IV. liga Severozápad

AFC Nové Mesto - Tempo

Partizánske 1:0 (0:0)

Gól: 65. Balocký

Kvalitné stretnutie dvoch technicky vyspelých mužstiev pred 480 divákmi, ktoré rozhodoval Michálek sa od začiatku hralo obojstranne kvalitne a útočne. Útoky sa striedali na oboch stranách a diváci mohli byť spokojní s peknými akciami hráčov oboch mužstiev. Ani jeden kolektív v prvých 45. minútach nedokázal skórovať a tak sa polčas skončil bez gólov. Druhá časť zápasu bola kópiou prvého polčasu. Domáci začali byť dôraznejší a zatlačili súpera na ich polovicu. V 60. min stretnutia domáci tréner Trebatický siahol k prvému striedaniu, ktoré mu vyšlo na sto percent. Striedajúci Balocký po piatich minútach na ihrisku po peknej kombinačnej akcii dal hlavou jediný a rozhodujúci gól stretnutia. Hráči AFC od tohto momentu prevzali iniciatívu a vytvorili si množstvo gólových príležitostí, ktoré opäť nedokázali využiť. Mužstvo Partizánskeho sa púšťalo taktiež do protiútokov, ale v útočnej fáze nebolo úspešné a tak domáci zaslúžene zvíťazili - 1:0. ŽK: Paulus, Kyselica.

AFC: Minárik - Bošanský, Šumaj (60. Balocký, Bočák, Slávik, Švajka, Vojtech (88. Rojko), Gábriš, Ostrovský, Kusenda (71. Luža), Gardian

Tempo: Holička - Kaplán, Paulus, Stanček, Kyselica, Křapka, Pavelka, Norocký, Křen, Kráľ (76. Dermek), Najman (66. Spišák)

Roman Bajčík

Vrbové – Chynorany 1:0 (1:0)

Gól: 17. I. Balcír.

Prvý polčas bol herne vyrovnaný, no miernu prevahu mali domáci v počte šancí. V 17. min dobre zapracoval Jakubička, prihral Balcírovi, ten nezaváhal a otvoril účet stretnutia gólom od žrde. Po zmene strán aktívni domáci pokračovali v kvalitnej hre, ale gólovo sa už nepresadili ani Jakubička ani Balcír a tak sa stretnutie skončilo najtesnejším víťazstvom Vrbovčanov.

VRBOVÉ: Dlhý – Hečko, T. Balcír, Kališ, Hruška (Vlado), I. Balcír, Koyš (Hluško), Puvák, Jakubička (Slabý), Gažík, Javorka.

CHYNORANY: Benca – I. Bezák, Kákoš, D. Bezák, Halas, Lukačka (Dovalovský), Lazrek (Pospíchal), Ševčík, Turček, Petrus, Čaniga.

Horná Streda - Šimonovany 2:0 (1:0)

Góly: 31. Chebeň, 49. Zelenay

Celý zápas, ako aj pozápasová atmosféra sa niesla v znamení osláv 740. výročia prvej písomnej zmienky o obci Horná Streda. Určite tých 1130 divákov, ktorí merali cestu a prišli na tento zápas nebanovali lebo videli dobrý futbal. Prvú vážnejšiu šancu si po nedorozumení domácej obrany vypracovali už v 4. min hostia a v 10. min zasa pohrozili domáci, no Koprna ponúknutú príležitosť nevyužil. Od tohto momentu však domáce mužstvo začalo svojho súpera tlačiť na jeho polovicu a z viacerých sľubných šancí jednu premenil v 31. min Chebeň - 1:0. Po zmene strán vyšiel lepšie úvod hráčom domáceho Spartaka, keď už v 49. min Zelenay po druhýkrát rozvlnil sieť za chrbátom brankára Hurtiša. Treba športovo priznať, že i hráči Šimonovian ukázali niekoľko pekných futbalových akcií. Keďže už ani domáci nedokázali premeniť žiadne šance, skóre sa už do posledného hvizdu rozhodcu nezmenilo. Rozhodoval Janeček. ŽK: Zelenay, Feranec - Zvarič.

Spartak: Jančík - Horňáček, Zelenay (57. Korchan), Majerský, Krajčo, Feranec, Talajka, Havrlent (84. Polák), Chebeň, Koprna, Varga

Šimonovany: Hurtiš - Stručka (65. Pavlen), Legéň, Trčo, Vlčko, Bóka, Chrenko, Zvarič, Adamovič, Balaška, Szabo.

Roman Markech

Orlové - Domaniža 1:2 (1:0)

Góly: 42. Lohyňa - 68. J. Kardoš, 88. Svoboda

V okresnom derby začali lepšie hostia, ale Augustín, Svoboda a J. Kardoš skvelé šance nepremenili. Naopak - v 42. min dostal do vedenia Orlové - Lohyňa. V druhom polčase mohol najskôr vyrovnať Hrnčík, ale najlepší hráč domácich brankár Gaňo strelu vyrazil. V 68. min už bolo 1:1, keď vyrovnal J. Kardoš. Dve minúty pred koncom uvoľnil Hedera Svobodu a ten rozhodol o víťazstve hostí.

Pred 350 divákmi rozhodoval Jediný. ŽK: Pavol Kostelanský - M. Kvaššay.

Orlové: Gaňo - Šimík, Meheš, Petrík (Boor), Pav. Kostelanský, Brandís (Pet. Kostelanský), Vágner, Lohyňa (M. Sárinec), Sýkora, Tatierský, Bauer

Domaniža: Bartek - M. Kvaššay, Gáborík, P. Kvašay (Bolega), Nemček, Hedera, Čupka, Štefánik (Hrnčík), Augustín, (Oravec), J. Kardoš, Svoboda. (krek)

Nitr. Pravno – Nitr. Rudno 4:0

Góly: Áč 2, Jamrich, Oravec, 250 divákov, rozhodoval Lauko.

Domáci bojovným výkonom dosiahli jasné víťazstvo. N. Pravno: Perniš – Horvát, Šlosár, Proč, Bielik, Oller, Cmarko, Oravec, M. Jamrich, Šimko, Áč, str: Krausko, Kútnik, Klajber. N. Rudno: Páleš – M. Kluvanec, Barát, Račko, Mazán, Javorček, Cebák, M. Kohút, Zajak, Bárta, Čičmanec, str: Pánis, Mir. Kluvanec.

Ostatné výsledky: Tovarníky – Hrnčiarovce 3:1 (1:0), Prievidza B – V. Kostoľany 2:1 (0:0), Chtelnica – Senica B 1:0 (1:0)

1. H. Streda 5 5 0 0 13:2 15

2. N. Mesto 5 4 0 1 8:5 12

3. N. Pravno 5 3 2 0 8:2 11

4. Domaniža 5 3 2 0 8:4 11

5. Chtelnica 5 3 1 1 8:4 10

6. Vrbové 5 3 0 2 10:8 9

7. Senica B 5 2 1 2 10:7 7

8. Partizánske 5 2 1 2 8:7 7