Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

III. liga Západ

Lapáš - Dolné Vestenice 1:1 (1:0)

Góly: 37. Zíma - 67. Jelšíc

Kto prišiel na stredajší predohrávaný šláger tretej futbalovej ligy Lapáš - Dolné Vestenice, ten určite neľutoval. Druhý i vedúci tím tabuľky ponúkli divákom dobrý futbal so spravodlivým remízovým rozuzlením. A to aj preto, že na začiatku druhého polčasu mohol dostať hostí za stavu 1:0 definitívne do kolien Kušpál, no zoči-voči brankárovi nastrelil iba žrď, kým v druhej minúte nastaveného času za stavu 1:1 mohol domácich pochovať Jelšic, no aj on v rovnakej príležitosti trafil iba žrď.

JOZEF UHLÁRIK

Matador Púchov B - Slovan Nemšová 3:0 (1:0)

Góly: 12. a 79. Mužlay, 70. Madara.

Dobrý futbal priniesol rezerve gumárov historické domáce víťazstvo. Útoky sa striedali na oboch stranách a úvodný nápor domácich pribrzdil v 7. min Ďuďák prudkou strelou, ktorú zblokovala obrana. O päť minút predĺžil Ondričkov center Jurga hlavou na Mužlaya, ktorý poslal loptu hlavou do siete. V 15. min netrafil v dobrej pozícii Ondrička, ale väčšiu šancu mala Nemšová. O sedem minút trafil Doktor brvno. Päť minút pred odchodom do kabín zblokoval obrana hostí strelu Rosinu. Dobrý futbal v rýchlom tempe pokračoval, no pekné akcie volajúce po góle končili bez streľby. V 47. min čítal pozorne hru Bobot, ktorý vystihol prihrávku Jurgu a pri strele Majerníka, ktorého ponúkol Madara, mal šťastie, pretože lopta letela tesne mimo brány. V 55. min Vychytal gólman domácich Valachoviča a hneď po výkope mieril tesne nad jeho bránu Amrich, ktorý predtým obišiel dvoch obrancov. O štyri minúty po akcii Madaru s Majerníkom na jeden dotyk prestrelil Ondrička. V tejto fáze sa zápas lámal a bolo otázkou, kto z koho. V 65. min po akcii Chovanca zastúpil po strele Mužlaya brankára Krchňávek. Mužlay bol aj pri zrode najkrajšej akcie, keď po jeho prihrávke „nabil“ Madarovi Ondrička - 2:0. V 79. min po ďalšej akcii domácich prekonal Mužlay po zemi Bobota do tretice. Veľmi dobrý výkon podalo celé mužstvo, treba však pochváliť najmä Mužlaya, Pavla Vavríka a Majerníka. Škoda, že podobný výkon nepodali Púchovčania doma i proti slabším mužstvám, patril by im stred tabuľky. Pred 280 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Štofík, Vavrík - Valachovič, Kresánek.

MATADOR B: Valach - Štofík, Hrehuš, Rosina (46. Madara), Pavol Vavrík, Jurga, Mužlay, Majerník, Škorvánek (88. Poljak), Ondrička, Priečko (30. Chovanec). SLOVAN: Bobot - Laco, Chlebana (22. Poliak), Verchala, Doktor, Kresánek, Ďuriš, Amrich, Ďuďák (77. Trška), Valachovič, Krchňávek.

František Leško

MFK Myjava/Turá Lúka - FC Neded 1:1 (1:1)

Góly: 35. Hesek - 39. Černáček.

Domáci hráči z posledným mužstvom tabuľky odohrali smoliarsky zápas, keď zahodili až neuveriteľné množstvo gólových šancí. Keďže nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie, tak stratili doma ďalšie body. Domáci od začiatku zatlačili hostí, v 9. min bol v šestnástke zrazený Hesek, ale rozhodca to neposúdil ako faul. Ďalšie šance Heseka a Zríniho zostali nevyužité. V 35. min na prihrávku Dugu nabehol Hesek a skóroval. Už o štyri minúty neskôr nikým neatakovaný Černáček vyskočil v šestnástke domácich a hlavičkou trafil pravý horný roh Sládečkovej brány - 1:1. V druhom polčase domáci po celý čas dobýjali bránu súpera, ale ich koncovka bola žalostná. Hostia sa dostali za polovicu ojedinele, z čoho jedna akcia bola tutovka I. Jedináka. Potom nasledovala séria rohových kopov domácich, čoho vyvrcholením bola 52. minúta a opäť Michalovič, ktorému sa lopta skĺzla. V 67. min spravil domáci Arbecík fatálnu chybu, ale I. Jedinák v čistej šanci neprekonal Sládečka - keď v poslednej chvíli mu Gúčik strelu zblokoval. Ďalšie šance Zvereca, Stančíka a ani strely Černého a Zvereca gólom neskončili a tak si hostia prekvapujúco odviezli bod. K zisku im stačil iba priemerný výkon, dobrá hra obrancov Heribana a Černáčka a nadštandardný výkon brankára Praja.

Pred 200 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Duga - Kopčan, Kráľ.

MFK: Sládeček - Michalovič, Stančík, Arbecík, Šimek (85. Buček), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Hesek, Duga (78. Gálik). FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Kráľ, Semanko, Ölvecký (62. Bombicz, 86. Vlčan, 90. Mrllák), Pčola.

ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - KFC Majorka Komárno 2:2 (2:0)

Góly: 29. Mikuš, 40. Slovák - 76. Krupník, 86. Uzola.

Hostia už pred stretnutím sa netajili nádejami v Bánovciach naplno bodovať. Prvý polčas však tomu z ich strany nenasvedčoval. Domáci v rámci svojich možností i súčasných kvalít mali miernu prevahu. V 14. min unikol komárňanským obrancom Šebo, ale z plného behu trafil iba do nôh vybehuvšieho brankára P. Tótha. O osem minút neskôr poslal Mikuš delovku z priameho kopu pod hornú žrď, ale brankár hostí loptu bravúrne vyrazil. Hostia sa osmelili v 28. min, keď Nagyovu strelu odvrátil Kosiba na rohový kop. Bánovčania sa v 29. min dočkali radosti z kopačky Mikuša, ktorý po priamom kope doťukol loptu do siete - 1:0. Ďalší gól visel vo vzduchu, ale Slovák usmernil Šebovu prihrávku naprieč brány tesne vedľa. Vynahradil si to v 40. min, kedy z dobrých 25 metrov prudkou strelou z priameho kopu zvýšil na 2:0. Aj po prestávke mali Bánovčania miernu prevahu, ale z vypracovaných príležitosti už nedokázali skórovať. Ba práve naopak, hráči Komárna postupne pridávali na obrátkach a po chybe v strede poľa v 76. min Krupník z plného behu polovysokou strelou k ľavej žrdi znížil na 2:1. Štyri minúty pred koncom striedajúci Uzola rozhodol o deľbe bodov. Tie si mohli v závere zabezpečiť hostia, ale domáci sa ubránili.

Pred 120 divákmi rozhodoval Laco. ŽK: Zita, M. Pristach - Poruba.

SPARTAK: Kosiba - M. Pristach, Parkan, Filin, Mikuš, Kotula (87. M. Igaz), Obert, Mezovský, Zita, Šebo, Slovák (81. Valach). KFC: P. Tóth - Matuš, Otočka, Tot, Šupka, Zlatohlávek (53. Batla), Spal, Kamendy, Poruba (70. Uzola), Krupník, Nagy (60. Lakatoš).

ĽUBOSLAV JEŽO

LR Crystal L. Rovne - MFK Topvar Topoľčany 3:0 (0:0)

Góly: 48. Bagin, 60. Holeščák, 90. Turza.

Zápas sa začal na oboch stranách dosť opatrne, ale postupne domáci prevzali iniciatívu do svojich rúk. V 10. min Baginovu bombu vyrazil Baláž, na druhej strane Tótha „vychytal“ Minárech. Hostia sa dobre pohybovali, sklári sa veľmi snažili, ale v koncovke neboli presní, čo dokumentovali tri priame kopy, ktoré zostali gólovo nevyužité. Na konci prvého polčasu založili peknú akciu Tomana s Melišom a Grendelovu strelu vykopli obrancovia z bránkovej čiary. Vzápätí hlavička Turzu smerovala tesne vedľa žrde. Druhý polčas začali lepšie sklári a v 48. min po rohu Bagin prestrelil všetko, čo mu stalo v ceste a otvoril skóre tohto zaujímavého zápasu. V 51. min vystrelil Tomana, ale lopta minula cieľ. V 60. min Grendel doslova ponúkol gól Holeščákovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na 2:0. Potom sa domáci hráči upokojili, ale ďalšie šance nevyužili Šatka, Bagin a Nosický. Hernú prevahu futbalistov Led. Rovní korunoval až v 90. min Turza po prihrávke J. Martinku a uzavrel gólový účet tohto merania síl. Sklári vyhrali zaslúžene nad kvalitným súperom a diváci boli svedkami hodnotného futbalového zážitku. Pred 600 divákmi rozhodoval Kéry, ŽK: Tomana, Šatka - Géci, Teplanský.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka - Turza (90. Mišík), Nosický, Tomana, Václavík - Grendel (87. J. Martinka,) Holeščák. MFK: J. Baláž - P. Baláž, Mucha, Teplanský, Poláček - Bačík, Géci (25. Rusnák, 73. Nemčický), Tóth, Candrák - Sepéši (73. Greguš), Šmitala.

STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Levice - Nové Zámky 1:0 (0:0), Spartak Trnava B - Juhcelpap Štúrovo 0:0, FC ViOn Zl. Moravce - ŠK Blava J. Bohunice 1:0 (0:0).

1. D. Vestenice 14 9 3 2 25:10 30 (+12)

2. Levice 14 8 4 2 24:8 28 (+4)

3. Lapáš 14 8 4 2 25:11 28 (+4)

4. Led. Rovne 14 8 3 3 30:15 27 (+3)

5. Štúrovo 14 7 5 2 21:14 26 (+5)

6. FC ViOn 14 6 4 4 20:17 22 (+1)

7. Komárno 14 6 2 6 20:23 20 (+2)

8. Nemšová 14 6 2 6 17:21 20 (+2)

9. Myjava/T. Lúka 14 5 3 6 17:15 18 (-6)