IV. liga Severozápad

Chynorany - HFK Prievidza B

4:2 (1:2)

Góly: 35. Turček, 58. Petrus, 77. Dovalovský, 90. Petrus - 3. Šlosár, 12. Lučan

V zápase plnom zvratov podali obe mužstvá výborný výkon. Zostava hostí veštila, že prišli hráči, ktorí sú na súpiske A- mužstva Prievidze. Už v 3. min Šlosár z ťažkého uhla prekvapil domáceho gólmana. Druhý gól pridal Lučan strelou do šibenice z hranice veľkého vápna a zdalo sa, že to bude pre hostí jasná záležitosať. Domáci sa od 15. min skonsolidovali a do konca I. polčasu udávali tempo hry. V 35. min Turček zo šestnástky nekompromisne znížil na 1:2.- Druhý polčas bol plne v réžii domácich, ktorí nesmiernou pohyblivosťou rozleptávali obranné rady súpera. V 58. min pohyblivý Petrus zrovnal skóre zápasu, v 77. min pridal Dovalovský medzi nohy vybiehajúceho brankára ďalší gól. V týchto fázach bol obojstranne výborný futbal, hostia vsadili všetko na útok a keď sa zdalo, že výsledok sa nezmení, agilný Petrus obišiel aj brankára a zasunul loptu do prázdnej brány. Vo veľmi slušnom zápase u domácich nadpriemerne vynikli Turček a Petrus. Precd 300 divákmi rozhodoval Matejčík. ŽK: Dovalovský, Turček - Šnirc.

Chynorany: Benca - Galbo, Kákoš, D. Bezák, Halás, Podmanický, Lukačka, M. Ševčík (55. Lazreg), Turček (88. Boháčik), Dovalovský, Petrus

HFK: Pročka - Čibenka, Šnirc, Briatka, Gogora, Pavlík, Kováč (85. Vrtieľ), Šlosár, Lučan (81. Samaradžia), Cifrík, Dang Van,

Miroslav Kováčik

Tempo Partizánske -

Družstevník Chtelnica 2:0 (1:0)

Góly: 35. a 54. M. Najman

Diváci v Partizánskom videli kvalitný futbal v podaní oboch kolektívov. Počas zápasu niekoľkokrát zatlieskali po veľmi pekných akciách. Vyrovnané stretnutie rozhodol pre domácich Marek Najman dvomi peknými gólmi, keď sa ocitol zoči-voči brankárovi Sedláčkovi, ktorého prekonal. Víťazstvo domácich je zaslúžene lebo po všetkých stránkach boli lepší a mali väčšiu vôľu po víťazstve ako ich súper. Pred 400 divákmi rozhodoval Baňár. ŽK: Spišák - Jakab.

Tempo: Dúbravický - Kaplán, Dernek (77. Toman), Kermiet, Kyselica, Křapka, Pavelka, Norocký (88. Ďuriš), Křen, Spišák, Najman

Chtelnica: Sedláček - Lančarič, Ciranka, Šoka, Duchoň, Maron, Némethy, Jakab, Heteš, Blaško, Bilik (80. Lukačovič),

Štefan Slivka

Spartak Horná Streda -

AFC Nové Mesto n/V. 4:2 (4:1)

Góly: 3. Talajka, 25. Koprna, 28. Majerský, 31. Chebeň - 45+. a 51. Ščepko

Celý týždeň sa futbaloví priaznivci zo širokého okolia tešili na tento zápas. Tí, čo merali cestu na futbalový štadión Spartaka určite nebanovali a museli si zgustnúť na futbalovom divadle, ktoré im pripravili obe mužstvá. Domácim vyšiel úvod zápasu ako hrom, keď už v 3. min po perfektnej prihrávke Majerského nechytateľne zavesil Talajka a poslal domácich do vedenia. Keď sa už zdalo, že Novomešťania sa postupne vymania z tlaku prišiel šesťminútový gólostroj domácich hráčov, keď najskôr Koprna, po ňom Majerský a nakoniec Chebeň rozvlnili sieť za chrbtom brankára Palkecha. Nápor domácich do konca polčasu gradoval, ale z ďalších šancí gól už nestrelili. Ten sa podaril dať hosťom, keď už v nadstavenom čase 1. polčasu znížil Ščepko. Tento gól do šatne akoby domácich na začiatku druhého dejstva na chvíľu vyviedol z koncentrácie a tí inkasovali ešte raz v 51. min opäť Štepkom. Ďalší gól už síce nepadol, ale hra a útoky sa prelievali na obe strany. Domáci si vypracovali ešte niekoľko šancí, za zmienku stojí tvrdá strela Talajku, ktorá opečiatkovala brvno súperovej brány. I keď v tomto okresnom derby dedina porazila okresné mesto ukázalo sa, že pokiaľ budú obidve mužstvá i naďalej predvádzať takýto futbal, budú určite bojovať o špicu tabuľky a i fanúšik si nájde cestu na štadión. Tých sa zišlo rekordných - 1780 platiacich. Rozhodoval Kalman.

ŽK: Talajka, Krajčo, Varga.

Spartak: Jančík - Horňáček, Zelenay, Majerský, Bartošek, Krajčo, Talajka (90. Gajarský), G. Havrlent (88. Feranec), Chebeň, Koprna, Varga

AFC: Palkech - Slávik, Šumaj, Rom. Bošanský, Gábriš, Kusenda (28. Ščepko), Vojtech (80. Balocký), Bočák, Švajka (40. Ostrovský), Gardian, Rast. Bošanský

Roman Markech

Šimonovany - Tovarniky 5:3 (4:1)

Góly: Adamovič 2, Zvarič 2, Chrenko - Pátrovič, Balážik, Candrák

Domáci v prvom polčase - i keď dostali veľmi pekný gól v prvej minúte z tr. kopu, ktorého autorom bol Pátrovič, predviedli veľmi dobrý výkon a mohli dať i viac ako štyri góly. V druhom polčase značne poľavili, najmä po striedaní Jakubisa, ktorý bol najlepším stredopoliarom z domácich hráčov. Hostia vycítili príležitosť a znížili na rozdiel jediného gólu. Domáci si však poistili zaslúžené víťazstvo piatym gólom a zároveň aj zahodili pokutový kop. Pred 300 divákmi rozhodoval Šmidovič. ŽK: Hurtiš, Balaška - Pátrovič, Matušík.

Šimonovany: Hurtiš - Stručka, Legéň, Adamovič, Vlčko, Jakubis, (15. Bóka,) Chrenko, Zvarič, Šuňovský, Balaška, Szabo.

Tovarniky: Mikuláš - Sák, Rybanský, J. Gál (35. Balažík,) Grác, Hroššo (78. Lacika), Candrák, Patrovič, Žúrek, Matušík, R. Gál

Jozef Legéň

Ostatné výsledky: N. Rudno – Vrbové 4:2 (3:1), V. Kostoľany – N. Pravno 1:1 (0:1), Hrnčiarovce – Orlové 5:2 (2:2), Častkov/Senica B – Domaniža 0:0

16.Tovarníky 2 0 0 2 3:9 0

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?