FUTBAL / IV. LIGA - SEVEROZÁPAD

Nitr. Rudno - Lok. Trnava

2:1 (0:0)

Góly: 63. E. Kľuvanec, 88. M. Kľuvanec - 50. Holič

V zápase na ťažkom teréne, ktorý bol na hranici regulárnosti domáci súpera nepodcenili, hrali zodpovedne a polčas skončil bez gólov, hoci obe mužstva zahodili čo sa len dalo. Po zmene strán stačila malá nepozornosť a Trnavčania sa ujali vedenia gólom Holiča. Domácich to však nezlomilo a v 60. min vyrovnal E. Kľuvanec a víťazný gól vsietil M. Kľuvanec. ŽK: Adame.

M. Hronec

Nemšová - Púchov B/Dohňany 2:2 (1:0)

Góly: 39. a 53. Vavruš 2 - 71. Jurga, 77. Škrovánek

V šlágri kola prvých 25 minút mali domáci pred súperom patričný rešpekt a hrali dosť stiahnutí dozadu. Až neskôr zistili, že sa dá hrať s týmto súperom vyrovnaná partia a začali produkovať svoju typickú hru. Postupne prevzali iniciatívu na svoje kopačky a pred prestávkou boli lepším mužstvom. Veľa šancí na ťažkom teréne nebolo a skóre otvoril po peknej akcii v 39. min Vavruš. Po prestávke mal zápas vyrovnaný priebeh a Nemšovej sa podarilo po peknej krídelnej akcií zvýšiť na 2:0. Domáci si nekoncentrovaným výkonom zapríčinili to, že súper využil dve šance v rozpätí šiestich minút a vyrovnal na 2:2. V 72. min za stavu 2:2 rozhodca nariadil proti domácim prísnu penaltu ktorú však hostia nevyužili.

(dor)

Tovarniky - Partizánske 1:2 (1:0)

Góly: 25. Gál - 55. Pavelka, 56. Křapka

Domáci začali veľmi dobre, mohli vyhrávať aj výraznejším rozdielom, ale nepremenili niekoľko sľubných šancí. Po zmene strán nepochopiteľne poľavili a hosťom sa znenazdajky podarilo otočiť výsledok vo svoj prospech. Bol to zaujímavý duel s krutým resumé pre snaživých domácich. (ora)

AFC Nové Mesto n.V. -

Šimonovany 5:1 (1:0)

Góly: 6. a 53. Švajka, 48. Ščepko, 60. Ivana, 77. Vojtech - 84. Hodoško

Hostia pricestovali do Nového Mesta v oklieštenej zostave, keď na lavičke náhradníkov sedeli iba dvaja hráči, z ktorých bol jeden náhradný brankár. AFC sa s chuťou zahryzlo do súpera a už v 6. min po rohovom kope Švajka hlavou otvoril skóre zápasu - 1:0. Šimonovaný sa za prvých dvanásť minút sa poriadne nedostali ani na polovicu domácich. Žiaľ, v domácom kádri nastalo akoby uspokojenie, prestala hrať záloha a diváci v prvom dejstve nevideli pekný futbal. Tréner AFC Trebatický vystriedal dvoch záložníkov a to sa stalo pre hostí osudné. Hra sa v druhom polčase výrazne zmenila, domáci si vytvorili množstvo šancí a v rozpätí dvanástich minút vsietili tri góly a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Za zmienku stojí 59. min, keď sa do sólového úniku rozbiehal Ščepko, ktorého nedovolene zastavil Škorec. Za to si vyslúžil červenú kartu a oslabil svoje mužstvo. V 77. min upravil na 5:0 Vojtech a šesť minút pred koncom hostia znížili striedajúcim Hodoškom na konečných 5:1. Pred 250 divákmi rozhodovalô Kútny. ŽK: Vojtech, Bošanský, Bočák. ČK: Škorec (Šimonovany).

AFC: Palkech - Rojko, Korytina (46. Luža), Ivana, Slávik, Ščepko, Vojtech, Bočák, Švajka, P. Kusenda (46.Bošanský), D. Kusenda (80. Ostrovský). Boris Ostrenka

Nitr. Pravno - Domaniža 1:2 (0:1)

Góly: 77. Vrábel z 11m - 42. Kľučka, 63. Svoboda

Domáci v úvode zápasu dvakrát pohrozili, ale Áč akciu presne nezakončil. Zlom v stretnutí nastal v 22. min, kedy domáci Sloboda zahral v pokutovom území rukou, z čoho rezultovala jedenástka a červená karta. Hostia však pokutový kop nevyužili. Pred odchodom do šatní, z ojedinelého protiútoku sa hostia dostali do vedenia. V druhom polčase Pravňania hru otvorili za čo pykali v 63. min gólom Svobodu. V ďalšom priebehu hry stačili domáci už iba skorigovať nepriaznivý stav. ŽK: Oravec - Bolega, Kľučka, Kardoš. Pred 150 divákmi rozhodoval Gibas. J. Mendel

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce - Chtelnica 2:0 (1:0), Vrbové - Orlové 2:0 (1:0), V. Kostoľany - Chynorany 5:1 (2:1)

Dohrávka 11. kola: Partizánske - Chtelnica 2:3 (1:1)

1. Nemšová 14 10 3 1 44:16 33

2. Púchov B 14 10 1 3 34:15 31

3. Hrnčiarovce 14 9 0 5 25:14 27

4. Chynorany 14 8 2 4 28:17 26

5. Chtelnica 14 7 4 3 26:21 25

6. N. Pravno 14 7 2 5 21:25 23

7. N. Mesto n/V. 14 6 2 6 30:22 20