Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

II. TRIEDA SEVER

Ľuborča – Ivanovce 7:0 (3:0)

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Počas celého zápasu mali domáci výraznú prevahu, ktorú vyjadrili siedmimi presnými zásahmi do siete hostí. Divákov potešili najmä rýchlo kombinačnou hrou, pod ktorých padla väčšina strelených gólov.

Góly: Mutňanský M. 2, Machara P. 2, Belko M. 2, Patka. Pred 150 divákmi rozhodoval Neckář.

Dorast: Ľuborča – Tr. Teplice 4:1. Žiaci: Ľuborča – Skalka n/V. 1:0.

Marek Koníček

V. Bierovce/Opatovce – Skalka n/V. 3:0 (2:0)

Domáci boli jednoznačne v tomto zápase aktívnejší. Svoju prevahu s podporou vetra v prvom polčase zúročili dvoma gólmi, keď najskôr v 5. min. Oriešek skóroval priamo z rohového kopu a v 35. min. Bulko hlavičkou upravil na 2:0. Hostia podnikali ojedinelé protiútoky, ktoré domáca obrana a brankár vyriešili. Úvod druhého polčasu znova patril domácim, keď rýchlu kombinačnú akciu zakončil Zhaňač tretím gólom. Potom sa hra vyrovnala. Hostia v 65. min. nedokázali využiť výhodu pokutového kopu, ktorý kopli vedľa brány. Domáci kontrolovali priebeh stretnutia a zahodili najmenej päť dobrých gólových príležitostí.

Góly: Oriešek, Bulko P., Zhaňač. Pred 50 divákmi rozhodoval Repka.

V. Bierovce/Opatovce: Hrušovský – Marcinák, Oriešek, Barták (Gabriš), Sabatka, Mitschneider, Zhaňač, Vachánek, Bulko, Breznický (Ondrášek V.), Janiš (Matiš)

Skalka n/V.: Balaj – Vykopal, Švančarech (Danek), Trška, Smolka, Mikušinec, Guga, Zemanovič J., Bandžala, Bardok, Zemanovič M.

ŽK: Janiš – Smolka, Bandžala, Guga

Peter Oravec

Dolná Súča – TTS Trenčín 3:1 (1:0)

V obojstranne bojovnom zápase zvíťazili domáci. Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci sa ujali vedenia v 41. min. z pokutového kopu zásluhou Hlávka. Po peknej akcií v 56. min. zvýšil Sedláček P. na 2:0. Hostia znížili v 81. min. gólom Štefanka. V 88. min. zabezpečil víťazstvo domácim svojim druhým gólom Hlávek. Hostia hrali od začiatku zápasu veľmi tvrdo, čo sa prejavilo v závere zápasu, keď hosťujúci brankár zlomil domácemu hráčovi nohu, čo bolo tomuto brankárovi veľmi smiešne.

Góly: Hlávek 2, Sedláček – Štefánek. Pred 200 divákmi rozhodoval Mrázik N.

Dorast: Dolná Súča – Tr. Jastrabie 3:3. Góly za domácich: Žúži 2, Kramár.

(jš)

Bobot – Neporadza 2:1 (1:0)

Na hodovú nedeľu prišlo na ihrisko tatranu asi 200 divákov za futbalom aj za tónmi dychovej hudby Boboťanka. V prvom polčase pristúpili domáci k zápasu veľmi zodpovedne a v 23. min. to potvrdil gólom v sieti hostí Šmehýl. Neporadza sa stále pokúšala gólovo prekvapiť ale umne dirigovaná obrana domácich pod taktoukou Miloša Jonisa to nedovolila. Druhý gól sa zrodil po strele Zdena Jonisa na bránu hostí a nešťastnom teči Laca do vlastnej svätine. Chybu domácej obrany využil až v 90. min. Dlábik a urobil tak bodku za zápasom.

Góly: Šmehil, Laco vlastný – Dlábik. Pred 200 divákmi rozhodoval Mrázik V. Delegát Redaj.

Žaci: Bobot – Tr. Teplá 1:2. Gól domácich: Mokráň.

(bm)

Zamarovce – Drietoma 4:3 (3:2)

Prvý polčas sa odohrával vo svižnom tempe. Skóre otvoril po samostatnej akcií Sulik. O 2. min. za hostí skóroval Sokolovič. V 18. min. po úniku Mojžiša skóroval do prázdnej bránky Fraňo. V 29. min. po chybe domáceho obrancu samostatný nájazd premenil Cingel. V 44. min. Fraňo vrátil Mojžišovi prihrávku a ten uzavrel skóre prvého polčasu. Aj v druhom polčase pokračovali strelecké hody. Po chybe domáceho obrancu vyrovnal Pilko. V 74. min. po centri Rybníčka dostal domácich do vedenia Mojžiš. Potom ešte obe mužstvá nepremenili po dve šance. Tak stav ostal 4:3 pre domácich. S prehľadom a objektívne rozhodoval Rožník.

Góly: Mojžiš 2, Sulik, Fraňo – Cingel, Pilko, Sokolovič. Pred 90 divákmi rozhodoval Rožník.

Skovajsa

Záblatie – LO Trenčín 3:1 (1:1)

Góly za domácich: Samák V., Kopúň, Brlej – Kalaba P. Pred 75 divákmi rozhodoval Malec.

Mn. Lehota – Tr. Turná 3:1 (1:0)

Domáci po vysokej prehre v minulom kole 1:4 s Ľuborčou sa chceli vytiahnuť na mužstvo zo susednej dediny Tr. Turnej, keď od začiatku zápasu pristupovali zodpovedne k hre. Po niekoľkých zápasoch nastúpil aj nestarnúci hráč Ján Laco, keď podporoval svojimi dlhými loptami útočníkov a na hre to bolo aj vidieť. Domácim vyšiel lepšie úvod, keď v 3. min. Ján Laco, ktorý asi z 20. metrov zahrával trestný kop a trafil šibenicu. Okrem gólu si domáci vypracovali zopár šancí, ale ich nevyužili. V druhom polčase prišlo k zmene v domácej bráne, keď Kapuša vystriedal Balaj. Domácim vyšiel aj úvod do druhého polčasu, keď v 46. min. zahrávali rohový kop, na ktorý si nabehol Goljer a na dva krát dotlačil loptu do siete. Domáci pokračovali v tlaku, keď v 60. min. Ján Laco poslal krížnu prihrávku na Pavlíka a z 18. metrov dal tretí gól, keď brankár nemal žiadnu šancu. Za stavu 3:0 keď v 70. min. dostal Lapšanský autor gólu na päťku loptu a hlavou dal gól, pričom zaspal domáci brankár na bránkovej čiare. Do konca zápasu sa hostia snažili skorigovať zápas ale domáci im to nedovolili a zaslúžene vyhrali.

Góly: Laco J., Goljer, Pavlík – Lapšanský. Pred 100 divákmi rozhodoval Horňák.

Dorast: Mn. Lehota – Selec 2:1 (1:0). Góly: Klogner – Vidiecky. Žiaci: Neporadza – Mn. Lehota 5:0.

Hrnčár Juraj

Dohrávka: Drietoma – V. Bierovce/Opatovce 3:2 (0:2)

7. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  8. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  9. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  1. Koniec čakania na kuriéra
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 594

Najviac termínov očkovania si zrušili ľudia, ktorí mali byť očkovaní vakcínou Vaxzevria od AstraZenecy.

Od budúceho pondelka bude podľa COVID automatu v druhom stupni ostražitosti šesť okresov.

TASR 12 h
Mestský úrad Trenčín.

Ku koncu roka bol celkový dlh mesta viac ako 18 miliónov eur. Na konci apríla bol nižší.

TASR 13 h
Dopravná nehoda na Rázusovej ulici v Trenčíne.

Vodič v Trenčíne jazdil pod vplyvom alkoholu a spôsobil dopravnú nehodu.

(tn) 15 h
Brankár Peter Solnička je žijúcou legendou myjavského futbalu.

V sedemnástich sníval o tretej lige. Napokon sa Peter Solnička v drese materského klubu Spartak Myjava prepracoval medzi najlepších brankárov Corgoň ligy. Dnes má 39 rokov a rozhodol sa, že miesto medzi troma žrďami prenechá mladším kolegom.