Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

IV. liga severozápad

AFC Nové Mesto - ŠK Matador Púchov B/Dohňany 1:2 (1:1)

Góly: 29. Ščepko - 14. Belák, 66. Kadlec

Úvodné stretnutie jarnej časti na domácej pôde sa hralo na výbornom teréne. Domáci majú početnú „maródku“ a od úvodných minút sa nechali zatlačiť na svoju polovicu, čo Púchovčanom prinieslo prvý gól, ktorý vsietil v 14. min Belák - 0:1. Novomešťania vyslali prvú strelu na bránu až v 25. min Gábrišom, no ten mieril vedľa. Našťastie v 29. min zužitkoval center Gábriša agilný Ščepko, ktorý však opečiatkoval brvno, odrazenú loptu zachytil a po druhýkrát opäť hlavou sa tentoraz nemýlil a vyrovnal.

V úvode druhého polčasu si domáci vytvorili mierny tlak, no hostia pôsobili aj bez posíl z „áčka“ veľmi sebavedome a s istotou vyriešili ďalšie príležitosti domácich. Častokrát vyrážali do smrtiacich protiútokov, z ktorých jeden skončil víťazným gólom. Tečovaná strela z kopačky Kadleca prelobovala v 66. min brankára Minárika a bolo 1:2. AFC mal ojedinelú príležitosť na vyrovnanie v 76. min, no Gábriš prestrelil odkrytú bránu hostí. Pár minút pred koncom zápasu si domáci vytvorili tlak, no Púchovčania ich už k ničomu vážnejšiemu nepustili. Objektívne treba povedať, že tím hostí si za predvedenú hru zaslúžene odviezol tri body, čím iba potvrdil, že právom patrí na čelo tabuľky IV. ligy.

Pred 250 divákmi rozhodoval Otrubčák.

AFC: Minárik - Gono (78.Feranec), Zmeko, Rom. Bošanský, Slávik, Ščepko, Vojtech, Bočák, Gábriš, Rojko, Kusenda (85. Ostrovský).

Púchov B: Guzma - Štofík, Hrehuš, Jurga, Filo, Brisuda, Škrovánek (90.Cibík), Zelníček, Ondrička (90. Poljak), Belák, Kadlec. Boris Ostrenka

Chynorany - Orlové 1:1 (0:0)

Góly: 81. Lazreg - 76. Sárinec

Aj keď úvodný zápas na domácom ihrisku bol v prvom polčase jednostrannou záležitostou domácich, koncovka im nevychádzala ako si želali. Už v 1. min Polúchovi chýbal krôčik k zasunutiu lopty, ktorá letela pozdĺž celej bránkovej čiary. Potom prišli gólové šance Lazrega a Polucha, ktoré dvakrát zastavila žrď. Hostia praktický celý prvý polčas neohrozili domáceho brankára a niekoľko ich pokusov obrana zlikvidovala. Domáci útočníci pokračovali v zahadzovaní najvyloženejších šancí. Druhý polčas sa hostia osmelili a prvé tri minúty patrili im. Najprv Záhradník strelil z troch metrov do brankára a následne tri rohy domácich obrana odvrátila. Hostia zistili, že domáci nie sú schopní dať gól, čoho výsledkom bola 76. minúta, keď Záhradník využil jedinú chybu obrany a dostal hostí do vedenia. Tlak domácich bol veľký a o štyri minúty bolo vyrovnané gólom najlepšieho hráča na ihrisku Lazrega. Zúfalý tlak domácich strhnúť víťazstvo na svoju stranu bol jalový a tak hostia získali remízu jedinou šancou celého zápasu. Pred 300 divákmi rozhodoval Haršány. ŽK: Liška, Polúch - Gáborík .

Chynorany: Danak - I. Bezák, Kákoš, J. Maťavka (62. Ondrejkovič), Líška, Mlatec, Lazreg, P. Maťavka, Turček, Masný (66. Furek), Polúch (71. Sloboda)

Orlové: Magerčiak - Šimík, Tatierský, Pavlík, Kostelanský, Mehéš, M. Gáborík (70. Krajčí), Lohyňa, Ruman, Záhradník, Sárinec (83. J.Gáborík)

Miroslav Kováčik

Domaniža - Hrnčiarovce

1:0 (0:0)

Gól: 52. Štefánik

Prvých päť minút nasvedčovalo tomu, že hostia budú nepríjemným súperom, ale postupne domáci ovládli hru a bolo iba otázkou času, kedy rozhodnú zápas vo svoj prospech. Po viacerých nevyužitých stopercentných šanciach sa konečne dočkali, keď v 52. min Štefánik hlavou dorazil vyrazenú strelu brankárom. Bol to obojstranne slušný zápas, ktorý pred 200 divákmi rozhodoval Hengeric. ŽK: Nemček, Bolega - Sedlák, Minčič, Kurinec

Domaniža: Minárech - M. Kvaššay, P. Kvaššay, D. Kardoš, Nemček, Hedera, Čupka, Štefánik, Mil. Augustín, J. Kardoš, Bolega.

Ján Možucha

Ostatné zápasy: Veľké Kostolany - Šimonovany 3:0 (0:0), Nitr. Pravno - Partizánske 3:0 (2:0), Tovarniky - Chtelnica 0:3 (0:1), Vrbové - Lok. Trnava 0:1 (0:0). Zápas Nitr. Rudno - Nemšová bol odložený.

1. Púchov B 16 12 1 3 40:16 37

2. Nemšová 16 10 4 2 45:18 34

3. Chtelnica 17 10 4 3 32:21 34

4. Chynorany 16 9 3 4 32:18 30

5. Hrnčiarovce 17 9 1 7 26:19 28

6. Domaniža 16 8 2 6 22:19 26

7. N. Pravno 17 8 2 7 24:33 26

8. N. Mesto n/V. 17 7 3 7 34:26 24