Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V. liga sever

Veľké Uherce – Kanianka 0:0

V prvom polčase, ktorý sa odohrával najmä medzi šestnástkami si šance vypracovali iba domáci, no ich výborné príležitosti zostali nevyužité, keď Offertaler nastrelil žrď a R. Kováč z piatich metrov netrafil bránu. V druhom polčase začali lepšie domáci, obraz hry sa nezmenil a keďže sa domácim i napriek snahe nepodarilo streliť vytúžený gól, zápas sa skončil bezgólovou remízou.

Hralo sa bez kariet. Rozhodoval Valášek, 250 divákov.

Veľ. Uherce: Malec – Jančich (Stanček), Gubka, M. Kováč, E. Štálnik, Offertaler, Kopál (Uhlár), Hatiar, R. Kováč, Duchovič. Kanianka: Kurbel – Kriko, Körmöczy, Líška, Komoš, Píš, M. Mečiar, Hvolka, Richter, Drahňovský (Ruhový), Michalička (P. Mečiar).

(bedo)

Handlová – Malé Lednice

2:1 (2:1)

Handlovčania hrajúci doma prvý jarný zápas začali šťastne. Po centrovanej lopte z ľavej strane Pavlíkom Horvay už v 4. minúte hlavou prekonal Kardoša. Ani na druhý gól nedal na seba dlho čakať. Po kolmej útočnej akcii Jonas nezištne prihral Pavlíkovi a ten vedľa brankára dal na 2:0. Hostia do polčasu znížili po chybe Ondrejku. Keď Vančo dorazil zblízka loptu pod brvno. Po zmene strán mali obidve mužstvá niekoľko príležitostí stav zmeniť. Na strane baníkov dvakrát neuspel Jonas a Kováčik a u hostí J. Lednický, Ďudák a Bielik. V bojovnom zápase chýbala na oboch stranách presnosť.

Góly: Horvay, Pavlík – Ľ. Vančo. Rozhodoval Ďatko, 150 divákov.

Handlová: Konopásek – Žitnik (Hrúz), Kurdy, Pavlík, Srnka, Tran, Jonas, Ondrejka, Kováčik, Hudec, Horvay.

M. Lednice: Kardoš – P. Lednický, Ľ. Vančo, Domanický, Gardian (M. Lednický), M. Čelko, Bielik, J. Čelko, Ďudák, T. Čelko (J. Vančo), J. Lednický.

Imrich Frívaldský

Čereňany – Horná Streda

1:1 (1:1)

V stretnutí dvoch vyspelých mužstiev sa úvod lepšie vydaril domácim, ktorí sa už v tretej minúte ujali vedenia zásluhou Roháča. Hostia postupne hru vyrovnali a v 24. minúte po rýchlom protiútoku Korchanom vyrovnali. Do polčasu sa akcie striedali na obidvoch stranách, no mužstvá ich nevyužili. V druhom polčase hostia s vetrom v chrbte si v úvodnej 20-minútovke utvorili viacero dobrých streleckých príležitostí, ale hráč hostí Marek ich proti domácemu brankárovi Pročkovi nevyužil. V záverečnej štvrťhodine mali šance aj domáci, no bez gólového efektu. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou.

Góly: Roháč – Korchan. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval Badár, 300 divákov.

Čereňany: Pročka – Iljáš, Zaťko (Katrena), Briadka, Gogora, Kyselica, Roháč, Hipík, Melišík (Samaradžia), Cifrík, Goča. Hor. Streda: Jančík – Chebeň, Zelenay, Marek (Majerský), Havrlent, Feranec, Talajka, Korchan (Kusovský), Polák, Krajčo, Varga.

Vladimír Kováčik

Častkovce – Dubnica „B“/Košeca

0:1 (0:1)

V zápase veľmi dobrej úrovne zvíťazili šťastnejší hostia. Futbalisti domáceho Ropspolu boli posilneným hosťom o niekoľko ligových hráčov viac ako vyrovnaným súperom. Hostia sa okrem pekného futbalu prezentovali aj nepeknými zákernými faulami a zakopávaním lopty po odpískaní.

Gól: Kozík. ŽK: Mojto, Brtáň. Rozhodoval Samek, 120 divákov.

Častkovce: Ležák – Vlado, Matulja, D. Madro, Vrábel, Ostrenka, Gažo, Trebatický (Blaško), M. Madro, Madera, Ondrejička. Dub.„B“/Košeca: Kováč – P. Šupka, Decký, Mojto (Riško), Brtáň, Kozík, Kijačik, A. Šupka, Gajdoš (Tomša), Švikruha, Králik.

ŽIACI: Častkovce – Považany 6:1. Góly: Slimák 2, Čechvala, Matyáš, Gúčik, Cagala – Sedlák.

Peter Uhlík

Krásno – Rybany 1:0 (0:0)

Gól: Kopčo. Rozhodoval Cabaj, 300 divákov. (zb)

Trenčianske Jastrabie – Dežerice

1:0 (0:0)

Domáci v oslabenej zostave z dôvodu zranení a trestov sa prispôsobili dôrazne hrajúcim hosťom, kde futbal strácal krásu a prevyšovali dôrazné súboje a zákroky. Po prestriedaní v druhom polčase domáci predsa len si získali prevahu a po peknej individuálnej akcii Piláthy rozhodli domáci o svojom víťazstve.

Gól: Piláthy. ŽK: Šebáň – Benca. ČK: M. Adamovič. Rozhodoval Kompas, 300 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – Tomáš, Fischer, Peťovský, Kyselica (Fodrek), Horák, Raček, Pavlo, Šebáň, Koreň, Piláthy. Dežerice: Lech – Nemec, Benca, Valach, Černák (Starosta), Matuška, Ľ. Adamovič, Strieženec (Sloboda), J. Adamovič, M. Adamovič, Jakub.

ŽIACI: Mel.-Lieskové - Trenč. Jastrabie 1:4. Góly hostí: Horák 2, Valach, T. Fodrek.

DORAST: Beckov – Trenč. Jastarbie 2:4. Góly hostí: Jordán 2, Praženec, Žiačik.

Drahoš Koreň

Podolie – Považská Teplá

4:0 (1:0)

Domáce obecenstvo sa konečne dočkalo v tomto stretnutí gólov, i keď úvod tomu veľmi nenasvedčoval. Hostia začali dobre a z viacerých šancí nastrelili aj žrď domácej brány. Potom sa domáci hráči prebudili a ešte do konca zápasu skórovali – 1:0. V druhom polčase sa už domáci naplno presadili a doviedli zápas do jasného a zaslúženého víťazstva.

Góly: M. Augustín, Valo, Klčo, A. Augustín.

Rozhodoval Šamko, 250 divákov.

Prečín – Zemianske Kostoľany

1:1 (1:0)

Hostia prišli do Prečína s obrannou taktikou, domáci nepremenili viaceré samostatné nájazdy na súperovu bránu. Domácim sa predsa len podarilo skórovať do polčasu, keď sa presadil Melicherík. Hostia v druhom polčase z ojedinelej šance vyrovnali, strelcom bol Valentín Oršula.

Góly: Melicherík – V. Oršula. ŽK: P. Melicherík – Mokoš. ČK: Mokoš po druhej žltej.

Rozhodoval M. Šmidovič, 200 divákov.

Prečín: Zábojník – Andel, P. Melicherík, Faciník, Raček, I. Birošík, R. Birošík, Orávik, Blaško, Micheľ, Šarlay (Pavlík). Zem. Kostoľany: Dzúrik – Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, Paukeje,Rybár, Mokoš, V. Oršula, Rolinec, Hancko (Fio).

Jozef Mamis

Dohrávka 20. kola:

Prečín – Horná Streda nehralo sa.

1. Horná Streda 21 15 4 2 53:14 49 (+16)

2. Častkovce 21 12 3 6 56:27 39 (+6)

3. Čereňany 22 12 3 7 58:36 39 (+6)

4. Košeca/Dubnica B 22 12 2 8 39:20 38 (+2)

14. Handlová 22 6 3 13 29:58 21 (-12)

15. Zem. Kostoľany 22 4 5 13 20:51 17 (-16)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.