Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

III. liga západ

Slavoj Sládkovičovo - MFK Myjava Turá Lúka 0:3 (0:3)

Góly: 4. Černý, 9. Zverec, 13. Bruško.

Sládkovičovčania po dvoch týždňoch na svojej pôde privítali opäť ťažkého súpera, no ak to so svojou záchranou myslia vážne, museli myslieť na body. Dokázali potrápiť Šaľu, tak sa čakalo, že ani Myjava to nebude mať v cukrovarníckom mestečku ľahké. Opak bol však pravdou a po štvrťhodinke bolo rozhodnuté. Domáci sklamali na cele čiare, zaspali úvod a bolo po zápase. Už v 4. min otvoril skóre Černý, o päť minút nato zvýšil Zverec a v 13. min uzavrel strelecký účet zápasu Bruško. Hostia možno ani nečakali taký ľahký priebeh zápasu a v jeho zvyšku im stačilo kontrolovať hru a výsledok. Zdecimovaní domáci sa počas celého zápasu nezmohli na súvislejšiu akciu, či dokonca šancu a zaslúžene prehrali.

Rozhodoval Barzci, ŽK: Józsa, Hlavatý, Pagáč - Bruško, 250 divákov. MFK: Solnička - Michalovič (87. Arbecík), Bruško (62. Hyža), Stančík, Štermenský, Zverec, Zríni, Gulčík, Masaryk, Černý (72. Balcír), Šarudi. (wp)

FC ViOn Zl. Moravce - ŠK Blava J. Bohunice 3:1 (3:0)

Góly: 17. a 21. Kanás, 23. Tesársky - 60. Nagy.

Od úvodnej minúty sa domáci pustili s chuťou do svojho súpera. Po troch pokusoch, ktoré minuli cieľ, prišla v 17. min., keď po rohu Ondrejku Mandrákovu strelu brankár hostí vyrazil pred Kanása, ktorý nekompromisne otvoril skóre. Už o 4 minúty Kanás využil chybu obrany hostí a sám pred brankárom bezpečne zvýšil. V 23. min. hráči ViOnu rozohrali najkrajšiu akciu zápasu, po osi Pavlenda - Piaček sa lopta dostala k Tesárskemu, ktorý k vzdialenej žrdi ukážkovo trafil - 3:0. Pred odchodom do kabín zaujala dobre mierená strela Králika z priameho kopu, ktorú len s námahou Gebauer vyrazil na roh. V úvode druhého polčasu sa v čistej šanci ocitol všadebol Kanás, ale hlavou z malého vápna mieril tesne vedľa. Po góle volala Ondrejkova strela z 18 m v 56. min., ktorá lízala ľavú žrď hosťujúcej brány. Hostia sa dočkali po hodine hry, keď po centri z pravej strany Nagy hlavou znížil. Od tohto momentu sa hra odvíjala prevažne medzi 16-tkami. Gólové príležitosti si už nedokázalo vypracovať ani jedno mužstvo, a tak vďaka rozprávkovej 7-minútovke sa zrodilo zaslúžené víťazstvo ViOnu.

Rozhodoval Jambor, ŽK: Pavlenda, Tesársky, Ondrejka - Nádaský, Krajčovič, Lukáč, 550 divákov.

BLAVA: Gebauer - Královič, Piovarči, Teplanský, Lukáč - Faktor, Sič (59. Krajčovič), Nádaský, Mišovič - Suchoň (70. Bobák), Nagy (85. Gajarský).

ĽUBOMÍR IVANOVIČ

Družstevník Báč - Spartak Bánovce 1:0 (0:0)

Góly: 69. Bodrogi.

V podpriemernom zápase sa zrodilo domáce víťazstvo iba veľmi ťažko. Kľudne ho môžeme zaradiť do kategórie vydretých. Hostia sa zameriavali výlučne na odkopávanie a búranie. V aktivite Báču chýbalo prekvapenie v myšlienke, tvorivosť a razancia zo strany útočníkov. V úvode komicky ohrozovali svoju bránu bánovskí obrancovia, keď Podolák aj Senko skoro poslali loptu do vlastnej brány. V 32. min. mal po Slichovom vysunutí šancu Lukáč, ale s jeho strelou si Kosiba poradil. Onedlho sa zbavil svojho protivníka dotieravý Števica, ale svoje sólo zakončil iba propagačnou strelou. Druhý polčas mal podobný charakter. Do 60. min. sa prakticky nič nedialo. Domáci gólman zastavil štvrťhodinovú nudu svojským spôsobom, keď ľahkú loptu od stopéra 5 m pre bránou zluftoval, ale v páde ešte stačil so šťastím vykopnúť loptu z bránkovej čiary. Domácim predsa len priniesol vytúžený trojbodový zásah najaktívnejší muž Bodrogi. Zo zúfalosti sa odhodlal na sólo a s pomocou pravej žrde poslal svoj pozdrav z dobrých 20 m do ľavého dolného rohu.

Rozhodoval Michalian, ŽK: Svoboda - Mazovský, Slovák, 600 divákov.

SPARTAK: Kosiba - Podolák, Parkan, Mikuš, Pristach, Senko, Mezovský, Zíta (75. Trenčan), Šebo (68. Znášik), Valach, Slovák.

ERNÖ D. TOK

ŠK Vegum Dolné Vestenice

- Crystal Led. Rovne 0:1 (0:1)

Gól: 35. Grendel.

Domáci nastúpili proti súperovi, ktorého predchádzal dobrý chýr, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Ako prvý ohrozil domácu bránu hosťujúci Nosický, ale Jurenka bol namieste. V 17. min tvrdú strelu Mikláša zo 16 m na dvakrát zlikvidoval Minárech. V 19. min sa vo vyloženej šanci ocitol Václavík, no z 5 m prestrelil domácu bránu. V 26. min sa Mikláš prekľučkoval obranou hostí, no mieril vedľa žrde. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi - v 35. min sa v domácej šestnástke uvoľnil Grendel a peknou technickou strelou k pravej žrdi vsietil úvodný a nakoniec aj rozhodujúci gól stretnutia. V 42. min unikol Mikláš, no jeho prihrávku na Kočiša vystihol Minárech. V druhom polčase mali domáci miernu prevahu, ale strely Kytku, Argyusiho a B. Krajču neboli presné. Hostia taktickou hrou udržiavali jednogólový náskok. V 66. išiel Miklas sám na bránu hostí, ale brankár jeho strelu vyrazil. V domácich radoch bolo dosť nervozity a nepresných prihrávok. V 80. min po ľavej stráne unikol Václavík, no jeho nezištnú prihrávku Grendel netrafil medzi žrde. V 89. mal šancu Kočiš, no namiesto prihrávky zvolil nepresnú strelu. Hostia nakoniec zaslúžene doviedli stretnutie do víťazného konca.

Rozhodoval Laco, ŽK: Mikláš - Bagin, Meliš, 450 divákov.

VEGUM: Jurenka - Mikláš, Stručka (63. Kuzma), Kytka, M. Krajčo, Hájovský, Néma, Svoboda (46. Masný), Kočiš, Argyusi, B. Krajčo. CRYSTAL: Minárech - Meliš, Martinka, Šatka (24. Lazor), Bagin, Basila, Turza, Nosický, Grendel (90. Jakubovič), Václavík (88. Holeščák), Tomana.

Milan Vážan

Ostatné zápasy: Baník Prievidza - Slovan Dusľo Šaľa 1:1 (0:0), Spartak Trnava B - FC Neded 0:0, Juhcelpap Štúrovo - FKM Nové Zámky 2:1 (1:0), Slovan Levice - MFK VTJ Topoľčany 3:1 (2:0)

1. Šaľa 19 14 5 0 43:12 47 (+20)

2. Báč 19 13 2 4 43:17 41 (+11)

3. Myjava/T. Lúka 18 12 2 4 39:18 38 (+14)

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 552

Zástupcovia šiestich klubov z krajských súťaží odpovedali na naše otázky.

45m

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

2 h
Martina Novotová a Martin Gajdoš sa podieľali na tvorbe mapy

Na mape, ktorá je dostupná na Google Maps, záujemcovia nájdu vytypované bezobalové obchody, second-handy, zberné miesta, pointy bike-sharingu, servisy, opravovne, požičovne či knižné búdky.

3 h
Branko Radivojevič

V domácom stretnutí proti Zvolenu po predčasnom zapískaní hlavného rozhodcu vyskočil na mantinel a adresoval Vladimírovi Baluškovi pár štipľavých slov. Rozprávali sme sa s asistentom trénera a športovým manažérom Dukly Trenčín Brankom Radivojevičom.