Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

V. liga Sever

Zemianske Kostoľany – Častkovce

2:1 (1:0)

Vo vyrovnanom a bojovnom zápase sa zrodilo veľa šancí na obidvoch stranách. Domáci rozhodli o svojom víťazstve tesne pred koncom stretnutia.

Góly: Hancko, Duda – Gažo.

Rozhodoval Faltejsek, 100 divákov.

Zem. Kostoľany: Dzúrik – Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, Zvalo, Pánis, Mojžiš, Hancko, A. Oršula, Mokoš.

Juraj Záhon

Veľké Uherce – Trenčianske

Jastrabie 4:0 (1:0)

Až do 40. minúty sa zápas odvíjal medzi šestnástkami. Keď už sa zdalo, že sa polčas skončí bez gólov, vsietil Duchovič po chybe hosťujúcej obrany vedúci gól domácich. Po prestávke už domáci ovládli hru. V 54. minúte predĺžil výborne Štálnikov pas R. Kováč a jeho hlavička skončila za chrbtom brankára Tretinára. Už o tri minúty sa znovu radovali domáci, keď sa v neprehľadnej skrumáži najlepšie zorientoval Juraj Vlčko a strelil tretí gól Uheriec. V 89. minúte uzatvoril po výbornom Blahovom centri skóre zápasu striedajúci Michal Vlčko, čím korunoval dobrý výkon domáceho mužstva.

Góly: Duchovič, R.Kováč, Juraj Vlčko, M. Vlčko.

ŽK: Mišák. Rozhodoval Bojda, 200 divákov.

Veľké Uherce: Radosa – Šebesta, Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, Juraj Vlčko (Michal Vlčko), Blaho, Kopál, Jozef Vlčko (Stanček), R. Kováč (Paukeje), Duchovič. Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Peťovský, Tomáš, Fischer, Cintula, Mišák, Pavlo, Koreň (Fodrek), Kyselica, Uskoba.

(bedo)

Malé Lednice – Považská Teplá

3:1 (2:1)

Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď už v 4. minúte dal T. Čelko vedúci gól domácich. V 10. minúte J. Čelko hlavou upravil na 2:0. V 34. minúte takisto hlavou Repáč znížil na 2:1. Na začiatku druhého polčasu po centri R. Lednického dával hlavou už na 3:1 opäť J. Čelko. Do konca zápasu už gól nepadol, domáci s prehľadom udržali vedenie a zaslúžene zvíťazili.

Góly: J. Čelko 2, T. Čelko – Repáč.

ŽK: M. Lednický – Almássy. Rozhodoval Matúš, 80 divákov.

Malé Lednice: Kardoš – Pavol Lednický, Ľ. Vančo, R. Lednický (M. Vančo), M. Lednický, M. Čelko, Bielik (P. Vančo), J. Čelko, Duda, T. Čelko (Hamar), J. Lednický. Pov. Teplá: Lutišan – Bednár, Almássy, Hlušek, Galbavý, Adamík (P. Vojtek), Mucha, Hyben, Popelka, Repáč, Zlatoš.

Tibor Lednický

Dežerice – Lehota p/Vt. 3:1 (2:0)

Prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu prd oboma bránkami. Hralo sa opatrne, takže divák si na svoje neprišiel. Prvá strela i keď nie prudká, ale umiestnená skončila v 14. minúte z nohy Mikulovského v sieti hostí. Naďalej sa darilo medzi šestnástkami. V 36. minúte Benca, azda najlepší hráč polčasu, potiahol po pravej strane a jeho prudký prízemný center si hosťujúci Ťažiar nešťastne zrazil do siete. Dramatická bola i 45. minúta, keď Benca trafil spojnicu a odrazenú loptu už Mikulovský nedokázal dopraviť do siete. V druhom polčase sa obraz hry celkom zmenil, hostia sa snažili znížiť. Ich snaha vyústila gólom Štefaničku, keď si v 61. minúte dvaja hosťujúci hráči rozobrali celú domácu obranu. V 84. minúte bol v šestnástke faulovaný striedajúci Starosta a Trenčan z jedenástky nekompromisne uzavrel skóre na 3:1. Záver zápasu bol ešte veľmi nervózny, keď viac hrali emócie ako rozum.

Góly: Mikulovský, Ťažiar (vlastný), Trenčan (11 m) – Štefanička.

Rozhodoval Šesták, 110 divákov.

Dežerice: Urban – M. Adamovič, Benca, Valach, Miklóš, Matuška (Starosta), Ľ. Adamovič, Trenčan, Chudoba, Mikulovský, Jakub.

Ján Adamovič

Horná Poruba – Brezová p/B

4:0 (0:0)

V slušnom zápase mali domáci prevahu počas celého zápasu, gólovo ju však vyjadrili až v druhom polčase. Hostia v Hornej Porube sklamali, keď dokázali len raz vystreliť na domácu bránu.

Góly: Prostinák 2, Jozef Staňo, M. Puček (11 m). Rozhodoval M. Caňo, 400 divákov.

Ján Stano

Kanianka – Krásno 4:0 (3:0)

Keďže hostia ani raz nevystrelili na bránu, bolo len otázkou koľko gólov strelia domáci.

Góly: Nemec 2 (1 z 11 m), Liška, Mihalička.

ŽK: Bohunský, R. Žiak, Gašparík, Beliansky. Rozhodoval Majer, 300 divákov.

Kanianka: Kurbel – Komoš, Liška, Ján Mihalička, Körmöczy, Richter, M. Mečiar, Hvolka, Lisý, Nemec, P. Mečiar, striedali Píš, Drahňovský, Sečiansky. Krásno: Bohunský – Adamus, R. Žiak, S. Záhradný, Hyrošš, Gašparík, Dragula, Šesták, P. Záhradný, J. Žiak, Kopčo, striedali Beliansky, Dragula, Chrenko.

Jaroslav Kobulda

Rybany – Dubnica „B“/Košeca

0:1 (0:1)

V slušnom zápase hranom bez kariet pôsobili hostia futbalovejším dojmom. Domáci sa síce snažili, ale na hosťujúci káder, kde figurovali viacerí hráči z prvoligového „áčka“ nemali. Rozhodujúcim momentom v zápase sa ukázala 32. minúta, keď sa v skrumáži pred domácou bránou najlepšie zorientoval Filo a zabezpečil hosťom tri body.

Gól: Filo. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Krilek, 150 divákov.

Rybany: Mário Tretinár – Sedláčik, Burza, Kikuš, Marek Stolárik, Bobuš, Valach, Pteer Stolárik, Beňačka, Jozef Tretinár, Ďuračka, striedali Janečka, Šimuni.

Dub.“B“/Košeca: Perniš – Riško, Decký, Tomša, Brtáň, Pleva, Suchý, Filo, Šupka, Švikruha, Závodný, striedali Plešivčák, Országh.

Ján Opoldus

Prečín - Podolie 2:2 (1:2)

Domáci zaspali úvod zápasu, hostia sa rýchlo dostali do vedenia 2:0. Až potom sa presadili i domáci a do polčasu znížili na 1:2. Vyrovnanie prišlo až v nadstavenom čase gólom z jedenástky, strelcom bol opäť Faciník.

Góly: Faciník 2 (1 z 11 m) – Augustín, Brezuľa.

Rozhodoval Štefanec, 80 divákov.

Jozef Mamis

1. Kanianka 7 5 1 1 23:7 16 (+4)

2. Častkovce 7 4 1 2 19:11 13 (+4)

3. Podolie 7 3 4 0 12:9 13 (+4)

4. Dubnica B/Košeca 7 4 0 3 12:7 12 (+3)

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 411

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.