Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Trenčianski vojaci v hodine dvanástej ratovali spravodlivú deľbu bodov

Piatok 8.11. (21. kolo):

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:3 (0:1,0:1,3:1 - 0:0)

Keď si vojaci merajú sily s bratislavským Slovanom, tak štadión býva väčšinou vypredaný. Tak tomu bolo aj v piatkovom stretnutí, keď pokladník opäť mohol žiariť spokojnosťou a mädliť si ruky - lebo kapacita zimného štadióna (6250) sa zaplnila do posledného miestečka.

Hoci Trenčania začali s enormnou snahou a už v úvode Janík opečiatkoval žrď Rybárovej brány, predsa len ako prví sa radovali hokejisti v belasých dresoch, keď v 5. min otvorili gólový účet zápasu z presilovky Šafařík. Snahu domácich o vyrovnanie uprieť nemožno, ale akosi sa im viazla súhra, kombinácie, koncovka a miestami sa zdalo, že „vďaka“ reprezentačnej prestávke vyšli z tempa, keď sa im hra príliš nedarila. Keď v 34. min pridali bratislavčania svoj druhý presný úspech, tak už iba málokto očakával aký-taký obrat k lepšiemu.

Domáci vstali strelecky zmŕtvych vďaka presilovke piatich proti trom, ktorú dokázal gólovo zúžitkovať snaživý Zlocha. Tento moment posadil vojakov na koňa a vzápätí bol úspešným strelcom Hanzal. V 48. min bol stav už vyrovnaný 2:2 a očakával sa vedúci úspech Dukly. Opak sa však stal pravdou, keď Macho v 54. min mieril presne a hostí dostal opäť do vedenia. Veľmi dramatický a doslova nervy drásajúci bol záver tohto zápasu. Tréner D. Gregor dve minúty pred koncom odvolal brankára Murína a ten sa striedavo vracal na striedačku a do brány. Domáci búšili ostošesť, ale akosi sa im stále nedarilo prekvapiť zadákov súpera. Až v posledných sekundách Heš nastrelil žrď a o chvíľu Hanzal precíznym tečom vystreleného puku dosiahol vyrovnávajúci gól.

V predĺžení diváci už gól nevideli, hoci šance boli na oboch stranách. Deľba bodov je svojím spôsobom spravodlivá.

Góly: 46. Zlocha, 48. Hanzal, 60. Hanzal - 5. Šafařík, 34. Mrena, 54. Macho. Vylúčení 8:10 na 2 min, Murín a Kapuš 10 min os. tresty. Presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 6250 divákmi rozhodovali Beniač - Ištoňa, Štec.

DUKLA: Murín - Starosta, Sejejs, P. Janík, Heš, Galvas, Gabriš - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, Kováčik, Melichárek - Sivák, Melicherík, Kristín - Srnka, J. Kóňa, Kmeč. Tréner: D. Gregor.