Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

1. futbalová liga - 20. kolo : ZTS DUBNICA - 1. FC KOŠICE 1:0 (1:0)

Gól: 8. Švestka. Diváci 4560. Rozhodca: Cichý. ŽK: Straka, Držík – Mati, Cifranič, Gajdoš.

DUBNICA: Poštrk – Homér, Švestka (65. Doležaj), Ševela – Zimen, Držík, Greguška, Dovičovič, Kiška (90. A. Suchý) - Golokolosov (63. Straka), Porázik.

KOŠICE: Baránek – Zajcev – Cifranič, Fabuľa (86. Mydliar), Školník - Beňo, Kozák (76. Lazúr), Juhás, Kulig (65. Sapara), Gajdoš – Mati.

Na dubnickom ihrisku sa rozhodlo o výsledku zápasu už v 8. minúte, kedy stopér Švestka z prvého rohového kopu skvele v skrumáži zareagoval na vypadnutú loptu z rúk Baránka a dal svoj premiérový gól v novom drese. Nikoho neprekvapilo dôsledné obranné zameranie košického mužstva, hráči sa mohli spoliehať na výškovú a fyzickú prevahu, čo im pomáhalo hlavne v osobných súbojoch. Na hrote bol vysunutý Mati. Obidva zámery boli dobre vymyslené, bojovnosť a neúnavné herné nasadenie robili domácim starosti, ibaže k streleckému úspechu Košice nedoviedli. Mati zamestnával zadákov ZTS v celom priebehu a prispel k stupňovaniu nervozity v tábore domácich. Košický hráč by si bol určite rád dal k 28. narodeninám darček v podobe úspechu v zápase, ale strelecky sa nepresadil a neuspel ani nikto z jeho spoluhráčov. Domáci sa trápili, k zápasovej istote potrebovali dať druhý gól, no Golokolosovu strelu bravúrne zneškodnil pred odchodom do šatní Baránek a v druhom polčase už hernú taktovku držali hostia, sa k streľbe dostal len Greguška. Košičania sa mohli radovať hnedˇ po zmene strán, Gajdoš sa prebil pred Poštrka, našťastie Zimen stihol nebezpečenstvo zažehnať. Brankár Poštrk podržal ZTS v 67. min po hlavičke Juhása z druhého rohu hostí. Po Matiho úniku skončila lopta na bočnej sieti a Košiciam nepomohlo ani nasadenie Mydliara na posledné minúty.

HLAS TRÉNERA:

Stanislav Griga (Dubnica):

„Hlavne v druhom polčase sme podali slabý výkon, hráči boli veľmi nervózni. Pod tlakom núteného víťazstva, prevládalo úsilie získať tri body, nesmeli urobiť chybu a potom sa vytrácala herná kvalita. Tak sa hrá o záchranu. Cením si, že sme vyhrali druhý zápas za sebou doma. Hráčov som upozorňoval na údaje zo štatistiky. Počas môjho pôsobenia tu sme iba dvakrát za sebou doma vyhrali. Vlani na jeseň sa to nepodarilo, až teraz sme dokázali potvrdiť víťazstvo z predošlého kola. Hráči to veľmi cítili, chceli o to viac vyhrať, z toho pramenila obrovská zodpovednosť a nervozita. Neurobiť chybu, v takom napätí sa práve stane, že hráč chybuje. Zo zadu bolo dnes veľmi veľa nepresných prihrávok. Keby sme dokázali vsietiť druhý gól, všetko by sa vyvíjalo určite ináč, problémov by mal nad hlavu súper. Na jeseň sme s Košicami mali hneď niekoľko šancí a nakoniec sme prehrali 0:1. Dnes hral nátlakovo súper, v poslednej polhodine mal dve gólové príležitosti a zápas prehral. Priebeh hry je jedna vec, výsledok druhá. Po polčase sme mali až troch adeptov na striedanie: Švestka, Golokolosov a ťažko bol nakopnutý aj Ševela, neskôr v priebehu druhej polovice pribudol ešte Kiška. Vymenil som Golokolosova a o dve minúty aj Švestku, keďže sa nástojčivo z ihriska pýtal. Zápas bol aj z tohto pohľadu náročný, dúfam len, že budeme môcť hrať v Trnave v potrebnom zložení a pravdaže už musíme začať myslieť aj na súboj so Žilinou. V každom prípade je veľmi dobré, že nám do tabuľky pribudlo šesť bodov za dve kolá. Teší nás aj divácky záujem, na Inter i Košice prišla slušná návšteva. Našou snahou bude divákov potešiť dobrou hrou i výsledkami aj v ďalších kolách.“