Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. LIGA - SEVEROZÁPAD

Púchov B/Dohňany - Chtelnica 5:1 (3:0)

Góly: 2. Kurinčák, 6. Mužlay, 30. Bugala, 68. Privarčák, 75. Mužlay - 58. Luhový z 11m

Domáci rýchlymi gólmi praktický rozhodli o stretnutí už na začiatku zápasu. Celý prvý polčas boli vo všetkých činnostiach jasne lepším mužstvom a vypracovali si aj ďalšie gólové šance z ktorých však premenili iba jednu. Hostia v druhom polčase pridali a po nepremenenom pokutovom kope domácich, hráč hostí Luhový z jedenástky skorigoval na 3:1. Potom už dominovali iba domáci futbalisti. ŽK: Juraško. Pred 180 divákmi rozhodoval Opačitý.

Púchov B: Valach - Veng (20. Poliak), Hrehuš, Kadlec, Jurga, Kurinčák (65. Ondrička), Filo, Bugala, Madara, Privarčák, Mužlay, (80. Škovránek).

V. Šamánek

Tempo Partizánske - Nitr. Rudno 2:0 (1:0)

Góly: 5. Kaplán, 67. Norocký

Až v trinástom kole získalo Partizánske na svojom štadióne prvé domáce body. Jeho víťazstvo sa však nerodilo ľahko, keď na veľmi ťažkom teréne boli hostia v poli vyrovnaným súperom. V pokutovom území si však lepšie počínali domáci. V 5. min Pavelka ideálne uvoľnil Kaplána, ten obišiel nielen obrancu, ale aj brankára a do prázdnej brány vsietil vedúci gól domácich. Vedenie Tempa poistil v 67. min Norocký, keď sa výborne zorientoval v pokutovom území hostí a zblízka skóroval. Veľkú šancu mali aj hostia v 81. min, ked slabú strelu Belanca brankár Holička chytil. Pred 200 divákmi rozhodoval Kadlíček. ŽK: Paulus, Norocký.

Odložené stretnutie s Chtelnicou odohrá Tempo v stredu 6. novembra o 14, 00 h.

J. Gális

Lokomotíva Trnava - Nemšová

2:5 (1:3)

Góly: Hájiček, Honza (z 11 m) - Vavruš 2, Amrich, Patka, Ďuriš.

Lokomotíva začala proti favoritovi súboja odvážne, no po dvoch hrubých individuálnych chybách v obrane prehrávala už v 15. min 0:2. Potom síce Hájiček hlavičkou znížil, ale ešte do polčasu líder súťaže pridal tretí gól. V druhej polovici sa hral obojstranne útočný futbal, no Nemšová bola efektívnejšia. V samom závere ešte prikrášlil výsledok Honza z pokutového kopu, nariadeného po faule na Landišiča.

NEMŠOVÁ: Bobot - Laco, Chlebana, Janči, Doktor, Patka, Ďuriš, Amrich, Dudák, Vavruš, Čakajík (Minár, Hanák, Koníček).

Orlové - Nové Mesto n.V. 2:1 (1:0)

Góly: Štefánik, Šimík - Švajka

Na ťažkom teréne začali obe mužstvá otvorenú partiu a vytvorili si niekoľko gólových príležitosti. Hneď z prvého útoku prekvapil Štefánik hosťujúceho brankára Palkecha a otvoril skóre zápasu. Potom sa blysli Slávik, Ščepko na strane hostí Záhradník, Gáborík, Sárinec, ale brankári boli oporami mužstiev. V druhej časti sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im aj v 85. min podarilo. V poslednej minúte zápasu striedajúci Šimík po prihrávke Záhradníka rozhodol o víťazstve Orlového. Pred 100 divákmi rozhodoval Kováč. ŽK: Krajčí, Meheš - Slávik, Bošanský.

Orlové: Gaňo - Holúbek, (Šimík), Gáborík, Pavlík, Kostelanský Tatiersky), Meheš, Záhradník, Štefánik, Ruman, Sárinec (Koťan), Krajčí. Nové Mesto: Palkech - Ivana, Korytina (Luža), Bošanský, Slávik, Ščepko, Vojtech, Bočák, Švajka, P. Kusenda (Ostrovský), D. Kusenda (Gono).

P. Krekáč

Šimonovany - Tovarniky 1:0 (1:0)

Gól: 10. R. Szabo

Na veľmi ťažkom teréne sa hral pomerne zaujímavý a bojovný futbal. Domáci mali navrch najmä v prvom polčase, keď zahodili päť vyložených šancí. Hostia sa dostávali do príležitosti len sporadický. Po zmene strán sa hra vyrovnala, hostia sa osmelili a taktiež podnikli nebezpečné protiútoky, ale zbrklosťou útočníkov gól nedali. Domáci mali taktiež niekoľko šancí, ale im nebolo súdene dať ďalší gól. Vzhľadom k tomu, že si domáci vypracovali viac šancí, ich víťazstvo je zaslúžene. ŽK: Mucha. Pred 200 divákmi rozhodoval Janas. Jozef Legeň

Ostatné výsledky: V. Kostoľany - Hrnčiarovce 1:3 (1:0), Chynorany - Nitr. Pravno 2:1 (0:0), Domaniža - Vrbové 1:1 (1:1).

3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  9. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  10. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Krajský parlament zmenil podmienky poskytovania dotácií

Dotácie z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa budú od budúceho roka poskytovať podľa nových pravidiel.

V zariadení sociálnych služieb Nezábudka je nedostatok personálu

Mesto Myjava hľadá opatrovateľky, ošetrovateľky, zdravotné sestry, prípadne kohokoľvek iného, kto by bol ochotný pomôcť pri starostlivosti o klientov v zariadení sociálnych

Samosprávny kraj plánuje budúci rok opraviť 57 kilometrov ciest II. a III. triedy

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) plánuje v budúcom kalendárnom roku rekordnú investíciu do opráv ciest II. a III. triedy.

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.