Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Musíme vyhrať...

1.liga vo futsale seniorov - 18. kolo: Wüstenrot B

ratislava - Program Dubnica 1:2 (1:1)

Možno presne s takýmto, alebo podobným predsavzatím cestovali futsalisti Programu Dubnica k poslednému sezónnemu stretnutiu do hlavného mesta Slovenska. Domácim nešlo totižto absolútne o nič, lebo skončili až na samom chvoste tabuľky - bez jediného víťazstva a zostupujú do nižšej súťaže. Hosťom išlo zasa o všetko, lebo titul im mohli za určitých priaznivých okolností vyfúknuť hráči Izolexu Košice, ale to len za predpokladu ich prehry v Bratislave. Hoci Dubničania boli nad slnkom jasní favoriti, predsa len sa viac trápili ako hrali atraktívny futsal, lebo nervy pracovali na plné obrátky. Reprezentanti Programu sa predbiehali v zahadzovaní tutoviek až mohli nakoniec na to doplatiť, lebo znenazdajky prehrávali 1:0 a titul sa vzďaloval. Prišlo však pred koncom prvého polčasu k vykúpeniu, keď Dubničania gólom I. BASILU vyrovnali na - 1:1.

Nervy drásajúci a infarktový - pre kandidáta na titul bol druhý polčas, v ktorom sa faktický lámal chlieb. Výsledok bol príliš dlho na vážkach, ale Dubničania sa dočkali - keď osem minút pred koncom stretnutia strhol víťazstvo na stranu hostí zlatým gólom KRAJČÍK. Bolože to radosti pre Dubničanov po záverečnom hvizde rozhodcov, keď sa im podarilo vybojovať skutočne najtesnejšie a najvzácnejšie víťazstvo. No a to bol dôvod na oslavu a taktiež aj otvorenie zátok perlivého moku, ktorý zo sebou vozili už niekoľko týždňov. Nuž, tak, alebo onak - nakoniec sa dočkali a športové šťastie sa tentoraz priklonilo na stranu vyzretejšieho a kvalitnejšieho tímu. (kď)

Výsledky posledného 18. kola:

Lučenec - Banská Bystrica 6:8, TTR Košice - Nové Mesto nad Váhom 5:0 kont., Nitra - Izolex Košice 0:1 nedohrané, Vunsternot Bratislava - Program Dubnica 1:2, Čadca - Perpetuum Bratislava 6:12.

10. Wünstenrot BA 18 0 2 16 50:102 2

Mužstvá pod čiarou zostupujú do nižšej súťaže, v tabuľke nie je započítaný výsledok nedohraného stretnutia Nitra - Izolex Košice.