Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

III. liga Západ

Slovan Nemšová - Spartak Bánovce 1:1 (1:0)

Góly: 10. Krchňávek - 81. Šebo.

Zápas sa začal vo vlažnom tempe, ale len po desiatu minútu, kedy zahrával štandartnú situáciu Amrich a jeho strieľaný center našiel Krchňávka, ktorý hlavou otvoril skóre stretnutia. Po góle začali domáci pridávať na obrátkach a vytvorili si sľubné šance, ktoré však nevyužili. Prvú z nich zahodil v 12. min Ďuďák, ktorého delovku vytlačil brankár Kosiba. V 21. min Vavrušov center v päťke z vyloženej príležitosti netrafil Valachovič. V 30. min Amrich unikol do šestnástky, prihrávkou našiel Vavruša, ale jeho strela nenašla správny smer. Hostia sa v prvom dejstve dostali do šancí len sporadický a to v 23. min Mezovským, ktorý po prečíslení prihrával do dobrej pozície Slovákovi, ale pozorný Bobot akciu zneškodnil. Druhý polčas začal v priemernom tempe, ale šance mu nechýbali. V 63. min sa v šestnástke po chybe hostí najlepšie zorientoval Amrich, ale jeho strela minula cieľ. Najväčšiu šancu zahodil v 70. min Valachovič, ktorý sa sám rútil na bránu, obhodil si aj brankára, ale už nedokázal z uhla trafiť prázdnu svätyňu. Nedáš-dostaneš sa naplnilo v 81. min, kedy za Bánovce po kombinačnej akcii vyrovnal Šebo. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale chýbalo im futbalové šťastie. V 83. min opečiatkoval brvno Doktor, 87. min vysunul Laco Valachoviča, ale jeho strelu gólman vyrazil. Z následného rohu odrazenú loptu trafil Trška, ale brankár Spartaka sa opäť vyznamenal. Pred 250 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Verchola - Valach, J. Pristach.

SLOVAN: Bobot - Laco, Kresánek, Verchola, Doktor, Krchňávek, Ďuriš, Amrich (69. Šmátrala), Ďuďák, Valachovič, Vavruš (64. Trška). SPARTAK: Kosiba - Mikuš, Parkan, M. Pristach, Filín, Valach (75. Igaz), Mezovský, Obert, Kotula (10. J. Pristach), Šebo (89. Hrubý), Slovák.

RÓBERT PŠENČÍK

ŠK Vegum Dolné Vestenice -

Matador Púchov B 4:0 (2:0)

Góly: 7. B. Krajčo, 34. a 58. Kočiš, 46. Masný.

V gumárenskom derby bolo od úvodu rušno. Už po niekoľkých sekundách hry musel zasahovať hosťujúci gólman Valach, ktorý chytil nebezpečný teč Masného po chybnej rozohrávke Hrehuša. O 2 min neskôr sa o vzruch na opačnej strane ihriska postaral Mužlay, ktorý hlavičkoval tesne nad bránu. V 7. min otvoril skóre B. Krajčo po nezištnej prihrávke Sobotu z ľavej strany. V ďalších minútach strelecké pokusy Kytku, Árgyusiho, Masného resp. Hrehuša, Priečka a Ondričku ovocie vo forme gólov nepriniesli. V 34. min Púchovčan Hrehuš fauloval v pokutovom území B. Krajča. Nariadenú jedenástku Kočiš s prehľadom premenil. Do druhého polčasu vybehli domáci ako pokropení živou vodou a už po niekoľkých sekundách napli Valachovu sieť zásluhou Masného, ktorý sa presadil po Kočišovej prihrávke. V tej istej minúte mohol Masný pridať aj štvrtý gól, no Valach mu včasným vybehnutím zámer prekazil. V nasledujúcich minútach sa z dobrých pozícii nepresadili Masný a Kočiš. Podarilo sa to až Kočišovi v 58. min. Po rohovom kope si na hrudi spracoval loptu a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia neodišli z D. Vesteníc s väčšou nádielkou iba vďaka Valachovi, ktorý výbornými zákrokmi zneškodnil strelecké pokusy B. Krajča a Kuzmu. Ďaleko k úspechu nemal ani Sobota v 74. min, trafil však iba do vonkajšej siete Valachovej svätyne. Pred 450 divákmi rozhodoval Barczi, ŽK: Kočiš - Hrehuš.

VEGUM: Jurenka - Sobota, Zimmer, Kytka, M. Krajčo, Kuzma, Néma, Masný (72. Humaj), Kočiš, Árgyusi (84. Šorec), B. Krajčo (72. Miklaš). MATADOR: Valach - Štofík, Hrehuš, Rosina, Medgyes (62. Ďurči), Bellay, Mužlay, Ondrička, Madara (82. Raninec), Priečko, Juško (66. Ciesar).

BRANISLAV BUCÁK

FKM Nové Zámky -

MFK Myjava/Turá Lúka 2:2 (1:1)

Góly: 16. Sepeši, 46. Mlynár - 18. Mička, 86. Michalovič.

Dušičkový čas priniesol „dušičkový“ futbal. Novozámčanom sa napriek dvojnásobnému vedeniu i enormnému úsiliu opäť nepodarilo doma zvíťaziť. Školáckymi chybami v obrane sa pripravili o najtesnejší náskok, i keď mali miestami viac z hry. Úvod bol vyrovnaný a prvú nebezpečnú strelu na bránu „kopaničiarov“ vyslal Sebestyéni. Potom domáci ožili a do vedenia ich poslal v 16. min hlavou Sepeši. Dlho sa však netešili, pretože už o dve minúty nedal Mička krížnou strelou z rohu šestnástky Rybánskemu šancu - 1:1. Potom hra upadla, akoby boli súperi spokojní s nerozhodným stavom. V závere polčasu zaujala Mlynárova hlavička nad, a dva úniky po pravej strane predviedol Trnka. Hneď po obrátke sa ujala hlavička Mlynára (2:1), zvýšiť mohol Trnka, no Sládeček stál na svojom mieste. V 81. min lízala jeho brvno strela Sebestyénia, no hostia sa stále nechceli poddať. Zríniho strelu Rybanský ešte vyrazil, ale štyri minúty pred koncom bol proti Michalovičovej bezmocný a bolo vyrovnané. Už v nadstavenom čase mohli prísť domáci o všetko, no strelu najlepšieho hráča Myjavy Zríniho Rybánsky kryl. Rozhodoval Marinčák, ŽK: Černý, 200 divákov.

FKM: Rybánsky - Orosi, Döme, Hamar, Andrášik (90. Hlavačka), Horňáček, Mach, Sebestyéni, R. Sepeši, Spišský (27. Mlynár), Trnka. MFK: Sládeček - Michalovič, Stančík, Kvasnica (9. Šimek), Gálik (74. Arbecík), Zverec, Zríni, Gučík, Černý, Hesek (62. Zuček), Duga.

JOZEF MESIARKIN

FC Neded - LR Crystal Lednické Rovne 0:2 (0:0)

Góly: 55. Holeščák, 78. Grendel.

Trojdňový vytrvalý dážď znehodnotil nielen terén, ale aj kvalitu stretnutia. Klzký terén a kaluže značne sťažovali kontrolu lopty a tak prevyšovalo nasadenie a bojovnosť nad technikou. V prvej štvrťhodine zaujali strelecké pokusy Pčolu, Bombicza a Grendela, ale brankári boli na mieste. V 16. min. Minárech zneškodnil gólovú strelu I. Jedináka z malého štvorca. Hostia vďaka pohyblivej zálohe mali viac z hry, ale v 16-ke Nededu chybovali. V závere polhodiny hlavičkoval v dobrej pozícii nad I. Jedinák a delovka Černáčka taktiež minula brvno. V 38. min. sa vyznamenal Praj po gólovej hlavičke Václavíka a zopakoval to hneď po obrátke, keď zneškodnil gólový prienik Tomanu. Nededčania síce prevzali iniciatívu, ale boli to hostia, ktorí po rýchlom protiútoku išli v 55. min. do vedenia, keď finálnu prihrávku Tomanu nekompromisne zavesil Holeščák. Neded sa enormne snažil o vyrovnanie, ale osamotení Bombicz a Ölvecký si neporadili s výbornou obranou hostí dirigovanou exligistom Šatkom. V závere duelu opäť udreli Rovňania, keď v 78. min. Grendel využil hrúbku v domácej obrane, zvýšil vedenie a potvrdil zaslúžené víťazstvo hostí. Domáci vypisujú konkurz na strelca gólu. Rozhodoval Frič, ŽK: Bajza, 350 divákov.

FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. T. Bombicz, I. Jedinák (46. Král), Semanko (80. Vlčan), Pčola, Ölvecký. CRYSTAL: Minárech - Martinka, Meliš, Šatka, Bajza, Basila, Turza (86. Lazor), Tomana, Holeščák, Václavík, Grendel.

JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky: KFC Majorka Komárno - Slovan Levice 0:2 (0:1), MFK Topvar Topoľčany - ŠK Blava J. Bohunice 1:0 (1:0), Spartak Trnava B - FC ViOn Zl. Moravce 3:2 (2:1), Juhcelpap Štúrovo - OFK Lapáš 1:1 (1:1)

1. D. Vestenice 13 9 2 2 24:9 29 (+11)

2. Lapáš 13 8 3 2 24:10 27 (+6)

3. Levice 13 7 4 2 23:8 25 (+4)

4. Štúrovo 13 7 4 2 21:14 25 (+4)

5. Led. Rovne 13 7 3 3 27:15 24 (+3)

6. Nemšová 13 6 2 5 17:18 20 (+2)

7. FC ViOn 13 5 4 4 19:17 19 (+1)

8. Komárno 13 6 1 6 18:21 19 (+1)