IV. liga Severozápad

AFC Nové Mesto nad Váhom –

ŠK Slovan Šimonovany 2:0 (1:0)

Góly: 35. Vojtech, 81. Švajka.

I keď hráči AFC nepodali v tomto stretnutí optimálny výkon, zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase sa svižná hra odvíjala väčšinou na polovičke hostí, ktorým Novomešťania nedovolili ohroziť bránu Minárika. Už v 9. min vyslal z 30 m nechytateľnú delovku Bočák, no lopta len obtrela brvno brány Hurtiša. O tri minúty neskôr sa po prieniku Ostrovského ocitol sám pred brankárom Vojtech, no vo vyloženej šanci sa mu nepodarilo otvoriť skóre. To sa mu podarilo v 35. min, po jednoduchej akcii, od brankára na pár dotykov k Vojtechovi, a ten technickou strelou k žrdi nedal Hurtišovi šancu – 1:0. V druhom polčase tempo hry opadlo a vyskytli sa nepresnosti na oboch stranách. Šancu skórovať mal v 59. min Gábriš, no zoči-voči brankárovi sa nepresadil. Hráčom často chýbali rozvaha, pokoj, finálna prihrávka a presné zakončenie. Našťastie v 81. min po trestnom kope Gardiana lopta prešla celou šestnástkou, kde na konci číhal kapitán Švajka a ten nekompromisne poistil na konečných 2:0.

Pred 350 divákmi rozhodoval Obeda. ŽK: Jakubis a Legeň (obaja Šimonovany).

AFC: Minárik – Slávik, Šumaj (76. Luža), Bošanský Roman, Gábriš, Ščepko (89. Kusenda), Vojtech, Bočák, Švajka, Gardian, Ostrovský (51. Bošanský Rastislav).

St. žiaci „A“: AFC – Dubnica n.V. „B“ 1:2. Gól za AFC: Rajoš

Ml. žiaci „A“: AFC – Dubnica n.V. „B“ 4:2. Góly za AFC: Stano 2, Šebek, Petkov

Boris Ostrenka

Domaniža – Chynorany 2:1 (2:0)

Domáci mali réžiu zápasu plne vo svojich rukách. V 7. min otvoril skóre Gáborík hlavou. V 33. min krížnou strelou na dvakrát zvýšil J. Kardoš na 2:0. Z jednoznačného zápasu sa stal po obrátke nervák. Domáci poľavili, čo využil v 54. min Čaniga. V 77. min zachraňoval Oravec na bránkovej čiare a o sedem minút nepremenil Svoboda jedenástku. Záverečný hvizd bol pre domácich vykúpením. Domaniža: Bartek, M. Kvaššay, Gáborík, Slamka, Nemček, Hedera (Oravec), Čupka, Štefánik (Bolega), Mil. Augustín, J. Kardoš (P. Kvaššay), Svoboda. Chynorany: Benca, Magdolen, Kákoš, Lukačka, Halás, Podmanický (Pospíchal), Lazreg, Ševčík, Turček, Dovalovský (Furek), Petrus. ŽK: Gáborík, Slamnka – Podmanický. Pred 300 divákmi rozhodoval Hengerics. (mož)

Orlové – N. Rudno 4:0 (4:0)

O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase. Skóre otvoril z priameho kopu z 30 metrov v 18. min Brandís. V 33. min zvyšoval po parádach Sýkoru Lohyňa, ktorý nahral o štyri minúty Bauerovi – 3:0. V 44. min na dvakrát po excelentnom spracovaní lopty uzavrel na hrozivých 4:0 Tatiersky. Hostia mali šance na zvrat, ale ich tri tutovky v rozmedzí sedem minút Gaňo zneškodnil. Orlové: Gaňo, Šimík, Meheš (Vágner), Kukučka, Kostelanský, Brandís (Slovák), Tatiersky, Lohyňa, Sýkora, M. Sárinec (Petrík), Bauer. N. Rudno: Páleš, Masár (E. Kľuvanec), Michale, M. Kľuvanec, Čičmanec, Baráth, Kohút (Javorček), Pánis, M. Račko (D. Račko), Bárta, Cebák. ŽK: Kukučka – Pánis, M. Kľuvanec, M. Račko. Pred 120 divákmi rozhodoval Žákech. (šiš)

Tovarníky - Veľké Kostoľany

2:1 (1:1)

Góly: 23. J. Gál, 83. S. Grác – 16. S. Švestka.

Zápas vynikajúcej úrovne z oboch strán začali lepšie hostia, keď sa po centri presadil Švestka. Tovarníky sa však nevzdávali, keď pod vedením nového trénera siahli až na dno síl a dokázali zápas otočiť. Najprv ešte v prvom polčase Július Gál hlavou po rohu vyrovnal a po zmene strán sa presadil striedajúci Grác, trafil nádherne z 25 m pod brvno slnkom oslepeného brankára, keď už boli oba tímy zmierené s remízou.

TOV: Mikuláš - Sák, Rybanský, J. Gál (75. Grác), Lacika, Šurek, Candrák, Pátrovič, Tóth, Matušík, R. Gál (80. Hroššo). VK: Gábriš – Kolár (73. Harajka), Ondrašík, Kolarovič, Krajčovič, Švestka, Magula, Borovský (65. Zubčák), Mačica, Urban, Janíček.

Vrbové – Senica B/Častkov

3:2 (2:1)

Góly: Jakubička 2, Koyš – Pavlík, Filuš.

V dobrom zápase sa začalo svižne a domáci už v 8. min zásluhou Koyša viedli 1:0. O necelých päť minút však vyrovnal Pavlík a začínalo sa odznova. Bez góly boli diváci opäť iba päť minút, lebo v 18. min zvýšil Jakubička a až do konca polčasu mali Vrbovčania navrch. Nedokázali však svoje šance využiť a tak bol dlho výsledok na vážkach. Po dvoch tyčkách trafil v závere Jakubička a upokojil domácich. Zrejme až natoľko, že ešte stihli inkasovať, ale výhru si ustrážili.

VRBOVÉ: Dlhý – Kališ, Javorka, P. Gažík, Hečko, Koyš, P. Balcír, Puvák, Hluško, Jakubička, I. Balcír (Hruška, Kazík, Škodáček).

SENICA B: Drinka – Kováčik, Baran, Jaborník, Ševčík, Duška, Filuš, Pavlík, Šarudi, Kadlic, Mindek (Velický).

Chtelnica – Hrnčiarovce

3:0 (1:0)

Góly: 41. Bílik, 57. Lančarič, 83. V. Lukačovič

Najväčšiu provopolčasovú šancu mal hosťujúci Práznovský, ktorý skúšal z dobrej pozície lobovať brankára, ale netrafil. Potom už sa presadili domáci. Ešte do prestávky stečoval Hetešovu strelu do siete Bílik. Potom Némethy uvoľnil Lančariča, ktorý obišiel aj brankára a zvýšil na 2:0. Posledné slovo mal V. Lukačovič, ktorý hlavou zakončil Duchoňov center a stanovil výsledok

CHTELNICA: Sedláček – Lančarič, Sciranka, Bučko, Maron, Duchoň, Némethy (Julíny), V. Lukačovič, Heteš, Blaško (Jakáb), Bílik (Abramovič).

HRNČIAROVCE: Krchnák – Krchnár, Mihálik (46. Beňadik), Vido, Sedlák, Michalička, Kurinec (67. Mikula), Adámek, Ďuračka, Práznovský (69. Bažík, Englich.

16. PrievidzaB 3 0 0 3 2:7 0

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?