Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

V. liga Sever

Krásno – Podolie 1:2 (1:0)

Hostia začali lepšie, no nevyužili svoje šance z úvodu zápasu, neskôr sa dostali do šancí i domáci. Prvý gól padol po strieľanom centri Gašparíka, keď sa dostal k lopte J. Žiak a nekompromisne skóroval . V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci sa snažili pridať druhý gól, ale hosťom sa podarilo z brejku v 80. minúte vyrovnať zásluhou Augustína. V záverečných minútach sa tlak domácich vystupňoval, ale hostia opäť trestali rýchlym brejkom a víťazným gólom.

Góly: J. Žiak – Augustín 2.

Krásno: Bohunský – Adamus, R. Žiak, Záhradný S., Hyrošš, Ján Školka, Gašparík, Šesták, Beliansky, J Žiak, Kopčo, striedali L. Domček, P. Dragula. Podolie: Pifta – Ondrejka, Neuschl, M. Hrušovský, Ostrenka, Červeňanský, Rehák, Radošinský, Augustín.

Juraj Gašparík

Trenč. Jastrabie –

Dubnica „B“/Košeca 1:2 (0:1)

Hostia sa predstavili v Trenč. Jastrabí ako kompaktný celok, v ktorom opäť figurovalo niekoľko hráčov z prvoligového áčka. V úvode zápasu sa hra väčšinou odohrávala medzi šestnástkami. Behavejší hostia sa postupne začali dostávať do tempa, čoho výsledkom bol gól A. Suchého v 30. minúte, keď po úniku nekompromisne vystrelil z ľavej strany a nedal domácemu brankárovi šancu. Druhý polčas sa podobal tomu prvému, domáci sa snažili s favoritom udržať tempo, vytvorili si niekoľko sľubných streleckých príležitostí, no v súboji Piláthy – Poštrk vyšiel zakaždým víťazne hosťujúci brankár. Hostia si poistili vedenie zásluhou Fila gólom na 2:0. Domáci sa však nevzdávali a po akcii Alexandra Piláthyho zakončil zblízka Miroslav Koreň a dostal domácich späť do hry. Záverečná snaha o vyrovnanie však domácim už radosť nepriniesli a tak sa v dobrom zápase nakoniec tešili z víťazstva hostia.

Góly: M. Koreň – A. Suchý, Filo. Rozhodoval Kompas, 200 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa (Mliečko), Cintula, Tomáš, Bročko (Fodrek), Peťovský (Uskoba), Mišák, Pavlo, R. Koreň, M. Koreň, Piláthy. Dub.„B“/Košeca: Poštrk – Országh, Kiačik, Tomša, Jakuš, Pleva, Brtáň (Mojto), Sviečka, Gajdoš (Plešivčák), Filo, A. Suchý.

2:1 (1:0)

Prvý polčas sa odohrával sa stálej územnej prevahy domácich. Tým sa v 19. minúte podarilo nastreliť žrď, no o minútu neskôr už Gubka nechytateľnou strelou pod brvno rozjasal domácich fanúšikov. Po prestávke to boli opäť domáci, ktorí mali iniciatívu na svojich kopačkách, čo im prinieslo osoh, keď Juraj Vlčko prekrásnou bombou zo šestnástky zvýšil na 2:0. Po tomto góle však domáci poľavili, čo hostia využili na strelenie kontaktného gólu, keď domáceho brankára Radosu prekonal Bobuš. Domáci ešte v závere nastrelili brvno, no na výsledku sa už do konca zápasu nič nezmenilo.

Góly: Gubka, Juraj Vlčko – Bobuš.

ŽK: Šebesta, Stanček – P. Stolárik, Šimuni. ČK: Kopál – M. Stolárik. Zápas sledovalo 250 divákov.

Veľké Uherce: Radosa – Šebesta, Gubka, Kováč, Štálnik, Stanček (Paukeje), Kopál, Blaho, Jozef Vlčko (Uhlár), Juraj Vlčko (Malec), Duchovič. Rybany: M. Tretinár – P. Stolárik, Burza, Kikuš, M. Stolárik, Šimuni, Janečka, Beňačka (Oravec), Bobuš, J. Tretinár, Ďuračka (Einetter).

(bedo)

Malé Lednice – Kanianka 1:0 (1:0)

Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď sa už v 5. minúte ujali vedenia gólom Bielika. Hostia sa predviedli ako dobré kombinačné mužstvo, no do vyloženej šance sa počas celého zápasu nedostali. Futbal sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami.

ŽK: Richter. Rozhodoval Nedveď, 80 divákov.

Malé Lednice: Jasenovský – Pavol Lednický, Duda, Ľ. Vančo, R. Lednický, M. Čelko, Bielik, J. Čelko, Miloš Lednický, Bubela, Ján Lednický, striedal T. Čelko, Milan Lednický, Hamar. Kanianka: Kurbel – Bršťák, Líška, Mihalička, Körmöczy, Richter, M. Mečiar, Hvolka, Lisý, D. Nemec, arborka, P. Mečiar, Píš, Drahňovský.

Tibor Lednický

Dežerice – Horná Poruba

0:2 (0:0)

Diváci, ktorí sa trochu oneskorili prišli o veľa. Najprv po rozohratí v úvode zápasu hostia vyskúšali domáceho brankára a hneď z protiútoku bol v šestnástke hostí faulovaný Trenčan. Nariadený pokutový kop Benca strelil k pravej žrdi, ale brankár hostí strelu vytlačil. Následne mali domáci ďalšie tri „tutovky“, ktoré hosťujúci brankár zlikvidoval. Takže v úvodných piatich minútach už mohlo byť rozhodnuté. Potom však do konca polčasu už domáci neboli schopní niečo vymyslieť. Naopak hostia niekoľkokrát ohrozili domáceho brankára. V druhom polčase sa domáci celkom vytratili. Hostia hrali v pohode a dva góly, ktoré dali boli ukážkové a navlas podobné - potiahnutie po krídle a presná prihrávka do šestnástky na hráča, ktorý nezaváhal a nedal domácemu brankárovi šancu. Jediná šanca, ktorú mali domáci v druhom polčase pred koncom zápasu po hlavičke Bencu, bola slabou náplasťou na dobre rozbehnutých hostí, ktorí zaslúžene vyhrali a svojou hrou ukázali domácim, ako sa o bod bojuje.

Góly: M. Stano, T. Stano.

ŽK: Trenčan, Benca – Hofierka. Rozhodoval Strečko, 150 divákov.

Dežerice: Urban – M. Adamovič, Benca, Valach, Miklóš, Matuška (Fekete), Ľ. Adamovič, Trenčan (Janega), Chudoba, Nemec, Jakub.