IV. liga severozápad

Sl. Nemšová - Tovarniky

5:0 (1:0)

Góly: 33. Ďuďák, 60. Kračovič, 69. Meluš vlastný, 80. Ďuriš, 87. Laco

Otvárací zápas jari na domácom ihrisku začali domáci veľkým náporom a v priebehu 15. minút nepremenili tri vyložené šance, keďa ostia sa väčšinou iba prizerali pekným akciám domácich. Skóre otvoril krásnym gólom Ďuďák, čím ale neukončil preteky domácich v zahadzovaní gólových šancí. Po hodine hry zvýšil skóre Krajčovič a bezradnosť hostí sa ukázala v 69. min, kedy si dali dokonca aj vlastný gól...

I keď skóre postupne narastalo, tréner domácich bol nespokojný s prudiktivitou a rozhodol sa vymeniť oboch útočníkov. V 80. min kapitán Ďuriš zvýšil na 4:0 a gólostroj domácich zavŕšil Laco.

ŽK: Laco, Ďuďák - Kováč, Balážik, Meluš. Pred 320 divákmi rozhodoval Žaľud.

Slovan: Bobot - Laco, Chlebana, Poliak, Doktor, Krajčovič, Ďuriš, Amrich (77. J. Vavruš), Ďuďák, M. Vavruš (59. Nanak), Patka (59. Trška.

Jozef Raučina

Šimonovany - Chynorany

1:1 (0:0)

Góly: 90. Obert - 90+. Lazreg

Po celý zápas boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si množstvo šancí a nastrelili tri žrde. Nebolo im však súdene v tomto zápase zvíťaziť. Hostia sa väčšinou iba bránili a to veľmi úspešne. Domácich môže strata dvoch bodov na domácom ihrisku veľmi mrzieť. Pred 250 rozhodovala Dohňanská. ŽK: Obert (Šimonovany).

Jozef Legéň

Púchov B/Dohňany - Vrbové

5:1 (5:1)

Góly: 5. Zelníček, 10. Škrovánek, 16. Mužlay, 30. Ondrička, 38. Kadlec - 45. Andrísek

Od začiatku kráľovalo na zelenom trávniku v Dohňanoch iba jedno mužstvo.

Domáci si dobrým pohybom vypracovali aj pekné šance, ktoré aj gólovo zúžitkovali. Hostia pod dojmom prvého polčasu začali hrať po

zmene strán zodpovednejšie a domáci zasa pre hrali oveľa vlažnejšie.

ŽK: Brisuda. Pred 80 divákmi rozhodoval Ábel.

Púchov B: Mištík - Štofík (46. Poliak), Rehuš, Brisuda, Jurga, Filo, Zelníček, Ondrička, Kadlec (60. Madara), Mužlay, Škrovánek., (44. Cibik.)

Vl. Šamánek

Partizánske - V. Kostoľany

1:0 (1:0)

Gól: 5. Křapka

Stretnutie začali lepšie domáci a už v 5. min prekonal Křapka prízemnou strelou brankára hostí. O tri minúty neskôr mal veľkú šancu Pavelka, no jeho strela z 12 m išla nad bránu. Po sľubnom úvode si ani jedno mužstvo v prvom polčase gólovú šancu nevypracovalo. Druhý polčas bol oveľa rušnejší a šance mali oba kolektívy. V 55. min nádherná strela Polčíka išla tesne nad bránu domáceho Holičku. Domáci brankár mal šťastie v 60. min - vtedy odkopával loptu, trafil však hráča hostí od ktorého sa lopta odrazila tesne vedľa brány. V 61. min mohol výsledok prikrášliť domáci Najman, no brankár hostí bol rýchlejší ako on. Za zmienku stoja dve strely domácich - v 76. min pekne vypálil Baštrnák a v 85. hlavičkoval Norocký nad bránu. Domácim bude v ďalšom stretnutí chýbať pravdepodobne Dermek, ktorého rozhodca vylúčil 15. min pred

koncom zápasu. Pred 200 divákmi rozhodoval Múčka. ŽK: Vavruš, Borovský,

Janíček (Kostoľany). ČK: Dermek (Tempo).

Július Gális

Orlové - Domaniža 2:1 (0:0)

Góly: 50. Ruman z 11m, 72. Zahradník - 80. Štefánik

Vo vyrovnanom meraní síl mali viac šancí domáci, ktorí stopercentne využili ponúknute príležitosti. V 50. min po faule na Meheša - Ruman z jedenástky otvoril skóre zápasu. Potom vynikol dvakrát výborne chytajú brankár hostí Minárech, ktorý ale v 72. min po peknej prihrávke Gáboríka a prieniku Zahradníka už nestačil zachrániť a domáci zvýšili vedenia na 2:0. V 80. min sa podarilo hosťom skorigovať Štefánikom. V nervóznom záver sa už nič podstatne neudialo. Pred 350 divákmi rozhodoval Pintér. ŽK: J. Gáborik - P. Kvaššay, Bolega.

Pavol Krekáč

Chtelnica – N. Mesto n/V 2:1 (1:0)

Gól: 34. Timko, 90.+ Juraško – 76. Ščepko.

V dobrom zápase sa rozhodovalo v samom závere. Po góle Timka, ktorý dokončil peknú akciu domácich a rýchlom brejku, po ktorom Ščepko vyrovnal vrhli domáci všetky sily do útoku. Dočkali sa až v nadstavenom čase, keď bol v 16-tke faulovaný najskôr Bogora, po výhode aj Lančarič a Juraško z jedenástky rozhodol o víťazstve.

CHTELNICA: Sedláček – Lančarič, Maron, Bučko, Duchoň, Piešťanský, Némethy, Luhový, Bogora, Juraško, Timko.

N. MESTO: Minárik – Gono, Zmeko, Rom. Bošanský, Slávik, Ščepko, Vojtech, Korytina, Gábriš, Luža (79. Luža), Rast. Bošanský.

Ostatné zápasy: Lokomotíva Trnava – N. Pravno 1:1 (0:0), Hrnčiarovce – N. Rudno 6:0 (2:0)

1. Púchov B 17 13 1 3 45:17 40

2. Nemšová 17 11 4 2 50:18 37

3. Chtelnica 18 11 4 3 34:22 37

4. Chynorany 17 9 4 4 33:19 31

5. Hrnčiarovce 18 10 1 7 32:19 31

6. Orlové 17 8 3 6 27:32 27

7. N. Pravno 18 8 3 7 25:34 27

8. Domaniža 17 8 2 7 23:21 26