V. liga sever

Zem. Kostoľany – Podolie 0:0

Domáci mali počas celého zápasu prevahu, nevedeli sa však vysporiadať s dobre organizovanou obranou hostí a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou. Stretnutie sledovalo 120 divákov.

Zem. Kostoľany: Hurtiš – Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, Hancko, V. Oršula, Mokoš, Paukeje, Bajgar, Rolinec, striedali Karak, Skubeň.

Juraj Záhon

Horná Streda – Trenč. Jastrabie

1:0 (0:0)

Domáci mohli viesť už v prvom polčase, keby boli premenili svoje šance, veď len Zelenay mal tri čisté gólové príležitosti. Prvý aj druhý polčas sa niesol v prevahe domáceho mužstva, tí však dokázali iba raz prekonať umne hrajúcu obranu hostí, keď v 67. minúte skóroval Talajka.

Gól: Talajka. Stretnutie sledovalo 300 divákov.

H. Streda: Jančich – Chebeň, Zelenay, Marek (Majerník), Havrlent, Feranec, Talajka (Királ), Kusovský (Korcha), Polák, Krajčo, Varga,. Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Fischer, Peťovský, Bročko, Cintula, Raček, Pavlo, Šebáň (Kyselica), M. Koreň, Piláthy.

Roman Markech

Považská Teplá – Krásno 1:1 (1:1)

Za silného vetra sa hral priemerný futbal. Hostia sa ujali gólom v 20. minúte, domáci však ešte v prvom polčase, v 35. minúte, stihli vyrovnať gólom z jedenástky. Po zmene strán sa ani jednému mužstvu nepodarilo streliť gól. Mužstvá sa rozišli zaslúženou remízou.

Góly: R. Zlatoš (11 m) – Gašparík. Zápas sledovalo 400 divákov.

(sm)

Dežerice – Prečín 5:0 (2:0)

V zápase dvoch susedov v tabuľke priniesol v prvom polčase množstvo dramatických situácií, veľa osobných súbojov na hranici regulárnosti. Prevahu v prvom polčase mali domáci, ktorí okrem dvoch pekných gólov mali ešte aspoň dve vyložené šance po hlavičkách J. Adamoviča a Matušku. Hostia nemali v prvom polčase takmer žiadnu šancu. V 11. minúte center Jakuba zužitkoval hlavou Benca a v 22. minúte po prihrávke Matušku sa konečne prebudil strelec domácich Jozef Adamovič. Hneď po obrátke pridal Matuška tretí gól a začal sa rodiť nečakaný výsledok. Nádej Prečínu ešte uhrať prijateľný výsledok prekazil strelecky disponovaný J. Adamovič, ktorý ešte dvoma gólmi uzavrel vysoké víťazstvo domácich.

Góly: Ľ. Adamovič 3, Benca , Matuška. ŽK: Ľ. Adamovič – Peter Melicgherík, Blaško. Rozhodoval Edeš, 150 divákov.

Dežerice: Lech – Nemec, Benca, Valach, Černák (Starosta), Matuška, Ľ. Adamovič (Marko), Strieženec, J. Adamovič, M. Adamovič (Hrabal), Jakub. Prečín: Gamboš – Peter Melicherík, Pavol Melicherík, Faciník, Raček, R. Birošík (Pavlík), I. Birošík, Oravík, Blaško, R. Micheľ, (J. Micheľ), Šarlay.

Ján Adamovič

Dubnica „B“/Košeca – Čereňany 3:0 (0:0)

Domáci začali zápas veľkým náporom s množstvom dobrých streleckých príležitostí. Hneď v úvode druhého polčasu sa nakoniec domáci predsa len ujali vedenie Bellákom. Druhý gól pridal hlavou Homér, tretí – najkrajší gól streli opäť Bellák krásnou strelou spoza hranice šestnástky. Hostia v Košeci svojím výkonom sklamali.

Góly: Bellák 2, Homér. ŽK: Žiak. Rozhodoval Labaj, 250 divákov.

Dub. „B“/Koš: Kováč – Šupka, Decký, Homér, Brtáň, Kozík, Kijačik, Suchý, Gajdoš (Pagáč), Bellák (Králik), Batla. Čereňany: Pročka – Kyselica, Priadka, Žiak, Gogora, Vrtieľ, Samaradžia (Laurinec), Hippík, Géci, Cifrík, Macko.

Jozef Škrovánek

Rybany – Veľké Uherce 0:2 (0:1)

Zo začiatku vyrovnaný zápas, hostia mali niekoľko sľubných protiútokov, jedným z nich sa presadili aj strelecky, konkrétne R. Kováč - 1:0. Hostia mali aj v druhom polčase navrh a po presnom centre Offertalera strelil Stanček v 69. minúte druhý gól hostí.

Góly: R. Kováč, Stanček. Divákov: 250. (bedo)

Kanianka – Handlová 5:1 (3:0)

Domácim na slabého súpera stačil aj priemerný výkon. Nebyť slabej streleckej mušky domácich mohlo byť víťazstvo oveľa vyššie.

Góly: Hvolka, Píš, Bukový, Mečiar, vlastný – Hudec.

Hralo sa bez kariet. Rozhodoval Mokoš, 150 divákov.

Kanianka: Kurbel – Komoš, Körmöczy, Liška, Bukový, Píš, Mečiar, Hvolka, Richter, Drahňovský (Pipíška), Mihalička. Handlová: Konopásek – Žitnik, Althap (Kurdy), Pavlík, Srnka, Tran, Jonas (Hrúz), Ondrejka, Kováčik, Hudec, Horvay.