V. liga sever

Krásno – Dubnica „B“/Košeca

0:3 (0:1)

Hostia si vypracovali veľa čistých gólových šancí, domácim absolútne nevyšiel zápas a môžu byť radi, že od súpera, ktorí ich predčil po všetkých stránkach inkasovali len tri góly.

Góly: Bellák 2, Králik. Rozhodoval Igaz, 80 divákov.

Juraj Gašparík

Malé Lednice – Horná Streda

2:1 (1:1)

V slušnom zápase dobej úrovne hostia nesklamali, ale do gólových príležitostí ich domáci nepustili. Domáci si za bojovnosť víťazstvo zaslúžili. Vedenia sa ujali hosťujúci hráči, no domáci ešte do polčasu stihli vyrovnať. V druhom polčase sa domáci dočkali víťazného gólu šesť minút pred koncom, autorom gólu bol Hamar.

Góly: M. Čelko, Hamar – Polák.

Rozhodoval Lackovský, 80 divákov.

Malé Lednice: Moravík – Milan Lednický, Miloš Lednický (P. Vančo), J. Čelko, Bielik, M. Čelko (Hamar), R. Lednický (M. Vančo), J. Vančo, Ľ. Vančo, P. Lednický, Gardian. Horná Streda: Kukučka – Chebeň, Korchan, Marek (Kusovský), R. Havrlent, Talajka, G. Havrlent, Polák, Krajčo, Varga.

Tibor Lednický

Handlová – Podolie 3:0 (2:0)

Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom si domáci zabezpečili dvojgólový náskok sa im podarilo v druhej časti zvýšiť stav nad húževnatým súperom.

Góly: Horvay, Ondrejka, Pavlík.

Rozhodoval Macho, 70 divákov.

Imrich Frívaldský

Kanianka – Dežerice 3:4 (1:2)

V priemernom futbalovom zápase domáci celý polčas viedli 1:0 no nezvládli záver prvého polčasu a prehrali ho 1:2. Po polčase dostali hneď gól na 1:3 a hoci ešte stihli vyrovnať, víťazný gól strelili hostia v 83. minúte z pokutového kopu a odviezli si z Kanianky tri body.

Góly: Richter, Drahňovský, Píš – Valach 2 (1 z 11 m), Benca, Jozef Adamovič.

ŽK: Kriko. Rozhodoval Samek, 100 divákov.

Kanianka: Kurbel – Bršťák, Komoš, Líška, Kriko (Bukový), Píš, P. Mečiar, Hvolka, Richter, Drahňovský, Mihalička (Pipíška). Dežerice: Hrabal – Marko, Benca, Valach, Sloboda, Matuška, Jozef Adamovič, Strieženec, Ján Adamovič, M. Adamovič, Jakub.

Jaroslav Kobulda

Rybany – Zemianske Kostoľany

2:1 (0:0)

Domáci mali vo vyrovnanom bojovnom zápase viac šťastia a získali tri body. Góly: Bobuš, Kikuš - Bajgar.

Rozhodoval Nedveď, 150 divákov.

(jz)

Veľké Uherce – Považská Teplá

1:0 (1:0)

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v 5. minúte nastrelili brvno a o päť minút neskôr zachraňoval na bránkovej čiare Uhlár. Potom taktovku prebrali domáci a gólom Duchoviča v 35. minúte otvorili skóre. O 5 minút neskôr nastrelil po výbornej Kováčovej prihrávke domáci Hatiar brvno. V 60. minúte sa hosťujúci Popelka už dostával do šance, no brankár domácich Radosa dobre vybehol a zachránil. Neskôr sa opäť vyznamenal brankár Radosa, ktorý zlikvidoval niekoľko dobrých streleckých príležitostí hostí. Domáci nakoniec ubránili jednogólové víťazstvo.

Gól: Duchovič. ŽK: Vlčko, Stanček – Almássy, Sklenář. Rozhodoval Macháček, 200 divákov.

Veľké Uherce: Radosa – Uhlár, E. Štálnik, Vlčko, M. Štálnik, Stanček, Mojto, Kopál, Hatiar, R. Kováč, Duchovič. Považská Teplá: Janech – Valjent, Almássy, Hlušek, Galbavý, Šaradin, Mucha, Hybben, Popelka, Repáč, Sklenář.

(bedo)

Častkovce – Prečín 7:1 (4:1)

Častkovce za neustáleho dažďa si v prvom polčase vypracovali dostatok príležitostí, premenili z nich štyri a prakticky po štyridsiatichpiatich minútach bolo rozhodnuté o výsledku. V druhom polčase spolu so slnkom prišla i pohoda na domáce kopačky a Častkovčania dotiahli zápas do vysokého víťazstva.

Góly: Madera 3, M. Madro 2, Matulja, Trebatický – Švec.

Rozhodoval Németh, 100 divákov.

Častkovce: Ležák- Bartovič, Matulja, D. Madro, Vrábel, Gažo, Ondrejička, Trebatický, M. Madro, Madera, Ostrenka, striedali Vlado, Masár, Burza. Prečín: Zábojník – Raček, Melicherík, Faciník, Záhorec, Tomanec, Švec, Oravík, Blaško, Michel, Kopáč, striedali Melicherík, Galko, Bilčík.

ŽIACI: Častkovce – Modrová 7:1. DORAST: Častkovce – Hrašné 2:2.

Ján Augustín

Čereňany – Trenč. Jastrabie

3:1 (2:1)

Úvod zápasu sa lepšie vydaril domácim, ktorí už v 11. minúte za faul v šestnástke kopali jedenástku a otvorili skóre na 1:0. Potom hostia hru vyrovnali, no streliť gól sa im nepodarilo. Naopak v 38. minúte domáci opäť udreli, keď Zaťko zvýšil na 2:0. V 43. minúte domáci Gogora odkopával z bránkovej čiary. O chvíľu na to hostia znížili Peťovským na 2:1. Rozuzlenie zápasu prišlo v 88. minúte, keď domáci Macek zo samostatného nájazdu zavŕšil víťazstvo domácich na 3:1.

Góly: Macko (11 m), Zaťko, Macek – Peťovský.

ŽK: Samaradžia, Zaťko. Rozhodoval M. Mokoš, 100 divákov.

Čereňany: Pročka – Samaradžia, Marek Gogora, Briadka, Ján Gogora, Vrtieľ, Zaťko, Goča, Macko (Macek), Cifrík, Laurinec (Meluš). Trenč. Jastrabie: Tretinár – Glasa (Horák), Fischer, Peťovský, Bročko, Tomáš (Fodrek), Raček, Pavlo, Šebáň, Koreň, Uskoba (Vávra).