v obrane potrestali Kuzma a neskôr Krajčo. A to ďalšie sľubné príležitosti chytil brankár Maglocký. Po zmene strán pohrozili Kuzma, po ňom Masný, ale domáci gólman stál pri ich pokusoch na pevných nohách. Jeho spoluhráči v poli dokázali v 70. min znížiť, keď sa presadil v pokutovom území Hlavatý, ale prekvapenie sa nekonalo. Dolnovesteničania pridali, strelili zásluhou Mikláša a Kuzmu ďalšie dva góly a nebolo najmenších pochýb o víťazovi stretnutia.

Pred 150 divákmi rozhodoval M. Schmidt, ŽK: Pelec, Hlavatý, Bohunický, Varga - Hájovský.

VEGUM: Čangel - Hájovský, Iskra, Kytka, Kuzma, Jelšič, Néma, Masný (66. Mikláš), Sobota, Argyusi, Krajčo. (čap)