Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

M. Fabuš na odchode, nad Šmelkom a Stašom stále visí otáznik

Prezident FK Laugaricio Pavol Hozlár je spokojný s

Po skončení jesennej časti prvej futbalovej ligy končia zmluvy s FK Laugaricio Trenčín aj niektorým hráčom. Preto sme oslovili manažéra klubu Mgr. Štefana MRVU (na snímke), aby nám priblížil odchody a príchody nových tvári.

„Situácia okolo nášho najlepšieho strelca Martina Fabuša je taká, že 31. 12. 2002 mu končí zmluva s naším klubom. O jeho služby prejavili záujem iné kluby, možno finančne lepšie zabezpečené a pravdepodobne sa rozhodol náš klub opustiť a predbežné rokovania zatiaľ boli so Žilinou, hoci o neho prejavila záujem aj Petržalka. Okrem Fabuša končia zmluvy ešte Ondrejovi Šmelkovi a Mariánovi Stašovi. Šmelko v záverečných zápasoch jesene podával výborné výkony, bola s ním všeobecná spokojnosť a z našej strany je záujem predĺžiť s ním zmluvu pre ďalšie obdobie. Zatiaľ sa však definitívne nerozhodol a ani nevyjadril čo spraví, hoci si vie predstaviť pôsobenie v našom klube i v jarnej sezóne. Je to predovšetkým otázka vzájomných rokovaní ohľadom jeho platu. M. Stašovi bolo už viackrát oznámene, aby sa vyjadril o svojom ďalšom pôsobení v našom klube. Zatiaľ sa však ešte nerozhodol, ale v priebehu týždňa budeme s ním ešte hovoriť a musí nám povedať svoje definitívne stanovisko.

Ak by nám odišiel útočný dvojzáprah Fabuš-Staš, tak budeme nútení sa čím skôr poobzerať po dvoch kvalitných útočníkoch. Samozrejme, že túto údernú dvojicu nebude len také ľahké nahradiť. Zo Synotu St. Město máme v mužstve na hosťovaní Kopačku (do februára 2003), o jeho služby máme takisto vážny záujem. On sám prejavil záujem zostať vo FK Laugaricio, ale všetko je otázka rokovaní s jeho materským klubom z Moravy. Otvorené sú aj záležitosti ohľadom hráčov, ktorí na jeseň buď nehrali, alebo sa im nedarilo. Konkrétne ide o Parasku, ktorý je u nás už rok a do základnej zostavy sa nedostal. Ide aj o ďalších našich hráčov, ktorí sú na hosťovaní: Sloboda je v Dun. Strede a tento klub prejavil záujem o predĺženie jeho hosťovania a Piaček je zasa v Zl. Moravciach, ale ani on a ani klub sa zatiaľ nevyjadril čo zamýšľajú. Brankár L. Zubo bol na hosťovaní v Bytči a zapojil sa už v našom tíme už do prípravy, čiže máme tam až štyroch brankárov - Smak, Kopčan, Volešák, Zubo. V našom klube skončil L. Killar, ktorý bol u nás na hosťovaní a 1. decembra sa vrátil domov do Liberca. Na hosťovaní sme mali z ČR ešte Stiburka, ale po dohode sa od 1.1. 2003 zapojí do prípravy v Slávii Praha. Ján Nečas je po zlomenine nohy a po druhej operácii a v polovici januára by sa mal u nás zapojiť do zimnej prípravy. V príprave chceme dať príležitosť ešte ďalším dvom-trom dorastencom z prvoligového kádra.

Na skusoch máme momentálne jedného hráča zo Srbska, ďalej P. Luptáka z Fintíc (IV. liga), z TTS máme na skúške Jakubecha a Častulína a vo výhľade sú ešte ďalší jednotlivci.“

Karol Ďurina, foto (jh)

V minulom čísle našich novím sme priniesli informáciu zo zasadnutia posledného Mestského zastupiteľstva v Trenčíne. Ako hodnotí výsledky tohto rokovania prezident FK Laugaricio Ing. Pavol HOZLÁR (na snímke)?

„Podľa môjho názoru to bolo po prvýkrát, čo sa Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne zaoberalo problematikou hokeja a futbalu. V minulosti bola vo vzťahu k hokeju významná podpora armády a k futbalu zasa inklinovala a.s. Ozeta Trenčín. V budúcnosti sa však už s touto podporou počítať nedá a je len samozrejme, že to ohrozuje oba športy. Som rád, že po prerokovavaní v Mestskej rade a na zastupiteľstve prešiel poslanecký návrh Ing. M. Maxona a mesto sa fakticky zaangažovalo do diania v tejto oblasti. Treba povedať, že my sme mestu poskytli dar vo výške 13,2 milióna korún, čo je hodnota umelého osvetlenia, sedadiel a pod., čo náš FK získal pri príležitosti konania ME hráčov do 21 rokov. Som rád, že poslanci mesta sa zaoberali naozaj veľmi seriózne s touto problematikou a myslím si, že aj v budúcnosti bude nevyhnutné, aby mesto prerokovalo otázky využívania voľného času mladých ľudí po športovej stránke. Som rád, že to bol prvý krok do budúcna a mesto by malo mať svoj reálny pohľad, aby z polmiliardového rozpočtu boli vyčlenené prostriedky aj pre športoviská. Chcem poďakovať poslancom MsZ, Ing. M. Maxonovi, ktorý predložil a obhájil oba svoje návrhy a naše mesto predbehlo v tejto oblasti mnohé väčšie slovenské mestá, kde šport výrazne upadol a chátrajú tam športoviská.

Zo strany nášho FK je ponuka pre nové zastupiteľstvo, aby mesto malo svojho zástupcu v Dozornej rade akciovej spoločnosti Laugaricio. Je taktiež reálne prerokovať otázku účasti mesta v a.s. Na túto možnosť sme pripravení...

Celý futbalový areál na Sihoti naďalej zostáva majetkom mesta a bude ho spravovať FK Laugaricio s tým, že existujúci zamestanci MHT, ktorí sú tam sa v roku 2003 stanú zamestnancami FK a budú ním aj riadení. Angažovanosť mesta je určite pozitívnym signálom pre podnikateľské subjekty, ktoré sú pripravené v rámci svojích možnosti podporiť rôzné procesy“.

Karol Ďurina, foto autor

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Gambrinus si už v plastovej fľaši nekúpite

„Riadime sa zdravým rozumom,“ hovorí Mária Dzureková, brand manažérka značky Gambrinus a odpovedá na najčastejšie otázky zákazníkov.

Zlodejovi našli pri krádeži drogy

Mladý muž mal pri sebe vrecúška extázy na minimálne 23 dávok.

Ilustračné foto.

Pre sociálne slabých vyzbierali v Trenčíne 220 bicyklov, kolobežiek a odrážadiel

V Trenčianskom obchodnom centre bola charitatívna zbierka.

Ilustračné foto.

Podgurážená vodička skončila v plote

Žene hrozí trest odňatia slobody až na rok.

Foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Trenčíne bola hospitalizovaná pacientka s podozrením na koronavírus

V súvislosti so šírením nebezpečného vírusu po Európe vo štvrtok zasadne Bezpečnostná rada štátu.

Nočná dráma v Trenčíne. Plačúce dieťa ratovali susedia, policajti, hasiči, záchranka aj sociálka

Krátko po polnoci zavolala mestskú políciu obyvateľka ulice M. Bela v Trenčíne, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma.

AKTUALIZOVANÉ 12:34

Výsledky sú negatívne, žena v nemocnici v Trnave nemá koronavírus

Žena sa vrátila z Talianska.

V Ružomberku hospitalizovali kamionistu s podozrením na koronavírus

Doposiaľ dostupné výsledky vyšetrení nepotvrdili prítomnosť bežného chrípkového vírusu.

Už ste čítali?

Voľby 2020