III. liga Západ

MFK Topvar Topoľčany -

MFK Myjava/T. Lúka 4:2 (3:1)

Góly: 13., 33. a 53. Mucha, 20. Šmitala - 38. Černý, 50. Zríni.

V chladnom počasí divákov zahrial poltucet gólov, ktoré padali po pekných akciách. Po oťukávacom úvode v 13. min. zacentroval P. Baláž, nedôrazný brankár Solnička loptu iba zrazil a Mucha otvoril skóre. V 19. min. prvýkrát pohrozili hostia Hesekom. Domáci využívali na útoky krídelné priestory, odkiaľ posielali centre pred bránu. Po jednom z nich parádnu akciu na jeden dotyk po osi P. Baláž - Šmitala - Mucha zakončil hlavou Šmitala - 2:0. Aj pri zrode tretieho gólu bol agilný P. Baláž, keď jeho center z trestného kopu našiel ideálne Muchovu hlavou. V závere polčasu sa v útočnej fáze prebrali aj hostia. V 37. min. zakončil nedôrazne Hesek, lenže už o minútu výborne vysunul Dugu, ktorého tutovku J. Baláž vyrazil, ale dobiehajúci Černý nemal problém trafiť prázdnu bránu - 3:1. Potom ešte zoči-voči brankárom neuspeli M. Tóth, resp. Zverec. V 50. min. „rýchlik“ Černý vbehol po krídle až do šestnástky a Zríni znížil na 3:2. Domáci však odpovedali rovnakou akciou M. Tótha, po ktorej Mucha dosiahol hetrik - 4:2. V záverečnej polhodine sa diváci bavili na kartovaní hlavného rozhodcu, ktorý udelil spolu deväť žltých. Zo šancí stoja za zaznamenanie iba tri nepresné hlavičky Myjavčanov a dorážka domáceho Tótha, ktorú hostia odvrátili z prázdnej brány. Rozhodoval Farkaš, ŽK: Šmitala, Nemčický, Teplanský, P. Baláž - Gúčik, Černý, Michalovič, Duga, Hesek, 350 divákov.

TOPVAR: J. Baláž - Poláček, Bačík, Teplanský, P. Baláž - Candrák (66. Rusňák), Sepeši, Nemčický (86. Greguš), Šmitala - Tóth, Mucha. MFK: Solnička - Kvasnica, Gúčik, Stančík, Gálik - Michalovič, Duga, Zverec, Zríni - Hesek (77. Šimek), Černý.

MATÚŠ BAJZÍK

FKM Nové Zámky - Spartak Bánovce 3:0 (2:0)

Góly: 37. a 51. Trnka, 24. Hamar.

Už v 10. sekunde v dobrej pozícii minul Sebestyéni. Potom mali domáci ešte tri príležitosti, no zostalo len pri nich. Brankár FKM musel prvýkrát zasahovať v 17. min., keď zlikvidoval strelu z priameho kopu. Domáci boli naďalej aktívnejší, avšak zakončenie bolo nepresné. Gólu sa diváci dočkali v 24. min., keď po rohu hlavičkoval Hamar nechytateľne k vzdialenejšej žrdi. O dve minúty Sebestyéni mieril vedľa brány. Novozámčania zvýšili vedenie v 37. min. Trnkom, ktorý poslal prízemný Mlynárov center za chrbát bezmocného Kosibu. Hostia mohli streliť kontaktný gól krátko pred prestávkou po hrubej chybe domácej obrany, ale strelu Slováka z päťky brankár Madarász zázračne vyrazil. Po zmene strán pokračovali domáci v aktivite a hralo sa prakticky na jednu bránu. Najkrajší gól zápasu sa zrodil v 51. min., keď Horňáček vysunul po krídle Mlynára a jeho ideálnu prihrávku poľahky poslal Trnka do siete. Hostia boli v druhom polčase úplne neškodní a domáci sa predháňali v zahadzovaní šancí. V závere mohol svoj dobrý výkon korunovať gólom Mlynár, ale jeho strelu z pokutového kopu brankár hostí vyrazil a neboli úspešné ani ďalšie dve dorážky. Rozdiel v skóre mohol byť na konci stretnutia aj vyšší, ale pre domácich je dôležité, že sa s jesennou časťou súťaže rozlúčili víťazstvom.

Rozhodoval Tóth, ŽK: Sebestyéni, R. Sepeši - Podolák, Parkan, 150 divákov.

FKM: Madarász - Andrášik, Döme, Hamar, Holka, Horňáček, Mach (71. Orosi), Sebestyéni (64. Hlavačka), R. Sepeši, Mlynár, Trnka. SPARTAK: Kosiba - Zita, Parkan, Podolák, Filin, Mikuš, Mezovský, Obert (46. Šebo), Kotula, Pristach (68. Valach), Slovák.

ROMAN GULIŠ

Vegum Dolné Vestenice - Spartak Trnava B 2:1 (1:0)

Góly: 41. vlastný (Novotný), 90. Masný - 90. Vido.

Trnavčania zanechali na pôde lídra veľmi dobrý dojem. Už v 2. min Bartoša v poslednej chvíli odzbrojil brankár Jurenka v spolupráci s Kytkom. O chvíľu spálil stopercentnú príležitosť na opačnej strane B. Krajčo. Potom trikrát strelami pohrozil Masný. Strelecké pokusy sa striedali - ďalekonosný pokus Trnavčana Bernáta letel nad bránu, po Árgyusiho priamom kope takmer otvoril gólový účet Kočiš, strelu Bartoša zo 14 m Jurenka kryl a Ilizi si poradil s Masného delovkou. Od 39. min hrali Trnavčania oslabení, keď za kopnutie Miklaša bez lopty videl červenú Heteš. V 41. min Masný centroval pred bránu a Novotný nešťastne usmernil loptu do vlastnej siete. Dolnovesteničania mohli odchádzať do šatní spokojnejší, no Jelšic a Masný sa v sľubných šanciach nepresadili. Úvod druhého dejstva patril domácim, štyri strely však ovocie nepriniesli. Samostatný nájazd B. Krajča Ilizi zastavil, zakrátko unikli obrane hostí B. Krajčo a Masný, ale center B. Krajča nebol ideálny a Masný netrafil bránu. Potom domáci poľavili a hostia vycítili svoju šancu. Vido ani Novotný ešte neuspeli, no v 90. min sa už Vido nemýlil. Trnavčania sa však dlho z vidiny bodu netešili, o niekoľko sekúnd zabezpečil domácim víťazstvo Masný po peknom sóle Kočiša. Pred 500 divákmi rozhodoval Jambor. ŽK: Néma - Husár, ČK: 39. Heteš

VEGUM: Jurenka - Miklaš, Zimmer, Kytka, M. Krajčo (90+. Švirik), Jelšic, Néma, Masný, Kočiš, Árgyusi (84. Sobota), B. Krajčo (69. Humaj). SPARTAK: Ilizi - Heteš, Nadašský, Novotný, Molnár (64. Vido), Bernát (76. Ekhart), Strečanský, Kolek (88. Urbánek), Husár, Juhász, Bartoš.

BRANISLAV BUCÁK

ŠK Blava J. Bohunice -

LR Crystal Led. Rovne 1:6 (0:3)

Góly: 52. Kavický - 2. a 72. Grendel, 34. a 90.+ Bagin, 43. Václavík, 79. Tomana.

Domáci nastúpili v značne pozmenenej zostave, no už v 2. min Sič prihral na kopačku Grendela, pre ktorého nebolo problém otvoriť skóre. Bohuničanom chvíľu trvalo kým sa spamätali a šancu na vyrovnanie mali v 27. min, keď brankár iba vyrazil strelu M. Strhára pred Lipnického, no ten najskôr trafil na čiare stojaceho Šatku a potom zasa minul bránku. Odpoveď prišla v 34. min, keď Čavojský fauloval pred pokutovým územím a Bagin po nepriamom kope prestreli múr - 0:2. Ešte do konca polčasu prišiel aj tretí úder. Dve minúty pred prestávkou našiel center z ľavej strany voľného Václavíka, ktorý hlavou strelil tretí gól. V úvode druhého polčasu sa domáci pokúsili o obrat a striedajúci Kavický znížil. Svoju prvú šancu ešte nepremenil, ale v 52. min si spracoval loptu a z hranice jedenásť metrov prekonal Minarecha. Ešte v tej istej minúte sa na druhej strane rútil sám na Gebauera Turza, ale neuspel. V 72. min M. Strhár nastrelil iba Tomanu, ten založil protiútok, odcentroval z pravej strany, našiel Grendela, ktorý sa zblízka nepomýlil. To už boli Bohuničania deprimovaní a inkasovali do konca zápasu ešte dvakrát. Najskôr po vyšachovaní obrany zakončoval akciu Tomana a posledné slovo mal v nadstavenom času Bagin, ktorý zakončil brejk do otvorenej defenzívy. Rozhodoval Gábor, bez kariet, 200 divákov.

ŠK BLAVA: Gebauer - M. Strhár, Čavojský (46. Kavický), M. Gajarský, Böhman, Piovarči, Sič (83. Kubiš), J. Strhár, Suchoň, Lipnický, Gálik. CRYSTAL: Minarech - Bajza, Holeščák (63. Martinka), Bagin, Šatka, Basila, Turza (85. Lazor), Nosický, Grendel, Václavík, Tomana (85. Pffefer).

PATRIK VELŠIC

FK Slovan Nemšová - OFK Lapáš

1:0 (0:0)

Gól: 52. Doktor.

Zápas začal v kvalitnom tempe a hostia hneď od začiatku ukázali, že do Nemšovej prišli získať tri body. Už v 7. min po rohu hostí Pavelka prestrelil bránu. Vzápätí po chybe stopéra sa Zima rútil sám na bránu, ale jeho strelu Bobot chytil. V 17. min kopali hostia pokutový kop, ktorý Rebra nepremenil. V 35. min opäť Rebra pohrozil nebezpečnou strelou, ktorú však dobre chytajúci domáci gólman zneškodnil. Nemšovania sa v prvom polčase dostávali do šancí len ojedinele. V 22. min prízemnou strelou z 20 m Ďuriš tesne minul cieľ. Prvý polčas uzavrel prienikom Ďuďák, ktorý obišiel dvoch hráčov, ale jeho strelu brankár chytil. Druhé dejstvo sa taktiež začalo vo vysokom tempe, kde domáci v prvej 15-minútovke zatlačili hostí a vypracovali si aj mnohé sľubné šance. V 49. min po rohu zakončoval Valachovič a jeho hlavička minula cieľ. O minútu neskôr Ďudákova prihrávka smerovala na dobre zbiehajúceho Valachoviča, ten však zle trafil loptu. V 52. min center Amricha smeroval do 16-tky, kde sa v skrumáži najlepšie zorientoval Doktor a s prehľadom poslal domácich do vedenia. V 55. min center Valachoviča našiel Ďuďáka, ktorý z vyloženej šance netrafil prázdnu bránu. Hostia sa snažili vyrovnať, všetko vrhli do ofenzívy, avšak pozorne brániace mužstvo domácich ich už nepustilo do vyloženejšej šance. Nováčik z Nemšovej si teda zaslúžene zabezpečili trojbodový zisk.

Pred 350 divákmi rozhodoval Lieskovský, ŽK: Chlebana, Amrich.

FKS: Bobot - Laco, Chlebana, Verchola, Doktor, Kresánek, Ďuriš, Amrich (80. Vavruš), Ďuďák (90. Trška), Valachovič (84. Šmátrala), Krchňávek. OFK: Ondrejička - Bachňák (65. Štajer), Čeman (73. Kušpál), Ševčík, Zima, Čambal, Pavlovič, Hrnčár (86. Cíbik), Pavelka, Rebra, Čekey.

Róbert Pšenčík

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo - FC ViOn Zl. Moravce 3:0 (2:0), Komárno - Púchov B 2:0 (1:0), Neded - Levice 2:1 (1:1)

1. D. Vestenice 15 10 3 2 27:11 33 (+12)

9. Topoľčany 15 6 3 6 23:20 21 ( 0)

10. Myjava/T. Lúka 15 5 3 7 19:19 18 (-6)

2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.