Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Od postupu delil Dubnicu jeden gól

Odveta 2. kola pohára Intertoto Cup: ZTS DUBNICA –

FC KOPER 3:2 (1:2)

Góly: 6. A 90.+ Dovičovič (druhý z 11m), 80. A. Suchý – 14. Božičič, 45.+ Trenevski

ŽK: Porázik – Kovačevič, Benedejčič. Pred 1346 platiacimi divákmi rozhodoval Laazarevski, asistenti Bekim, Krtevski (všetci Macedónsko).

ZTS: Poštrk – Zimen, Ševela, Švestka, B. Mráz (55. A. Suchý) - Dovičovič, Držík (56. Greguška), Kiška, Švikruha – Filo (7. Bellák), Porázik.

FC Koper: Hasič – Gunjač, Ščulac, Poljšak, Ribarič – Vitagliano (83. Božič), Kovačevič, Božičič (90. Rastovac), Benedejčič – Jakomon (80. Štromajer), Trenevski.

Prvú šancu Dovičovič nevyuži ale o tri minúty dal vedúci gól. Takýto vývoj bol v súlade s potrebami ZTS, lenže hostia dokázali predpoklady domácich rozbúrať. V 14. minúte skončila strela Božičiča hádam z 30 m prekvapujúco za chrbtom domáceho brankára Poštrka. Súper Dubnice vycítil príležitosť a na dosiahnutie postupového cieľa používal všetky formy zdržovania. Hráči Koperu sa nechali pri každej príležitosti po kontakte s hráčmi ZTS ošetrovať, hra bola rozkúskovaná. Súper ponechával vpredu číhajúcich Jakomina a Trenevskeho. Práve Jakomin len-len že nevyužil vybehnutie Poštrka v 37 min. V tej istej minúte mohol nádeje domácich vzkriesiť Bellák, ale z dobrej pozície hlavičkoval nepresne. V nadstavenom čase prvého polčasu Jakomin získal pre hostí trestný kop a Trenevski ho zahral tak, že sa lopta od Belláka nešťastne odrazila do siete ZTS. Zaskočený brankár Poštrk ostal bezmocne a neveriacky sedieť chvíľu na zemi a práve jeho reakcia vystihovala psychiku mužstva ZTS. Hráči sa obávali zodpovednosti, v rozhodujúcich chvíľach namiesto razantnej strely hľadali spoluhráča, loptu so často posúvali v šestnástke Koperu viackrát, až napokon akcia skončila bez efektu. Obecenstvo napriek nepriaznivému vývoju hráčov povzbudzovalo, no márne. Porázik zahodil v 73. a v 76. min dve vyložené šance a pred Kiškom zachraňoval kapitán hostí Poljšak. Na 2:2 vyrovnal A. Suchý a v nervóznom závere zabezpečil domácim v nadstavenom čase víťazstvo z pokutového kopu Dovičovič.

HLASY TRÉNEROV:

Jozef Jankech, ZTS Dubnica:

„Očakávali sme taký zápas. Súper nám odkryl karty už v prvom zápase. Mal jednogólový náskok a mohol na to nadviazať. Pohárová odveta je vždy veľmi dôležitá. Najskôr sme jednogólový náskok Koperu rýchlo vyrovnali, ale nevyvarovali sme sa chýb. Brankár Poštrk v Koperi patril po vylúčení Kováča medzi najlepších, no teraz ma sklamal a znervóznil aj obranu. Tam sme potom mali medzery. V posledných chvíľach piatkového podvečerného tréningu si vážne poranil väzivá v pravom kolene útočník Pavol Straka. Proti Koperu nastúpil mladý Michal Filo, a tiež musel pre zranenie z ihriska dole už v siedmej minúte. Nahradil ho Bellák, ktorý sa príliš nepresadil, až potom v zálohe bola jeho hra lepšia, tam sa rozohral a viac pomáhal. Neboli sme horší, ako súper, v obidvoch zápasoch. Zároveň musím konštatovať, že sme v obidvoch zápasoch nemali šťastie, smola sa nám zato lepila stále na päty. V Koperi sme prehrali v poslednej minúte nadstavenia, keď sme sa vlastne už zberali do šatne. Doma sme dobre začali a mohli sme aj dobre skončiť. Lenže hráčom chýbala v šestnástke v rozhodujúcich chvíľach presnosť, situácia si žiadala väčší dôraz na loptu, Straka by bol určite v tomto smere platil.“

Milivoj Bračun, FC Koper:

„Zápasu so silnou Dubnicou sme sa obávali. Na jednej strane sme mali v úvode smolu, že sme dostali rýchlo gól, ale na druhej strane šťastie, lebo sme dva dali. Najprv nás do kontaktu dostal o osem minút po vedení domácich Božičič a ten rozhodujúci gól padol v nadstavenom čase prvého polčasu. V druhej polovici sme sa snažili hru kontrolovať, Dubnica vyvinula tlak a my sme sa museli brániť. V európskych pohárových súťažiach je vždy druhý zápas rozhodujúci, nehrali sme stále v optimálnom tempe. Obával som sa, či sa vývoj rýchlo nezvrtne. Nestalo sa a zaslúžene sme postúpili v Intertoto Cupe ďalej.“