Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Trenčania pokračovali v domácej špecialite - opäť obracali výsledok zápasu!

19. kolo hokejovej extraligy: Dukla TRENČÍN - HKM

ZVOLEN 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Hokejisti trenčianskej Dukly pokračovali v pozoruhodnej sérii, keď vedúci gól opäť zaznamenali ako už tradične - hostia. Dosiahli ho až v záverečnej tretine - v 42. min, keď Klepáč do prázdnej brány otvoril gólový účet tohto merania síl, hoci ešte predtým mohli skórovať Pohorelec a Šechný, ktorí nezúžitkovali sľubné tutovky. Zvolenčania sa však z vedenia netešili príliš dlho, lebo o osem minút neskôr Kukumberg z presilovky vyrovnal. Dôležitým druhým úspechom posadil Lezo domácich na koňa a tento moment vlial hráčom patričnú istotu a sebadôveru. V rušnom závere sa hostia viacmenej hotovali na hru bez brankára (power-play) s cieľom vyrovnať stav stretnutia. Tento zámer sa im však realizovať už nepodarilo, lebo Fabuš dve minúty pred záverom spomedzi kruhov vsietil poisťovací tretí gól a o víťazovi tohto vzácne vyrovnaného merania síl bolo znenazdajky rozhodnuté. Túto prehru akosi veľmi ťažko znášal najmä brankár hostí Križan, ktorý pôsobil dosť nervóznym dojmom a po stretnutí sa rýchlo ponáhľal do kabíny a akosi pozabudol športovo podať súperovým hráčom ruku...

Na súboj prvého tímu tabuľky, vtedy s druhým mužstvom ligového pelotónu bol zvedavý opäť plný dom, keď na tento duel bolo rovnako ako v prvej časti súťaže znovu vypredané. Diváci boli jednoznačne svedkami hodnotného a bojovného hokeja, s priaznivým vyvrcholením pre Trenčanov. Jednoducho povedané - bolo sa na čo a na koho pozerať a bodaj by takýchto zaujímavých a kvalitných zápolení bolo na našich ligových štadiónoch čo najviac.

Góly: 50. Kukumberg, 54. Lezo, 58. Fabuš - 42. Klepáč. Vylúčení 4:2 na 2 min, Bombic a Križan na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali Konc - Mášik, M. Novák. DUKLA: Hála - Bombic, Heš, Janík, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Meszároš - Fabuš, Lezo, Kukumberg - Opatovský, Mravík, Kováčik - Melichárek, Kóňa, V. Kral - Sivák, Koložváry, Kristín. Tréner: Dušan Gregor.

Výsledok nedeľnajšieho stretnutia 20. kola Poprad - Trenčín sme kvôli našej uzávierke nestihli.

Tento týždeň je v našej najvyššej hokejovej súťaži reprezentačná prestávka a najbližšie domáce stretnutie odohrá Dukla 11. novembra o 17, 00 h. s nováčikom z Nitry.

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 304

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.