Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

III. liga západ

Spartak Bánovce n/B. - MFK VTJ Topoľčany 1:1 (0:0)

Góly: 58. Senko - 48. Greguš.

Stredná i staršia generácia priaznivcov obidvoch tímov si pamätá omnoho kvalitnejšie stretnutia, ako bolo toto derby. Napokon to zodpovedá aj súčasnému postaveniu v tabuľke. Úvod zápasu sa niesol v znamení náporu domácich, avšak po Zitom zahodenej šanci, keď tento z výhodnej pozície vysoko prestrelil bránu hostí, ich tlak ochabol. Topoľčanci začali postupne preberať iniciatívu, avšak bánovský brankár Kosiba bol ich najväčšou prekážkou. Potom už diváci veľa dobrého futbalu nevideli. Až po prestávke sa hostia vzchopili a hneď v úvode (v 48. min) Greguš využil hrubú chybu v strede bánovskej obrany, aby zabezpečil svojmu celku vedenie prízemnou strelou - 0:1. O desať minút neskôr po akcii z pravej strany vyrovnal snaživý Senko na 1:1. Vyrovnávajúci gól bol skôr vzpruhou pre hostí, ktorí vo väčšine prípadov mali rýchlejší štart na loptu a dostávali sa častejšie do gólových príležitosti. Z nich najväčšiu mal v 67. min Grznár, ale ju nepremenil. Iróniou osudu mohla byť posledná minúta zápasu, keď mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Slovákovi topoľčiansky brankár Ambroz bravúrne zneškodnil.

Pred 200 divákmi rozhodoval Marinčák, ŽK: Filin - Ambroz, L. Michalík.

SPARTAK: Kosiba - M. Pristach, Podolák (72. Znášik), Filin, Parkan, Zita, Senko, J. Pristach, Valach, Šebo, Slovák. VTJ: Ambroz - V. Candrák, Mucha, Greguš, Balážik (78. Fruňo, 90. Sojkovský), Bačík, Klas (72. Mrázik), L. Michalík, Grznár, A. Candrák, M. Michalík. Ľuboslav Ježo

Družstevník Báč - Vegum Dolné Vestenice 2:1 (1:0)

Góly: 45. Slicho, 76. B. Albert - 46. Mikla.

Domáci sa bez zraneného špílmachra Ballu dlho snažili nájsť správnu zbraň proti dobre organizovanej a pohyblivej obrane hostí, ktorí operovali rýchlymi a nebezpečnými protiútokmi. Napriek tomu vážnejšiu akciu mohol zakončiť už v 14. min. Nagy, ale sám zoči-voči Jurekovi neuspel. O 4 min. neskôr ho na opačnej strane napodobnil Néma, keď jeho nemastný-neslaný volej nepozornosť v obrane hostiteľa nepotrestal, a skončil v náručí gólmana Bombiaka. V 35. min. vyrobil školácku chybu Szíjjartó, ale Néma opäť pred domácou svätyňou neuspel, keď jeho strelu vybiehajúci brankár skvele zneškodnil. Onedlho ďalšiu fatálnu chybu domácej obrany mohli vo vedúci gól premeniť Vestenice, ale namiesto toho aby sa hráči pozerali za odrazenou loptou, reklamovali u rozhodcu neúmyselnú ruku obrancu Cisára. Nespokojní diváci sa už zmierili s polčasovou bezgólovou remízou, keď v nadstavenom čase nádherný rohový kop Lopúho usmernil ešte krajšie hlavou do šibenice Slicho. Nervozitu do rád domácich priniesol už 30 sekúnd po zmene strán chladnokrvne, po hrúbke kapitána T. Alberta, hosťujúci Mikla. Tento moment úplne zmenil obraz zápasu, keď sa hráči zameriavali na súpera so snahou tvrdo ho zastaviť a zabudli na hru. Živší bol iba záver zásluhou Szíjjartóa, ktorý najprv technickou strelou takmer prekvapil Jurenka a vzápätí sa šikovne preštrikoval cez trojicu obrancov do 16-ky, kde ho nedovolene zastavil Krajčo, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 76. min. poskytol svojmu staršiemu bratovi morálnu satisfakciu za hrúbku benjamín, iba 19-ročný B. Albert, keď po Bodrogiho centri zavesil pod brvno. V hektickom závere mal akú-takú šancu na vyrovnanie Iskra, ale Miklasov center nedokázal zakončiť z 5 krokov, keď veľmi zle trafil loptu.

Rozhodoval Bacík, ŽK: Cisár, Slicho, Szíjjartó - Iskra, Kočiš, Sobota, Stručka, 500 divákov.

VEGUM: Jurenka - Miklas, Stručka, Kytka, Krajčo, Iskra, Néma, Kočiš, Sobota (75. Svoboda), Argyusi, Krajčo.

ERNÖ D. TOK

Crystal Lednické Rovne - Juhcelpap Štúrovo 8:0 (4:0)

Góly: 4., 50. a 52. Grendel, 22. a 70. Václavík, 15. Turza (11 m), 27. Nosický, 88. Pažitný.

Zápas začali sklári veľmi aktívne a už v 4. min Grendel po Václavíkov ej akcii obišiel brankára a dal vedúci gól. O dve minúty mohol ten istý hráč zvýšiť, ale nemal šťastie v koncovke. Akcie domácich boli ukážkové, ale gólu sa dočkali až po štvrťhodine hry, keď v postavenom múre zahrali hostia rukou a pokutový kop Turza bezpečne premenil. V 22. min Grendel vrátil gólovú prihrávku Václavíkovi a ten dal tretí gól sklárov, ktorí herne dominovali čo potvrdil ďalším úspechom Nosický. Sľubné šance nepremenili Václavík a Grendel a polčas bol v znamení hernej prevahy domácich. Druhé dejstvo sa začalo šancou hostí, ale Bábsky mieril vedľa. Grendel mu však vzápätí ukázal ako na to ďalšími dvomi gólmi. Turza vzápätí nepremenil čistú šancu, ale precíznu hru sklárov korunoval Václavík, keď sa v šestnástke „pohral“ s obranou hostí a dal na 7:0. Potom mužstvá prestriedavali hráčov, hra stratila spád, ale v 88. min striedajúci Pažitný po nezištnej prihrávke Turzu uzavrel skóre tohto zápasu bohaté na góly. V tomto meraní síl domáci jasne dominovali a svoj nadšený výkon vyjadrili úrodou gólov a snaha hostí na nich jednoducho nestačila.

Pred 520 divákmi rozhodoval Kiss, ŽK: Tomana - Ďurica, Smatana, Szász.

CRYSTAL: Minárech (62. Stehel - Meliš, Šatka, Lazor (75. Pažitný), P. Martinka, Basila (60. Holeščák), Nosický, Tomana, Turza, Grendel, Václavík.

Ostatné zápasy: FKM Nové Zámky - Spartak Trnava B 2:0 (1:0), Duslo Šaľa - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0), ŠK Blava Jaslovské Bohunice - ŠTK Slavoj Sládkovičovo 2:0 (2:0)

Stretnutia Myjava/Turá Lúka - Levice a Neded - Prievidza odložili pre chrípkovú epidémiu v Leviciach a Prievidzi.

1. Šaľa 18 14 4 0 42:11 46 (+19)

2. Báč 18 12 2 4 42:17 38 (+11)

3. Trnava B 18 11 2 5 41:18 35 (+8)

4. Myjava/T. Lúka 17 11 2 4 36:18 35 (+11)

15. Neded 17 2 3 12 13:37 9 (-15)

16. Sládkovičovo 18 0 5 13 11:72 5 (-22)

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 160

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.