Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

V. LIGA SEVER

Krásno – Častkovce 4:2 (2:0)

Domácim vyšiel úvod stretnutia a už v 5. minúte vyhrávali 1:0. Druhý gól pridali domáci v 35. minúte, keď sa ukázal peknou strelou Hyrošš. Hostia hrali pôsobivý technický futbal, boli to však domáci, ktorí pridali aj tretí gól. Hostia, ktorí sa v Krásne predviedli dobrým výkonom, nedokázali premeniť svoje vyložené šance, a tak len dvoma gólmi korigovali výsledok.

Góly: Jozef Žiak 2, Kopčo, Hyrošš – Trebatický, Vrábel. ŽK: Hyrošš – Blaško. Rozhodoval Edes, 150 divákov.

Juraj Gašparík

Čereňany – Handlová 3:1 (1:1)

V okresnom derby zápase mali zo začiatku prevahu hostia, ktorú domáci postupne vyrovnali a v 24. minúte sa ujali vedenia gólom z jedenástky. Hosťom sa v 30. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Srnku. V druhom polčase sa hral zo začiatku nezáživný futbal a až v 63. minúte sa ujali domáci opäť vedenia gólom Katrenu. Domáci si vypracovali niekoľko akcií, ale skórovať sa im podarilo až v 90. minúte, keď poistili víťazstvo gólom Géciho. Hostia sa predstavili ako snaživý celok s mladými hráčmi.

Góly: R. Cifrík (11 m), Katrena, Géci – Srnka. ŽK: J. Gogora – M. Hudec, Ondrejka. Rozhodoval Bušík, 150 divákov.

Vladimír Kováčik

Dežerice – Horná Streda

0:4 (0:2)

Na prvý jarný zápas nastúpili domáci opäť v neúplnej zostave, ale s odhodlaním podať proti silnému súperovi ten najlepší výkon. Horná Streda mala síce hernú prevahu, ale šancí už menej. Stačilo to však na strelenie dvoch gólov. V 24. minúte bol v šestnástke domácich faulovaný hráč hostí Talajka a kapitán hostí Varga nedal šancu domácemu Urbanovi – 0:1. V 28. minúte kopali hostia rohový kop a v skrumáži usmernil loptu po druhýkrát do domácej siete Zelenay. Jedinú sľubnú šancu domácich v prvom polčase mal Jozef Adamovič, ale mieril ďaleko vedľa. V druhom polčase svitla nádej na lepší výsledok jedenástka, ktorú mali možnosť kopať domáci, ale Jakub šancu nevyužil a domáci pykali. Záver zápasu bol v úplnej réžii hostí, ktorí ďalšími dvoma gólmi spečatili zaslúžené víťazstvo.

Góly: Majerský 2, Varga (11 m), Zelenay. Rozhodoval Tonkó, 200 divákov.

Ján Adamovič

Trenč. Jastrabie – Veľké Uherce

2:1 (2:0)

Na ťažkom teréne a za stáleho mrholenia domáci v prvom polčase stálu územnú prevahu zúročili do polčasu dvoma gólmi – strelcami boli Rado Glasa a Bročko. Hostia po prestávke vyrukovali s agresívnym spôsobom boja, nebezpečne atakovali obranu a brankára domácich. Domáci hlavne po vylúčeniach hráčov hostí si vypracovali veľké gólové príležitosti, ale vinou terénu a obetavosti hráčov hostí nedokázali zvýšiť stav zápasu. Pred 200 divákmi rozhodoval Šaš.

Góly: Rad. Glasa, Bročko – Foltán. ŽK: Raček – Stanček. ČK: Stanček, Kopál (V. Uherce).

Drahoš Koreň

Prečín – Rybany

odložené pre nespôsobilý terén.

Podolie – Kanianka 0:0

Domáci nastupovali do stretnutia s obavami nakoľko počas zimnej prestávky boli oslabení o troch štandartných hráčov (Rakúsko) a dvaja hráči sú v treste. I napriek tomu treba mužstvo pochváliť za bojovný a obetavý výkon počas celého stretnutia. V prvom polčase domáci začali náporom, hostia však nebezpečne kontrovali. Druhý polčas sa hral väčšinou na polovičke hostí, ale domáce mužstvo ani z najvyloženejšej príležitosti nedokázalo skórovať. Naopak boli to hostia, ktorí v závere dvakrát nebezpečne zaútočili. K dobrému výkonu oboch mužstiev sa priblížila i rozhodcovská trojica.

ŽK: Čuchran, Červeňanský – Kriko, Mečiar. Rozhodoval Petránek.

Vít Ščepko

Považská Teplá – Malé Lednice

Zemianske Kostoľany –

Košeca/Dubnica „B“ 0:5 (0:2)

Góly: Kijačik 2, Brtáň 2, Švikruha. ŽK: V. Oršula – Jurčák. Rozhodoval Polocsay, 100 divákov.