ealitou všedných dní aj v Trenčianskom kraji. Minulotýždňový pondelok ostane čiernym pre pozostalých 53-ročného vodiča Škody 120. Svojho tátoša zapichol pod autobus Karosa na ceste v Bánovciach nad Bebravou.
Autobusu nedal päťdesiatnik prednosť pri výjazde na hlavnú cestu. Pri čelnej zrážke utrpel zranenia, ktoré sa - v záchranárskej terminológii - „nedali zlúčiť so životom“. Dvaja z jeho spolujazdcov ostali v škodovke, prevalcovanej autobusom, živí. Jeden z nich však utrpel vážne zranenia. Vodič autobusu podľa policajných informácií jazdil bez alkoholu v krvi. Materiálnu škodu na vozidlách policajti vyčíslili na 90-tisíc korún.
Dvestopäťdesiattisícová škoda a piati dobití pasažieri je bilancia ďalšej nehody z trenčianskych ciest. Čerstvý vodič Michal z Bočian v okrese Partizánske nezvládol svoju rolu na ceste medzi rodnou obcou a Nedanovcami. Osemnásťročný šofér mal v sobotu skoro ráno v rukách volant Peugeota a štyroch kamarátov na sedadlách v aute. Podľa informácií krajskej policajnej hovorkyne Lenky Bušovej triezvy mladík „neprispôsobil rýchlosť stavu a povahe vozovky“. Tú v rýchlosti opustil a auto napálil do stromu pri ceste. S ľahkými zraneniami vyviazla z rozmláteného Peugeota len 19-ročná dievčina. Zvyšok posádky z Bošian sa bude zo zranení spamätávať dlho. (iva)