IV. liga severozápad

Šimonovany - Hrnčiarovce

1:1 (1:1)

Góly: 32. Obert - 43. Adamek

Bolo to vyrovnané a tvrdé stretnutie z nepresnosťami na obidvoch stranách, ale aj s mnohými šancami. Domáci boli oslabení o troch hráčov základnej zostavy, zhodou okolností všetko útočníkov, takže to bolo aj vidieť na nepremieňaní vyložených šancí. Do nervózneho priebehu zápasu zapadol aj slabý výkon rozhodcu Grznára, ktorý poškodil domáce mužstvo uznaním gólu hostí, hoci predtým prerušil hru, domáci prestali hrať a hostia to využili na strelenie gólu. ŽK: Obert - Mihálik, Vido. Sledovalo 250 divákov.

Jozef Legéň

Orlové - Partizánske 4:2 (2:0)

Góly: 15., 66., a 70. Zahradník, 44. Lohyňa - 78. Zvarič, 85. Najman

Po slabšom začiatku domáci postupne korunovali svoj výkon aj vytúženými gólmi. Skóre otvoril rýchlonohý Zahradník po prihrávke M. Gáborika. V 44. min Lohyňa zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal a zvýšil na 2:0. V závere polčasu mohol „koníkom“ znížiť hosťujúci Najman, ale lopta z jeho hlavy preskočila bránu.

Svoj dobrý výkon korunoval Zahradník dvoma gólmi v 66. a 70. min. Za stavu 4:0 domáci „vypustili“ zápas a hosťom sa podarilo kozmetický upraviť skóre zápasu. Pred 150 divákmi rozhodoval Očkovský.

Orlové: Magerčiak - Šimík, (Janočko), Tatierský, Pavlik (D. Sárinec), Kostelanský, Meheš, M. Gáborik, Lohyňa, Ruman, J. Sárinec, Zahradník

Partizánske: Holička - Kaplán, Paulus, Kermiet, Bóka (Gulčik), Křapka, Ďuriš (Baštrnák), Norocký, Minárik (Pavelka), Zvarič, Najman

(pk)

Domaniža - Lok. Trnava 3:0 (0:0)

Góly: 72. Bolega, 79. M. Kvaššay, 90. Oravec

Hostia sa na počudovanie predstavili dobrým výkonom a domácim väčšinou zápasu znepríjemňovali úlohu favorita. Domáci po celý zápas kontrolovali hru, ale aj hostia pohrozili nebezpečnými kontrami. O výsledku sa rozhodovalo až v závere, kedy v krátkom slede hráči Domaniže využili štandartné situácie. Pre hostí je výsledok za predvedenú hru dosť krutý. ŽK: Čupka, M. Kvaššay - Landrišič. Pred 300 divákmi rozhodoval Chovan. Ján Možucha

Chynorany - Púchov B/Dohňany

0:4 (0:0)

Góly: 50. Ondrička, 65. Kadlec z 11m, 74. Škripec, 83. Holič

Úvod zápasu sa niesol v znamení prevahy hostí. V 4. min Turček nezúžitkoval tr. kop, keď si brankár staval na opačnej strane múr a to bolo všetko. Po štvrťhodine prevzali taktovku technickí vyspelí hostia a udávali tón hry. Prvý polčas, aj keď nepadol gól sa hral v réžii hostí.

Po zmene strán začali lepšie Púchovčania, keď v 50. min potrestal hrubú chybu Kákoša Ondrička. Po góle sa hostia upokojili a v ďalších minútach rýchlonohí hráči menením miest rozleptávali zaťaženú domácu obranu. V 65. min posúdil rozhodca zákrok Dúbravickeho ako faul na Kadleca a pokutový kop menovaný sám premenil. Za tohto stavu hostia úplne ovládli hru, domácim systém dlhých lôpt na dvoch osamelých útočníkov nevychádzal. V 74. min po narážačkách zvýšil skóre Škripec a o 9 min neskoršie striedajúci Holič zavŕšil skóre zápasu. Okyptený domáci druhý polčas nezvládli. Hralo sa bez kariet. Pred 400 divákmi rozhodoval Prepelica.

Chynorany: Dúbravicky - Galbo, Kákoš, Ondrejkovič, Halás, Mlatec, Lazreg, J. Maťavka( 53. Masný,). Turček, Pilát, Líška,

Púchov B: Miščík - Poljak, Holčík, Jurhga, Filo, Zelníček, Škorvánek, Kaplán, Škripec (79. Rosina), Ondrička (84. Holič), Kadlec (85. Solík).

Miroslav Kováčik

AFC Nové Mesto n/V. - Tovarniky

4:0 (2:0)

Góly: 59. a 67. Ščepko, 19. Zmeko, 28. Slávik

Konečne jarné počasie prinieslo aj povinné víťazstvo domácich. Hostia nekládli veľký odpor a veľmi zriedkavo sa dostávali pred bránu domácich. Iba raz pohrozili v prvom polčase, no to bolo z ich strany všetko. Zápas režírovali novomešťania, ktorí si kombinačnou hrou a neustálym pohybom vytvárali príležitosti. V 17. min po neodmávanom ofsajde sa po súboji nepríjemne zranil domáci brankár Minárik, ktorého musel nahradiť nie celkom uzdravený Palkech. Po rohovom kope sa dobre zorientoval Zmeko a hlavou otvoril skóre - 1:0. V 20. min sa viacerí hráči AFC ocitli pred súperovou bránkou a po kurióznom biliarde s brvnom doklepol loptu paradoxne opäť obranca Slávik - 2:0. V druhom polčase to bol koncert zahodených príležitosti. Domáci to skúšali všelijako, no lopta si našla správny smer až v 59. min, keď Gábriš presným centrom našiel hlavu Ščepka - 3:0. Gólom na 4:0 uzatvoril skóre zápasu v 67. min opäť strelec Ščepko. Po individuálnej akcii a presnou strelou k žrdi nedal brankárovi Mikulášovi šancu. Pred 200 divákmi rozhodoval Caňo. Hralo sa bez kariet.

AFC: Minárik (19. Palkech) - Ostrovský (68. Kusenda), Zmeko, Roman Bošanský, Slávik, Ščepko, Vojtech, Gábriš, Švajka, Korytina, Rastislav Bošanský (82. Feranec),

Tovarniky: Mikuláš - Sák (58. Grác), Rybanský, Matušík, Vaňo (79. Vaško), Kováč, Meluš (73. Kardoš), Pátrovič, Žurek, Hano, Gál

Boris Ostrenka

Ostatné výsledky: V. Kostoľany – Chtelnica 1:2 (0:1), Vrbové – N. Rudno 2:1 (2:0) Stretnutie Nitr. Pravno - Nemšová sa nehralo pre chorobu domácich hráčov, zápas sa po dohode odohrá 23. apríla o 17,00 hod.

1. Púchov B 20 16 1 3 60:17 49

2. Nemšová 20 14 4 2 59:19 46

3. Chtelnica 21 13 5 3 39:24 44

4. Domaniža 21 12 2 7 29:21 38

5. Hrnčiarovce 21 11 2 8 35:23 35

6. Orlové 21 10 3 8 36:37 33

7. Chynorany 20 9 4 7 33:25 31

8. N. Mesto n/V. 21 9 3 9 42:29 30