Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

III. liga západ

FK Baník Prievidza - MFK Myjava/Turá Lúka 1:1 (0:1)

Góly: 13. Stančík - 51. Zimányi.

V zápase priemernej treťoligovej úrovne sa ujali vedenia hostia v 13. min, keď po rohovom kope skóroval hlavou Stančík. O desať minút neskôr baníci prečíslili súpera, no Šnircova nedôrazná strela v šestnástke nemohla prekvapiť pozorného Solničku. Druhá časť prvého polčasu sa odohrala prakticky medzi 16-tkami. Rozruch priniesla až 40. min, v ktorej po chybe Čibenku mohli hostia zvýšiť. Furka jeho kiks včasným vybehnutím napravil a v poslednej chvíli odkopol loptu pred nabiehajúcim Masarykom. V druhom polčase baníci pridali na obrátkach. Ich prvú šancu v 49. min ešte Šnirc nevyužil, no o dve min sa dočkali vyrovnania, keď Zimányi po Lagínovej prihrávke zo siedmich metrov pohodlne skóroval. V 60. min sa mohol opäť meniť stav, Čibenkovu hlavičku po rohovom kope však zastavilo brvno. O 18 minút neskôr Zimányi po prihrávke Slezáka z 12 metrov prudko vystrelil, no trafil iba brankára Solničku. V závere zápasu sa začali zasa „preberať“ hostia. V 79. min Šerudi našiel v ideálnej pozícii Masaryka, ten však ani na dvakrát Furku neprekonal. Masaryk mohol svoje zaváhanie odčiniť v nadstavenom čase, no jeho strela z hranice šestnástky minula nielen Furku, ale aj domácu bránu.

Rozhodoval Kéry, ŽK: Kurbel, Gajdáč, Pavlovkin - Kvasnica, Hyža, Gúčik, Masaryk, Černý, 700 divákov.

BANÍK: Furka - Čibenka, Richter, Kurbel, Gajdáč (46. Kotula), Pavlovkin (85. Valko), Zimányi, Pekár, Šnirc, Oravec (46. Slezák), Lagín. MFK: Solnička - Kvasnica, Stančík, Hyža (90. Gálik), Štermenský, Zverec, Zríni, Gučík, Masaryk, Černý (90. Buček), Šarudi.

Branislav Bucák

ŠK Vegum Dolné Vestenice -

FC Neded 3:0 (3:0)

Góly: 9., 22. a 45. Kočiš.

V Dolných Vesteniciach privítali futbalistov z Nededu a domáci nastúpili v úlohe favorita, čo aj potvrdili. V 8. min prešiel obranou hostí Argyusi, no jeho strela tesne minula ľavú žrď brány hostí. Vzápätí ľahká strela Argyusiho z tr. kopu vypadla brankárovi Balážovi z rúk a Kočiš vsietil úvodný gól domácich. V 13. min sa v šestnástke domácich uvoľnil Olvecký, no jeho strelu domáca obrana zblokovala. V 15. min hosťujúci Gašparík uvolnil I. Jedináka, no jeho šancu zlikvidoval Jurenka. V 22. min Masného strelu z pravej strany dorazil Kočiš do brány hostí a bolo 2:0. Ďalšie šance Masného, Argyusiho, Kočiša a Mikláša zneškodnil pozorný Baláž. V 34. min strelu hosťujúceho Hornáčka chytil gólman Vegumu. Hostia sa zamerali na brejky, ale domáca obrana dobre dirigovaná Kytkom ich likvidovala. V 45. min Masný ideálne našiel v šestnástke Kočiša a ten zvýšil na 3:0, čím dosiahol čistý hetrik. V druhom polčase hra upadla do priemeru a u oboch tímov bolo dosť nepresností. V 59. min Ölvecký z 25 m vyskúšalk Jurenku v bráne Vesteníc. V 62. min domáci brankár chytil hlavičku I. Jedináka. Vo vynikajúcej šanci sa ocitol Kočiš, ale jeho strelu vyrazil brankár na roh. Domáci mali v závere viac príležitoisti, ale strely Mikláša a Masného si nenašli cestu do brány hostí. Do konca sa na výsledku už nič nezmenilo a domáci si pripísali do tabuľky ďalšie tri body.

Pred 400 divákmi rozhodoval Valko, ŽK: Argyusi, Néma, Mikláš - Marček, Gyori, Kopčan.

VEGUM: Jurenka - Hájovský, Sobota, Kytka, M. Krajčo, Kuzma, Néma, Masný, Kočiš, Argyusi, Mikláš. FC: Baláž - Ambuž (32. T. Bombicz, 71. Sercel), Černáček, Heriban, Marček (28. Györi), P. Jedinák, I. Jedinák, Kopčan, Gašparík, Ölvecký, Sládeček.

Milan Vážan

Crystal Lednické Rovne - Spartak Bánovce 2:0 (1:0)

Góly: 36. Grendel, 71. Jakubovič.

V úvode zápasu postrašil hosťujúci Šebo, ale potom prebrali iniciatívu domáci, keď Václavikova hlavička išla pozdĺž celej brány a Tomanova prihrávka po peknej akcii neprešla na Grendela. Ďalšia akcia Meliša s Turzom skončila strelou Basilu, ale zblokovala ju obrana Bánoviec. Sklári pekne kombinovali, ale akcie nedotiahli do úspešného konca, buď nepresnou koncovkou alebo nedôrazom. V 35. min stretnutia strelu Tomanu vyrazil Kosiba a následne Turza mieril tesne vedľa. Dobrú hru sklárov korunoval v 36. min Grendel, ktorý s prehľadom preloboval Kosibu a otvoril skóre zápasu. Polčas sa dohral v réžii Lednických Rovní. Druhý polčas otvoril strelou Basila, ale Kosiba opäť vyrazil. Tvrdá strela Bagina zranila brankára hostí, ktorého museli vystriedať. Domáci svoju hernú prevahu vyjadrili ďalším gólom z hlavy Jakuboviča. Bánovce po ďalšom zranení hráča dohrávali desiati, ale hra domácich po prestriedaní stratila tempo a ďalšie šance už nepremenili. Zápas však doviedli do víťazného konca.

Pred 500 divákmi rozhodoval Divéky, ŽK: Pažitný, Grendel - Šebo, M. Pristach, ČK: Pažitný.

CRYSTAL: Stehel - Meliš, Pažitný, Bagin, P. Martinka, Basila, Nosický, Tomana, Turza (60. Jakubovič), Grendel (75. J. Martinka), Václavík (80. Holeščák). SPARTAK: Kosiba (63. Igaz) - Zita, Parkan (46. Mikuš), M. Pristach, Filín, Senko, Mezovský, J. Pristach, Valach (46. Znášik), Šebo, Slovák.

Stanislav Detko

Ostatné výsledky: Spartak Trnava B - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:2 (0:1), Juhcelpap Štúrovo - Duslo Šaľa 1:2 (0:1), ŠTK Slavoj Sládkovičovo - Slovan Levice 0:2 (0:0), FC ViOn Zl. Moravce - MFK VTJ Topoľčany 4:0 (1:0), Družstevník Báč - FKM Nové Zámky 2:1 (1:0)

1. Šaľa 21 16 5 0 50:14 53 (+23)

2. Báč 20 14 2 4 45:18 44 (+11)

3. Myjava/T. Lúka 21 13 4 4 42:20 43 (+13)

4. Led. Rovne 20 13 2 5 48:21 41 (+11)

5. Trnava B 21 11 3 7 42:25 36 (+3)

6. J. Bohunice 21 10 6 5 29:23 36 (+6)

7. Levice 21 10 4 7 30:17 34 (+4)

8. D. Vestenice 21 10 1 10 31:25 31 (-2)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 679

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.