Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Infarktový záver súboja s Liptákmi

Hokejová extraliga

21. kolo (utorok 11. novembra): DUKLA TRENČÍN - HKM Nitra 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

Góly: 36. a 41. Fabuš, 27. a 57. Kóňa, 4. Kováčik, 17. Melichárek, 43. Sivák, 48. Kukumberg

Vzájomný súboj vysoko favorizovaných domácich hráčov s tímom z chvosta tabuľky vyznel jasným víťazstvom v prospech Dukly. Ako prvý zavelil do útoku a vlastne naplno roztočil gólostroj Trenčanov Kováčik, keď úvodný gól vsietil v prebiehajúcej štvrtej minúte. S jedlom rástla chuť a hráči Dukly ostreľovali Račkovú bránu jedna radosť. Z množstva vydarených akcií však v prvom dejstve skončil v sieti hostí ešte jeden puk a dvojgólové vyjadrenie bolo však iba slabou náplasťou na viditeľnú prevahu domácich.

Aj v strednej tretine režírovali hru Trenčania a postupne zvyšovali obrátky, ale väčšinou strieľali slepými. V polovici stretnutia bol stav 3:0 a tlak Dukly s pribúdajúcimi minútami rástol, ale gólov bolo poriedko.

Až v záverečnej dvadsaťminútovke sa domáci s chuťou rozstrieľali a deklasovali svojho pomerne nevýrazného a odovzdaného súpera. V 43. minúte za stavu 6:0 to už v bráne Nitranov nevydržal Račko a vystriedal ho o čosi pozornejší Gabaš. Ten síce inkasoval iba dva góly, ale mnohým aj zabránil.

Líder ligy odohral pohodový duel, v ktorom ani nemusel vynaložiť príliš veľa hokejového kumštu na to, aby si zaknihoval očakávané „povinné“ víťazstvo.

DUKLA: Přikryl - Bombic, Heš, P. Janík, Starosta, Homér, Šmidriak, Hriňa, Bambúch - Fabuš, Lezo, Kukumberg - Opatovský, M. Kováčik, Kristín - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Sivák, Koložváry, Hanták. Tréner: Dušan Gregor.

Vylúčení 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 3710 divákmi rozhodovali Orságh (Gajan, M. Grečko).

22. kolo (piatok 14. novembra.): DUKLA TRENČÍN - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (1:1,0:2,3:0)

Góly: 20. a 58. Opatovský, 60. Fabuš 2 - 11. a 21. Kelner, 22. Trochta

Hoci postavenie oboch kolektívov v ligovej tabuľke hovorilo jasnou rečou v prospech Dukly, predsa len na ľade to bolo spočiatku inak. Nebojácni hostia začali veľmi odvážne a svoju húževnatosť pretavili aj do gólového vyjadrenia. Prvý úspech Liptákov vsietil v 11. min Kelner, ale nikto tomu nevenoval príliš veľkú pozornosť, lebo v Trenčíne sa v posledných zápasoch stalo už zvykom a akýmsi nepísaným pravidlom, že prvý gól dajú vždy hostia. Navyše, keď tesne pred koncom prvej tretiny Opatovský vyrovnal, zdalo sa, že všetko pôjde podľa obyčaje a v druhom dejstve Dukla zvráti stav vo svoj prospech, aj keď brankár hostí Lipovský neraz doslova čaroval...

Lenže, keď hneď v úvode druhej časti (20,17) pridal Kelner svoj druhý gól, bolo to akýmsi varovaním, že Liptáci budú chcieť vôbec ako prví - pokoriť Duklu na jej ľade. O niekoľko sekúnd bolo dokonca už 1:3 a pre Trenčanov to vyzeralo zle-nedobre a tipujúci lamentovali nad jasnou jednotkou na svojích tiketoch. Reprezentačný brankár Hála sa radšej nechal vystriedať za tohto nepriaznivého stavu Přikrylom. Naviac, domácim sa akosi nič nedarilo a zostali pomerne dosť dlžní svojej lídrovskej pozícii. Nevyužili ani sériu sľubných presilových hier, keď nedokázali prekonať skvelo chytajúceho gólmana hostí. V priemernom meraní síl však divákov zdvihli zo sedadiel až záverečné tri minúty, v ktorých sa znenazdajky začal lámať chlieb. V čase 57,17 znížil Martin Opatovský svojím druhým gólom nielen na 2:3, ale zapíše sa aj do histórie, lebo bol v histórii Dukly v samostatnej slovenskej extralige - jubilejným, už dvojtisícim...

Možno práve tento úspech dal domácim hráčom krídla a patričnú odvahu, aby ešte zabojovali a pokúsili sa o zvrat. Vzápätí si kormidelník Dukly D. Gregor vyžiadal oddychový čas a rozhodol sa zariskovať, keď v čase 58,05 odvolal Přikryla z brány a nasledovala power-play. Práve počas nej, v čase 59,22 - vsietil Fabuš vyrovnávajúci gól (3:3) a viacmenej sa očakávalo prvé predĺženie v tejto sezóne na domácom ľade. Stalo sa však to, v čo naozaj málokto veril - v zmŕtvychvstanie Trenčanov. Štrnásť sekúnd pred záverečnou sirénou skvelý Fabuš dokázal umiestnenou „zadovkou“ prekvapiť Lipovského a vsietiť nečakaný víťazný gól Trenčanov. Diváci boli vo vare a zaslúženým potleskom ocenili husársky kúsok Dukly, ktorá dokázala pravdupovediac vyhrať už prehratý zápas.

Nuž, hoci to bola pre hostí naozaj krutá prehra - v rozpätí niekoľkých sekúnd - ale aj takú tvár majú neraz športové zápolenia. Domáci, vďaka fantastickej vôle dokázali pobaviť divákov a strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Vylúčení 5:10 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 4012 divákmi rozhodovali Mihálik ml. (Galamboš, Pavlovič).

DUKLA: Hála (22.Přikryl) - Bombic, Heš, P. Janík, Starosta, Šmidriak, Homér, Hriňa, Bambúch - Fabuš, Lezo, Kukumberg - Opatovský, M. Kováčik, Kristín - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Sivák, Koložváry, M. Hanták. Tréner: D. Gregor.

Nedeľnajší zápas 23. kola Skalica - Dukla Trenčín sa hral po našej redakčnej uzávierke.

Karol Ďurina

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.