Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

III. liga Západ

FKM Nové Zámky - Slovan Nemšová 2:3 (0:3)

Góly: 48. Horňáček, 56. Mlynár (11 m) - 18. Doktor, 29. Valachovič, 43. Šmátrala.

Domáci prehrali už tretí domáci zápas a hanbu si urobili najmä v prvom polčase, po ktorom nováčik z Nemšovej viedol poľahky 3:0. Hneď v úvode nevyužil dobrú šancu hosťujúci Valachovič, na opačnej strane sa dostal až do šestnástky Trnka, no mieril meter vedľa. Prvý úder hostí prišiel v 18. min, keď Hlavačka prehral súboj, brankár Racko zle vybehol a Doktor skóroval do opustenej brány. Nečakaná strela Mlynára potom nenašla cieľ, krásny Hamarov volej trafil Zubovu náruč a opäť Mlynár v šanci zakončil nad. V závere prvej polhodinky predviedla Nemšová najkrajšiu akciu zápasu - tvorca Amrich vysunul Ďuďáka, ten potiahol, ideálne nacentroval Valachovičovi, ktorý sa mohol Racka opýtať, kam to chce - 0:2. Tretí úder prišiel tesne pred prestávkou, keď si Šmátrala prebral loptu na hrote a sám pred Rackom pohodlne zvýšil na 3:0. V druhom dejstve sa Novozámčania zmobilizovali a hrali o poznanie dôraznejšie. Po rohu rýchlo znížil hlavou Horňáček (prvý domáci gól FKM), no a v 56. min faulovali hostia v čistej šanci Mlynára, ktorý penaltu bezpečne premenil a kontaktným gólom vrátil svojich do hry. Do konca zostávalo dosť času, Nové Zámky mohli aj vyrovnať, avšak Sebestyéni a potom ani Mlynár dobré šance trestuhodne nevyužili.

Rozhodoval Kéry, ŽK: Hamar, Andrášik - Laco, Ďuďák, 300 divákov.

SLOVAN: Zubo - Laco, Chlebana, Verchola (73. Krchňávek), Doktor, Chmelina, Ďuriš, Amrich, Ďuďák, Valachovič (89. Trška), Šmátrala (71. Deneš).

MARIÁN DRAGÚŇ

MFK Myjava/Turá Lúka - Matador Púchov B 1:0 (0:0)

Gól: 62. J. Duga.

Veľmi kvalitní hostia, hrajúci technický futbal s výbornou obranou, predviedli dobrý futbal, aj keď domáci hráči boli útočnejší a vypracovali si viac gólových šancí. Už v 5. min domáci Černý zobral na polovici hostí loptu Štofíkovi a sám išiel na brankára Miščíka. Strela z 12 m však trafila brankára do nôh a lopte letela vedľa brány. Bola to stopercentná šanca MFK. Domáci hráči dobrou kombinačnou hrou s častým menením miest si vynútili územnú prevahu, ale výborná obrana hostí odolávala. V 29. min sa predral do šestnástky Duga, traja obrancovia ho o loptu obrali a rozhodca správne nenariadil pokutový kop, aj keď si ho diváci žiadali. Pred koncom polčasu pohrozili aj hostia, ktorí v 35. min mali najväčšiu šancu. Strelu Priečka, však bravúrne Solnička vyrazil na roh. V druhej časti si domáci vypracovali jednu šancu za druhou, ale hostia dobre bránili. Tlak MFK vyvrcholil od 60. min, keď najprv na center Dugu, ktorý smeroval do brány brankár hostí neskoro zareagoval, ale zo šťastím loptu vytlačil. V 62. min prišla najkrajšia akcia stretnutia. Signál z rohového kopu zakončil Hesek strelou do obrancu, z odrazenej lopty Černý nastrelil tyč a Zverec ju poslal centrovanú na opačnú stranu brány. Odtiaľ domáci opäť odcentrovali, Miščík loptu vyboxoval na šestnástku - na hlavu Dugu, ktorý lobom prekonal všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. V závere sa o vyrovnanie snažili hostia, ale v útoku boli bezzubí a čistú šancu si nevypracovali.

Pred 200 divákmi rozhodoval Laco, ŽK: Zverec - Hrehuš, Juško, Priečko.

MFK: Solnička - Gálik, Stančík, Arbecík (81. Kvasnica), Raček, Zverec, Zríni, Gúčik, Černý (90+. Buček), Hesek (88. Šimek), Duga.

ZDENO ŠIMO

FC Neded - Vegum Dolné Vestenice 0:2 (0:1)

Góly: 36. B. Krajčo, 85. Mikláš.

Domáci futbalisti potrebovali bodovať a od úvodných minút dostali súpera pod tlak, ale príležitosti Ölveckého, I. Jedináka a Bombicza buď zneškodnil výborný Jurenka v bránke hostí, alebo chýbalo trošku šťastia k zakončeniu. Hostia hrali so zabezpečenou obranou, z ktorej vychádzali do rýchlych brejkov najmä Kočišom a Argyusim. Po polhodine mohol Bombicz dostať domácich do vedenia, ale brankár Jurenka výborne zasiahol. Ako sa premieňajú príležitosti, ukázal v 36. min B. Krajčo, ktorý strelou od žrde dostal hostí do vedenia. Domáci sa snažili po obrátke otočiť skóre, ale hostia disciplinovanou obrannou hrou im vďaka Jurenkovi veľa nedovolili. V 60. min. zneškodnil nebezpečnú strelu Oláha a nenechal sa prekvapiť ani po hlavičke Bombicza. Hostia nelenili a Iskra mohol v 62. min poistiť vedenie, ale Praj bol na mieste. V 64. min. spálil I. Jedinák tutovku, čo sa domácim vypomstilo, nakoľko Mikláš v 82. min. dal domácim lekciu z efektivity - 0:2.

Pred 480 divákmi rozhodoval Černek, ŽK: Kočiš, Kopčan.

VEGUM: Jurenka - Zimmer, Iskra, Kytka, M. Krajčo, Kuzma (88. Humaj), Néma, Masný (75. Mikláš), Kočiš, Argyusi (80. Jelšic), B. Krajčo.

JOZEF SKLENÁR

Crystal Lednické Rovne - OFK Lapáš 3:1 (2:0)

Góly: 27., 32. a 84. Václavík - 57. Meliš (vlastný).

Domáci začali hneď v úvode dvomi šancami, ale ani Václavík a ani Grendel nepretlačili loptu do siete. Ďalšiu šancu Turza slabo zakončil, strelu P. Martinku vytlačil brankár na roh a pred Václavíkom si pomohli obrancovia podobne. Sklári boli kombinačne lepší, čo vyústilo do prvého gólu, keď prihrávku Grendela hlavičkoval do siete Václavík. Spoluprácu si zopakovali o päť minút, keď Grendelovú ďalšiu nezištnú prihrávku zavesil pod brvno opäť skvelý Václavík. Vzápätí jeho bombu vyrazil brankár hostí a Baginová strela išla tesne vedľa brány. Mnohé sľubné akcie Led. Rovní hostia zneškodnili, ale celý prvý polčas bol v jasnej réžii sklárov. Tlak domácich pokračoval aj v druhom polčase, keď napr. Grendelovú šancu vykopli obrancovia hostí na roh, Nosického hlavička išla vedľa a Tomanovu strelu chytil brankár. Lapášanov vrátil do hry nešťastne v 57. min Meliš, keď zle trafil loptu a tá skončila v domácej bráne... Domáci hráči znervózneli, ale vytvorili si ďalšie príležitosti, pri ktorých Grendel, Turza, Víáclavík nemali potrebné strelecké šťastie. Uspokojil ich až v 84. min gól Václavika po najkrašej akcii zápasu, keď Grendel a Nosický asistovali pri zavŕšení jeho skvelého hetriku. Sklári vyhrali úplne zaslúžene, mohli zvíťaziť aj vyšším gólovým rozdielom. Hostia ako vedúce mužstvo tabuľky sklamali.

Pred 550 divákmi rozhodoval Ježík, ŽK: P. Martinka, Grendel - Štajer, Ševčík.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka, Turza, Nosický, Tomana (86. Holeščák), J. Martinka (75. Lazor), Grendel (90. Mišík), Václavík.

STANISLAV DETKO

Slovan Levice - Spartak Bánovce n/B. 4:0 (1:0)

Góly: 48. a 54. Jenes, 32. Vidra, 64. T. Kuťka.

Ostatné výsledky: MFK Topvar Topoľčany - Juhcelpap Štúrovo 1:2 (1:0), ŠK Blava J. Bohunice - Spartak Trnava B 1:0 (0:0), FC ViOn Zl. Moravce - KFC Majorka Komárno 2:1 (0:0)

1. Štúrovo 6 5 0 1 12:5 15 (+6)

2. Lapáš 6 4 1 1 12:3 13 (+4)

3. FC ViOn 6 4 1 1 10:6 13 (+4)

4. Myjava/T. Lúka 6 4 0 2 9:5 12 ( 0)

5. Levice 6 3 2 1 10:3 11 (-1)

6. Led. Rovne 6 3 1 2 11:8 10 (-2)

7. D. Vestenice 6 3 1 2 8:7 10 (+4)

8. J. Bohunice 6 3 0 3 4:6 9 ( 0)