Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

III. liga Západ

Lapáš - Dolné Vestenice 1:1 (1:0)

Góly: 37. Zíma - 67. Jelšíc

Kto prišiel na stredajší predohrávaný šláger tretej futbalovej ligy Lapáš - Dolné Vestenice, ten určite neľutoval. Druhý i vedúci tím tabuľky ponúkli divákom dobrý futbal so spravodlivým remízovým rozuzlením. A to aj preto, že na začiatku druhého polčasu mohol dostať hostí za stavu 1:0 definitívne do kolien Kušpál, no zoči-voči brankárovi nastrelil iba žrď, kým v druhej minúte nastaveného času za stavu 1:1 mohol domácich pochovať Jelšic, no aj on v rovnakej príležitosti trafil iba žrď.

JOZEF UHLÁRIK

Matador Púchov B - Slovan Nemšová 3:0 (1:0)

Góly: 12. a 79. Mužlay, 70. Madara.

Dobrý futbal priniesol rezerve gumárov historické domáce víťazstvo. Útoky sa striedali na oboch stranách a úvodný nápor domácich pribrzdil v 7. min Ďuďák prudkou strelou, ktorú zblokovala obrana. O päť minút predĺžil Ondričkov center Jurga hlavou na Mužlaya, ktorý poslal loptu hlavou do siete. V 15. min netrafil v dobrej pozícii Ondrička, ale väčšiu šancu mala Nemšová. O sedem minút trafil Doktor brvno. Päť minút pred odchodom do kabín zblokoval obrana hostí strelu Rosinu. Dobrý futbal v rýchlom tempe pokračoval, no pekné akcie volajúce po góle končili bez streľby. V 47. min čítal pozorne hru Bobot, ktorý vystihol prihrávku Jurgu a pri strele Majerníka, ktorého ponúkol Madara, mal šťastie, pretože lopta letela tesne mimo brány. V 55. min Vychytal gólman domácich Valachoviča a hneď po výkope mieril tesne nad jeho bránu Amrich, ktorý predtým obišiel dvoch obrancov. O štyri minúty po akcii Madaru s Majerníkom na jeden dotyk prestrelil Ondrička. V tejto fáze sa zápas lámal a bolo otázkou, kto z koho. V 65. min po akcii Chovanca zastúpil po strele Mužlaya brankára Krchňávek. Mužlay bol aj pri zrode najkrajšej akcie, keď po jeho prihrávke „nabil“ Madarovi Ondrička - 2:0. V 79. min po ďalšej akcii domácich prekonal Mužlay po zemi Bobota do tretice. Veľmi dobrý výkon podalo celé mužstvo, treba však pochváliť najmä Mužlaya, Pavla Vavríka a Majerníka. Škoda, že podobný výkon nepodali Púchovčania doma i proti slabším mužstvám, patril by im stred tabuľky. Pred 280 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Štofík, Vavrík - Valachovič, Kresánek.

MATADOR B: Valach - Štofík, Hrehuš, Rosina (46. Madara), Pavol Vavrík, Jurga, Mužlay, Majerník, Škorvánek (88. Poljak), Ondrička, Priečko (30. Chovanec). SLOVAN: Bobot - Laco, Chlebana (22. Poliak), Verchala, Doktor, Kresánek, Ďuriš, Amrich, Ďuďák (77. Trška), Valachovič, Krchňávek.

František Leško

MFK Myjava/Turá Lúka - FC Neded 1:1 (1:1)

Góly: 35. Hesek - 39. Černáček.

Domáci hráči z posledným mužstvom tabuľky odohrali smoliarsky zápas, keď zahodili až neuveriteľné množstvo gólových šancí. Keďže nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie, tak stratili doma ďalšie body. Domáci od začiatku zatlačili hostí, v 9. min bol v šestnástke zrazený Hesek, ale rozhodca to neposúdil ako faul. Ďalšie šance Heseka a Zríniho zostali nevyužité. V 35. min na prihrávku Dugu nabehol Hesek a skóroval. Už o štyri minúty neskôr nikým neatakovaný Černáček vyskočil v šestnástke domácich a hlavičkou trafil pravý horný roh Sládečkovej brány - 1:1. V druhom polčase domáci po celý čas dobýjali bránu súpera, ale ich koncovka bola žalostná. Hostia sa dostali za polovicu ojedinele, z čoho jedna akcia bola tutovka I. Jedináka. Potom nasledovala séria rohových kopov domácich, čoho vyvrcholením bola 52. minúta a opäť Michalovič, ktorému sa lopta skĺzla. V 67. min spravil domáci Arbecík fatálnu chybu, ale I. Jedinák v čistej šanci neprekonal Sládečka - keď v poslednej chvíli mu Gúčik strelu zblokoval. Ďalšie šance Zvereca, Stančíka a ani strely Černého a Zvereca gólom neskončili a tak si hostia prekvapujúco odviezli bod. K zisku im stačil iba priemerný výkon, dobrá hra obrancov Heribana a Černáčka a nadštandardný výkon brankára Praja.

Pred 200 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Duga - Kopčan, Kráľ.

MFK: Sládeček - Michalovič, Stančík, Arbecík, Šimek (85. Buček), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Hesek, Duga (78. Gálik). FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Kráľ, Semanko, Ölvecký (62. Bombicz, 86. Vlčan, 90. Mrllák), Pčola.

ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - KFC Majorka Komárno 2:2 (2:0)

Góly: 29. Mikuš, 40. Slovák - 76. Krupník, 86. Uzola.

Hostia už pred stretnutím sa netajili nádejami v Bánovciach naplno bodovať. Prvý polčas však tomu z ich strany nenasvedčoval. Domáci v rámci svojich možností i súčasných kvalít mali miernu prevahu. V 14. min unikol komárňanským obrancom Šebo, ale z plného behu trafil iba do nôh vybehuvšieho brankára P. Tótha. O osem minút neskôr poslal Mikuš delovku z priameho kopu pod hornú žrď, ale brankár hostí loptu bravúrne vyrazil. Hostia sa osmelili v 28. min, keď Nagyovu strelu odvrátil Kosiba na rohový kop. Bánovčania sa v 29. min dočkali radosti z kopačky Mikuša, ktorý po priamom kope doťukol loptu do siete - 1:0. Ďalší gól visel vo vzduchu, ale Slovák usmernil Šebovu prihrávku naprieč brány tesne vedľa. Vynahradil si to v 40. min, kedy z dobrých 25 metrov prudkou strelou z priameho kopu zvýšil na 2:0. Aj po prestávke mali Bánovčania miernu prevahu, ale z vypracovaných príležitosti už nedokázali skórovať. Ba práve naopak, hráči Komárna postupne pridávali na obrátkach a po chybe v strede poľa v 76. min Krupník z plného behu polovysokou strelou k ľavej žrdi znížil na 2:1. Štyri minúty pred koncom striedajúci Uzola rozhodol o deľbe bodov. Tie si mohli v závere zabezpečiť hostia, ale domáci sa ubránili.

Pred 120 divákmi rozhodoval Laco. ŽK: Zita, M. Pristach - Poruba.

SPARTAK: Kosiba - M. Pristach, Parkan, Filin, Mikuš, Kotula (87. M. Igaz), Obert, Mezovský, Zita, Šebo, Slovák (81. Valach). KFC: P. Tóth - Matuš, Otočka, Tot, Šupka, Zlatohlávek (53. Batla), Spal, Kamendy, Poruba (70. Uzola), Krupník, Nagy (60. Lakatoš).

ĽUBOSLAV JEŽO

LR Crystal L. Rovne - MFK Topvar Topoľčany 3:0 (0:0)

Góly: 48. Bagin, 60. Holeščák, 90. Turza.

Zápas sa začal na oboch stranách dosť opatrne, ale postupne domáci prevzali iniciatívu do svojich rúk. V 10. min Baginovu bombu vyrazil Baláž, na druhej strane Tótha „vychytal“ Minárech. Hostia sa dobre pohybovali, sklári sa veľmi snažili, ale v koncovke neboli presní, čo dokumentovali tri priame kopy, ktoré zostali gólovo nevyužité. Na konci prvého polčasu založili peknú akciu Tomana s Melišom a Grendelovu strelu vykopli obrancovia z bránkovej čiary. Vzápätí hlavička Turzu smerovala tesne vedľa žrde. Druhý polčas začali lepšie sklári a v 48. min po rohu Bagin prestrelil všetko, čo mu stalo v ceste a otvoril skóre tohto zaujímavého zápasu. V 51. min vystrelil Tomana, ale lopta minula cieľ. V 60. min Grendel doslova ponúkol gól Holeščákovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na 2:0. Potom sa domáci hráči upokojili, ale ďalšie šance nevyužili Šatka, Bagin a Nosický. Hernú prevahu futbalistov Led. Rovní korunoval až v 90. min Turza po prihrávke J. Martinku a uzavrel gólový účet tohto merania síl. Sklári vyhrali zaslúžene nad kvalitným súperom a diváci boli svedkami hodnotného futbalového zážitku. Pred 600 divákmi rozhodoval Kéry, ŽK: Tomana, Šatka - Géci, Teplanský.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka - Turza (90. Mišík), Nosický, Tomana, Václavík - Grendel (87. J. Martinka,) Holeščák. MFK: J. Baláž - P. Baláž, Mucha, Teplanský, Poláček - Bačík, Géci (25. Rusnák, 73. Nemčický), Tóth, Candrák - Sepéši (73. Greguš), Šmitala.

STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Levice - Nové Zámky 1:0 (0:0), Spartak Trnava B - Juhcelpap Štúrovo 0:0, FC ViOn Zl. Moravce - ŠK Blava J. Bohunice 1:0 (0:0).

8. Nemšová 14 6 2 6 17:21 20 (+2)

9. Myjava/T. Lúka 14 5 3 6 17:15 18 (-6)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.