Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

III. liga západ

MFK VTJ Topoľčany - MFK Myjava/Turá Lúka 1:2 (0:0)

Góly: 57. Tóth - 71. Černý, 88. Zríni.

Aktívnejšie začali domáci a v 7. min. po akcii Michalíkovcov spätnú Martinovu prihrávku napálil tesne nad Lukáš. Ďalšie šance prišli až v závere polčasu. V 34. min. po trestnom kope M. Michalíka hlavičkoval Grznár do brvna a ďalšiu hlavičku L. Michalíka Solnička kryl. O tri minúty vyskúšal pozornosť Ambróza z diaľky Balcír a v 41. min. trafil z priameho kopu do brvna Bruško. Aj po zmene strán mal zápas rovnaký priebeh. V prvej polovici polčasu sa hralo viac na strane hostí, v druhej zase pred domácou bránou a šance prichádzali najmä po trestných kopoch. V 57. min. po Tóthovom vypadla Solničkovi lopta, Grznár ju ešte nedorazili, ale následnú krížnu strelu poslal nekompromisne do siete Tóth. Hostia vyrovnali o štvrť hodinku, keď trestný kop Zvereca predĺžil hlavou Zríni a osamotený Černý povedľa Ambróza skóroval. V 77. min. opečiatkoval z priameho kopu brvno domácej brány Zverec. Po akcii tohto hráča prišlo v 88. min. rozhodnutie, keď po jeho trestom kope preloboval hlavou domáceho gólmana Zríni. V nadstavenom čase Balážik netrafil odkrytú bránu, a tak hostia, podobne ako pred týždňom v Bánovciach, vyhrali 2:1.

Rozhodoval Lieskovský, ŽK: M. Michalík, Bačík, Ambróz, 300 divákov.

VTJ: Ambróz - V. Candrák, Géci, Mucha - M. Michalík, A. Candrák, Mrázik (75. Bojkovský), L. Michalík, Tóth (62. Klas) - Grznár (82. Balážik), Greguš. MFK: Solnička - Kvasnica (65. Hyža), Gúčik, Stančík, Štermenský - Zríni (90. Arbecík), Bruško (46. Černý), Zverec, Šarudi - Balcír, Masaryk.

MATÚŠ BAJZÍK

ŠK Vegum Dolné Vestenice - Spartak Bánovce 1:0 (0:0)

Gól: 75. B. Krajčo.

V susedskom derby stretnutí domáci Vegum privítal celok Bánoviec. Úvod zápasu bol dosť nervózny z oboch strán, čo sa prejavilo aj na trávniku v sérii nepresnosti na oboch stranách. Do prvej skvelej šance sa dostal v 8. min Masný po prihrávke Mikláša, no sám pred brankárom mieril rovno do neho. V 13. min šancu Mikláša zneškodnil brankár hostí a následnú hlavičku Kočiša chytil veľmi pozorný Kosiba. V 22. min zahrávali hostia rohový kop a centrovaná lopta skončila na brvne. Vzápätí išiel Kočiš sám na gólmana hostí, ale ten jeho strelu vyrazil na roh. V 41. min hlavičkoval zblízka Masný nad súperovu bránu. Neskoršie tvrdú strelu Masného reflexívne vyrazil Kosiba. Druhý polčas začali lepšie hostia no únik Znášika zastavil M. Krajčo. V 57. min sa ocitol v šanci Šebo, no mieril nad domácu bránu. Onedlho unikol Mikláš a sám sa rútil na brankára, no ten jeho strelu vyrazil. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi, v 69. min unikol obrane hostí Kočiš no na jeho prihrávku bol Mikláš akýsi prikrátki... Prišla 75. minúta, keď po dlhom aute Kytku sa do šance dostal B. Krajčo a po zemi k ľavej žrdi prekonal bezmocného brankára hostí. O štyri minúty neskôr strelu hosťujúceho Filína chytil domáci Jurenka. Záver stretnutia bol dramatický až do samého konca, nakoľko hostia sa snažili vyrovnať. Do šance sa však dostali domáci hráči - Sobota a B.Krajčo, ale títo svoje šance zakončili nepresne. Nakoniec domáci doviedli stretnutie do víťazného konca.

Pred 650 divákmi rozhodoval Šmidovič. ŽK: B. Krajčo, Kočiš,- M. Pristach, Mikuš

SPARTAK: Kosiba - Podoliak, Parkan, M. Pristach, Filín, Zita, Mezovský (78. Trenčan), Mikuš (23. Znášik, 71. J. Pristach), Šebo, Valach, Slovák.

Milan Vážan

Spartak Trnava B - LR Crystal Led. Rovne 3:1 (1:1)

Góly: 11. Semanko, 58. Hodúr, 90. Husár - Václavík.

Spartakovská rezerva vstupuje do jarnej časti so zmenou. Domáce stretnutia bude hrávať v Modranke a premiéra mala pre ňu víťaznú príchuť. Súboj mužstiev z horných priečok tabuľky sa nieslo v bojovnom duchu. Domáci po rýchlej kontre, ktorú zakončoval Semanko, sa ujali vedenia. Lednickorovňania kontrovali, Turza a po ňom Grendel Fejdiho neprekonali. V 33. min strelu Lietavu vyrazil Minárech a dobiehajúci Strečanský prestrelil opustenú bránu. Hostia sa dočkali vyrovnania pred odchodom do šatní, keď po rohu spartakovci loptu neodkopli a Václavík prekonal Fejdiho. Po zmene strán sa Spartak zásluhou Hodúra ujal vedenia. Potom bolo pred Ilizim horúco, Holeščák, Tomana a Václavík gólmana neprekonali. V 78. min zaujal padajúcim listom Kopúnek. Tri body pre Spartak poistil v poslednej minúte hlavou striedajúci Husár.

Rozhodca Valko, bez kariet, 200 divákov.

LR Crystal: Minárech - Meliš, Martinka, Bagín, Lazor, Basila (69. Holeščák), Turza (84. Jakubovič), Nosický, Grendel, Václavík, Tomana.

(čap)

Ostatné zápasy: ŠTK Slavoj Sládkovičovo - Duslo Šaľa 1:1 (0:1), Slovan Levice - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 1:1 (1:0), FC ViOn Zlaté Moravce - FC Neded 1:0 (0:0), Baník Prievidza - FKM Nové Zámky 0:0, Juhcelpap Štúrovo - Družstevník Báč 0:1 (0:0)

1. Šaľa 17 13 4 0 41:11 43 (+19)

2. Trnava B 17 11 2 4 41:16 35 (+8)

3. Báč 17 11 2 4 40:16 35 (+11)

4. Myjava/T. Lúka 17 11 2 4 36:18 35 (+11)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 279

Odberné miesta v Trenčianskom kraji (+Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Trenčianskom kraji.