FUTBAL / V. LIGA - SEVER

Čereňany - Častkovce 3:1 (3:1)

Na ťažkom teréne predviedli obe mužstvá dobrý a útočný futbal. Hostia sa ujali vedenia v 32. minúte, keď strela Madru skončila v pravom vinkli domácej brány. Po následnom rozohraní, domáci strelou Vodeckého zo 16 metrov vyrovnali na 1:1. V závere polčasu domáci v priebehu dvoch minút zásluhou Kočiša a Krajčík strhli vedenie na svoju stranu. V druhom polčase sa obidve mužstvá snažili streliť gól, no gólové šance zostali nevyužité. Čereňanskí futbalisti víťazstvom potvrdili svoju jesennú domácu neporaziteľnosť a dali tak pekný darček trénerovi k jeho 55. narodeninám.

Góly: Vodecký, Kočiš, Krajčík - M. Madro. Rozhodoval Túbl, 150 divákov. ŽK: Chromek, Vrtieľ - Zmeko, Kuník.

Čereňany: Macko - Kyselica, Ondruš, Briadka (J. Gogora), M. Gogora, Krajčík, Chromek, Vodecký, Kočiš, Cifrík, I. Vrtieľ (Samaradžia, Macek). Častkovce: Ležák - Vlado, Matulja, Vojtek (Brezuľa), Zmeko, Čechvala, Vrábel, Trebatický (Kuník), Madro, Madera, Ostrenka.

Vladimír Kováčik

Zemianske Kostoľany -

Malé Lednice 3:3 (2:1)

Domáci si v zápase vypracovali veľa šancí, nedokázali ich však využiť. Hostia naopak z minima šancí dokázali streliť tri góly, ten posledný v 90. minúte zápasu. Domácim nepomohlo ani vedenie 3:1, a tak sa nakoniec body delili.

Góly: Rolinec, Rybár, J. Oršula (11 m) - J. Čelko 2, T. Čelko. ŽK: Rolinec, Záhon, V. Oršula, Mokoš, Hulényi - Galko, M. Vančo, Jasenovský. ČK: Rolinec po druhej žltej. Rozhodoval Šálek, 100 divákov.

Zem. Kostoľany: Hurtiš - Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, Rybár, Hancko, V. Oršula, Mokoš, Rolinec, Bajgar, striedali Zvalo, Paukeje. M. Lednice: Jasenovský - P. Lednický, M. Vančo, R. Lednický, P. Vančo, M. Čelko, M. Lednický, J. Čelko, Galko, T. Čelko, J. Lednický, striedali Ľ. Vančo, J. Vančo. Juraj Záhon

Dežerice - Košeca/Dubnica "B"

2:1 (1:0)

Domáci sa ujali rýchlym gólom už v 8. minúte gólom z jedenástky. V druhom polčase pridali domáci druhý gól. Hostia mali počas celého zápasu miernu prevahu, tá však končila spravidla pred domácou šestnástkou. Hosťom sa podarilo znížiť až v samotnom závere stretnutia.

Góly: Valach (11 m), Matuška - Králik.

Podolie - Rybany 4:0 (3:0)

Za ideálneho futbalového počasia začalo domáce mužstvo náporom a hneď v druhej minúte mal príležitosť Vanek. Vzápetí zakontrovali hostia, takže diváci videli v týchto minútach zaujímavý futbal. Domáce mužstvo sa ujalo vedenia v 20. minúte z penalty za podrazenie Janiša. V 22. minúte brankár hostí prudkú strelu A. Ščepku vyrazil, ale už nestačil na opakovanú strelu P. Valu a bolo 2:0. V 42. minúte Valo uvoľnil ideálne Červeňanského a ten perfektne umiestnil k opačnej žrdi - 3:0. V druhom polčase domáci prakticky nepustili hostí k vlastnej šestnástke. V 75. minúte na konečný stav upravil Janiš.

Góly: Ščepko, Valo, Červeňanský, Janiš. ČK: Valo. Rozhodoval Tonkó, 150 divákov.

Podolie: Vajaš - R. Hrušovský, Ščepko, Janiš, M. Hrušovský, Matyáš, Červeňanský, Vanek, Valo, Klčo, Cibulka, striedali Krajčík, Pisa. Rybany: O. Šimuni - Daniš, Burza, Gabriš, Stolárik, M. Šimuni, Mário Beňačka, Marcel Beňačka, Einetter, Valach, Ďuračka. Vít Ščepko

Považská Teplá - Kanianka 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanon zápase domáci boli bojovnejší, hostia technickejší. Domáci sa ujali vedenia v druhom polčase z jedenástky, neskôr hostia parádnym gólom vyrovnali a súperi sa rozišli zaslúženou remízou.

Góly: Zlatoš (11 m) - Píš.

Rozhodoval Jurena, 300 divákov.

St. Maleňák

Trenčianske Jastrabie - Handlová 5:3 (2:2)

Domáci si vedomí posledných zlých výsledkov začali úvod zápasu zodpovedne a ujali sa vedenia. Po góle sa uspokojili a hostia po rýchlych protiútokoch dokázali nielen vyrovnať, ale aj ujať vedenia. Potom sa domáci uchýlili k obdobným výkonom z predchádzajúcich stretnutí a až po vyrovnanom góle sa znova prebrali z letargie. V druhom polčase sa hneď v prvej minúte ujali domáci vedenia a zlepšeným výkonom potvrdili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: Piláthy 2, Peťovský, Šebáň, Bročko - Pavlík 2, Jonas. ČK: Althap po druhej žltej. Rozhodoval Zigo, 200 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár - R. Glasa, Fischer, Peťovský, Bročko, Cintula (M. Glasa), Raček, Pavlo, Šebáň (Kyselica), Koreň, A. Piláthy (Horák). Handlová: Konopásek - Tran, Kováčik, Pavlík, Andrejčák, Chudý, Jonas, Ondrejka, Harvay, Hudec (Hrúz), Althap. Drahoš Koreň

Horná Streda - Krásno 0:2 (0:2)

Domácim tento zápas nevyšiel, hostia hrali nebojácne a už do polčasu si zabezpečili dvojgólové vedenie. V druhom polčase síce domáci úplne pritlačili svojho súpera, no hosťujúci brankár doslova čaroval, a tak hostia pripravili domácim prvú prehru po šesť a pol rokoch! Domáci hráči si však i napriek tomu zaslúžia poďakovanie, že ako nováčik V. ligy robili celú jeseň radosť funkcionárom i divákom.

Góly: Švec, Hyrošš. ČK: Hyrošš po druhej žltej.

Rozhodoval Sklenár, 320 divákov.

Horná Streda: Kukučka - Chebeň (Mitošinka), Zelenay, Majerský, R. Havrlent, Feranec, Talajka, G. Havrlent, Polák (Marek), Krajčo, Varga. Krásno: Bohunský - Švec (P. Záhradný), R. Žiak, S. Záhradný, Hyrošš, Maťavka, Blaho, Šesták, Domček, J. Žiak, Školka (Kopčo).

Roman Markech

Prečín - Veľké Uherce 3:1 (2:1)

Obidvaja súperi predvádzali na ihrisku futbal veľmi dobrej úrovne. V 5. minúte sa nepríjemne zrazili Briestenský s Vlčkom. Domáci sa potom ujali krásnym gólom Mojžišíka. Na 2:0 upravil technickou strelou Šarlay. V závere prvého polčasu hostia kontaktným gólom znížili na 2:1. Druhý polčas sa odohrával medzi oboma šestnástkami. V 75. minúte Birošík upravil na konečných 3:1. Od vyššej prehry uchránil hosťujúce mužstvo brankár Radosa.

Góly: Mojžišík, Šarlay, Birošík - Beliansky. ČK: Kopáč po druhej žltej.

Rozhodoval Gálik, 150 divákov.

Prečín: Turčáni - Andel (Krištof), Mojžišík, Faciník, Briestenský (Kopáč), Raček, Repáč, Birošík, Blaško, Orávik, Šarlay. Radosa - Vlčko (Foltán), Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, E. Štálnik, Mojto, Offertaler, Beliansky, R. Kováč, Stanček.